2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja Oczyszczalni Ścieków w Bukownie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie, przebudowie i rozbiórce w ramach modernizacji Oczyszczalni Ścieków w Bukownie w następującym zakresie: 4. 2. Przedmiotowe przedsięwzięcie obejmuje kompleksową budowę, przebudowę i rozbiórkę obiektów na terenie oczyszczalni ścieków w Bukownie, w ramach, której wykonana zostanie modernizacja zakładu. Zakres inwestycji dostosowano do aktualnych potrzeb związanych ze zidentyfikowanymi niedoborami techniczno-technologicznymi istniejącej oczyszczalni ścieków, opisem przedmiotu zamówienia oraz wymagań formalno-prawnych. Planowane w ramach inwestycji nowe oraz istniejące obiekty po rozbudowie stanowić będą projektowane zagospodarowanie terenu oczyszczalni ścieków. -W ogólnym ujęciu rzeczowym zakres wskazano w SWZ. - Wykonawca jest ponadto zobowiązany do uwzględnienia w zamówieniu wymagań związanych z cyberbezpieczeństwem w oparciu o aktualizowany stan prawny. Wymagania te szczegółowo opisuje Załącznik nr 4 do OPZ - Wymagania Techniczne Dostaw w ramach cyberbezpieczeństwa (WTDC). - Stan istniejący oraz szczególne uwarunkowania: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o. o. w dniu 05.01.2024 r. uzyskał pozwolenie na budowę, decyzja nr 3/2024, prawomocna z dniem 25.01.2024 r. Na tej podstawie, dnia 24.10.2024 r. Przedsiębiorstwo rozpoczęło pierwsza procedurę przetargową wyłonienia Wykonawcy robót budowlanych modernizacji oczyszczalni ścieków w Bukownie. Równolegle odnotowano znaczący wzrost dopływu ilości ścieków do oczyszczalni przez infiltrację wód gruntowych do kanalizacji. Po zlokalizowaniu nieszczelności kolektora kanalizacyjnego, którym ścieki dopływają do Oczyszczalni Ścieków w Bukownie rozpoczęło usuwanie awarii. Jednak powyższa sytuacja spowodowana jest procesem podnoszenia się poziomu wód podziemnych związanych z procesem zatapiania nieczynnych kopalń rud cynku i ołowiu. Jednocześnie po przeprowadzeniu wizji terenowej stwierdzono występowanie nowych obszarów podmokłych w szczególności przy ul. Nowej i ul. Puza w Bukownie, zlokalizowane w niewielkiej odległości od Oczyszczalni Ścieków w Bukownie. W trakcie procedury przetargowej Przedsiębiorstwo, mając na uwadze nowe okoliczności, zleciło wykonanie badań geologicznych w celu weryfikacji warunków gruntowo – wodnych w stosunku do założeń projektowych. Po wykonaniu nowych odwiertów okazało się, że warunki gruntowo – wodne w porównaniu do badań wykonanych w kwietniu 2023 uległy drastycznemu pogorszeniu. W konsekwencji zaistniałej sytuacji zmieniających się stosunków gruntowo – wodnych w obrębie terenu przylegającego do oczyszczalni, jak i na samej oczyszczalni oraz potrzeby przeprowadzenia dodatkowych badań hydrogeologicznych, Przedsiębiorstwo w dniu 18.12.2024 r. unieważniło przetarg na roboty budowlane związane z modernizacją oczyszczalni ścieków. - Przedmiotem aktualnie procedowanego wniosku o zmianę pozwolenia na budowę jest projekt budowlany zmian, odnoszący się do projektu budowlanego pierwotnego, decyzja pozwolenie na budowę nr 3/2024 z dnia 5.01.2024 roku [SAB.6740.3.74.2023]. W ramach zmian przewiduje się: zmianę wymiarów zewnętrznych komory kraty rzadkiej (ob.02) oraz kanału pomiędzy ob.02,a obiektem wielofunkcyjnym (ob.03), dociążenie komór zblokowanych reaktorów biologicznych ze stacją dmuchaw (ob.06), zwiększenie wymiarów zewnętrznych osadników wtórnych oraz komory rozdziałów ścieków oraz komory zbiorczej osadów ob.08a, 08b, 07a i 07b oraz zwiększenie wymiarów zewnętrznych zbiornika ścieków dowożonych (ob.11). - Pełny i szczegółowy opis stanu prawnego i faktycznego zawiera OPZ – Załącznik nr 1. Istotne są również zapisy umowne w tym zakresie – w szczególności w § 2 w Projektowanych postanowieniach umownych (Załącznik nr 2 do SWZ). - Zamawiający w konsekwencji prowadzi postępowanie administracyjne w przedmiocie zmiany decyzji o pozwoleniu na budowę, wydanej dla inwestycji objętej niniejszym postępowaniem. W przypadku uzyskania przez Zamawiającego, w trakcie realizacji Umowy, ostatecznej decyzji o zmianie pozwolenia na budowę, Wykonawca zobowiązuje się do zrealizowania robót na podstawie zmienionej decyzji o pozwoleniu na budowę, po przekazaniu mu przez Zamawiającego stosownej dokumentacji. Zamawiający przewiduje, iż do dnia zawarcia umowy z Wykonawcą uzyska decyzję o zmianie pozwolenia na budowę. - Zaktualizowana ww. dokumentacja stanowi integralną część niniejszej SWZ i jest wymieniona w pkt 4 OPZ – Załącznik nr 1 do SWZ. - Wykonawca winien wycenić ofertę w oparciu o projekt zamienny opisany w pkt 3.2 OPZ (Załącznik nr 1 do SWZ). - W przypadku przedłużenia się procedury administracyjnej dotyczącej zmiany pozwolenia na budowę powyżej 45 dni od daty zawarcia Umowy, Wykonawcy przysługuje wyłącznie roszczenie o przedłużenie terminu realizacji umowy o czas trwania przeszkody. Wykonawca zrzeka się roszczeń z tytułu utraconych korzyści oraz kosztów gotowości, o ile Zamawiający powiadomi o opóźnieniu z wyprzedzeniem co najmniej 7-dniowym. - Wszystkie prace należy wykonywać w oparciu o projekty branżowe poszczególnych obiektów oraz opracowania uzupełniające zawierające się w zakresie dokumentacji projektowej dla zamierzenia. Wymagany okres gwarancji na cały Przedmiot zamówienia wynosi 60 miesięcy, za wyjątkiem urządzeń, na które okres gwarancji nie może być krótszy niż 24 miesięcy od daty podpisania protokołu odbioru końcowego.
Interne Kennung: ZP/02/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Nie dopuszcza się składania ofert częściowych oraz ofert wariantowych.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232421 Abwasserbehandlungsanlage
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: nie przewiduje się