See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Koszenie traw i chwastów z pasa drogowego dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu wraz z koszeniem powierzchni pod obiektami mostowymi na terenie działania OT w 2026 i 2027 r. – z podziałem na zadania
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie traw i chwastów z pasa drogowego dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu wraz z koszeniem powierzchni pod obiektami mostowymi na terenie działania OT w 2026 i 2027 r. – z podziałem na zadania zgodnie z warunkami specyfikacji warunków zamówienia. Kod i nazwa Wspólnego Słownika Zamówień: 77314100-5 – usługi w zakresie trawników.
Vorherige Bekanntmachung: 116015-2026
Interne Kennung: WP.3211.07.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca jest zobowiązany złożyć wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców JEDZ składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku gdy wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. Wykonawca może ograniczyć się do złożenia w sekcji α w części IV Kryteria kwalifikacji formularza JEDZ ogólnego oświadczenia o spełnieniu wszystkich kryteriów kwalifikacji w postępowaniu, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A–D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie zamawiającego wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych zgodnie ze specyfikacją warunków zamówienia. W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej, o której mowa w punkcie 4.4 specyfikacji warunków zamówienia, zamawiający zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, terminie, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: - wykazu narzędzi, wyposażenia zakładu lub urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami – wykaz narzędzi stanowi załącznik nr 8 do specyfikacji warunków zamówienia i powinien zawierać szczegółowe informacje i dane niezbędne do oceny warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w punkcie 4.4. specyfikacji warunków zamówienia (tj. nazwę i ilość jednostek sprzętowych) oraz podać informację o podstawie do dysponowania jednostkami sprzętowymi. 8. Informacja o przewidywanych zamówieniach, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych: zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego wykonawcy, któremu zostanie udzielone zamówienie. 9. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 10. Oferta musi być zabezpieczona wadium wniesionym przed upływem terminu składania ofert w wysokości: dla zadania nr 1 – 2.100,00 PLN, dla zadania nr 2 – 2.000,00 PLN, dla zadania nr 3 – 2.300,00 PLN, dla zadania nr 4 – 2.900,00 PLN, dla zadania nr 5 – 2.750,00 PLN, dla zadania nr 6 – 3.500,00 PLN, dla zadania nr 7 – 1.800,00 PLN, dla zadania nr 8 – 2.950,00 PLN, dla zadania nr 9 – 2.600,00 PLN, dla zadania nr 10 – 1.850,00 PLN, dla zadania nr 11 – 3.600,00 PLN, dla zadania nr 12 – 2.750,00 PLN. Ciąg dalszy w sekcji 2.1.4 Informacje ogólne w podpunktach od 3 do 7.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77314100 Anlegen von Rasen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie traw i chwastów z pasa drogowego dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu wraz z koszeniem powierzchni pod obiektami mostowymi na terenie działania Oddziału Terenowego w Głubczycach zgodnie z warunkami specyfikacji warunków zamówienia. I koszenie 288 000,00 m2; II koszenie 601 300,00 m2; III koszenie 601 300,00 m2. W tym koszenie powierzchni wokół i pod obiektami mostowymi: 1 600 m2. W tym koszenie powierzchni wokół przystanków autobusowych: 9 600 m2.
Interne Kennung: WP.3211.07.2026 (1)
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie traw i chwastów z pasa drogowego dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu wraz z koszeniem powierzchni pod obiektami mostowymi na terenie działania Oddziału Terenowego w Głubczycach zgodnie z warunkami specyfikacji warunków zamówienia. I koszenie 294 000,00 m2; II koszenie 563 600,00 m2; III koszenie 563 600,00 m2. W tym koszenie powierzchni wokół i pod obiektami mostowymi: 2 400 m2. W tym koszenie powierzchni wokół przystanków autobusowych: 16 480 m2.
Interne Kennung: WP.3211.07.2026 (2)
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie traw i chwastów z pasa drogowego dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu wraz z koszeniem powierzchni pod obiektami mostowymi na terenie działania Oddziału Terenowego w Głubczycach zgodnie z warunkami specyfikacji warunków zamówienia. I koszenie 390 200,00 m2; II koszenie 620 400,00 m2; III koszenie 620 400,00 m2. W tym koszenie powierzchni wokół i pod obiektami mostowymi: 1 270 m2. W tym koszenie powierzchni wokół przystanków autobusowych: 12 160 m2.
Interne Kennung: WP.3211.07.2026 (3)
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie traw i chwastów z pasa drogowego dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu wraz z koszeniem powierzchni pod obiektami mostowymi na terenie działania Oddziału Terenowego w Głubczycach zgodnie z warunkami specyfikacji warunków zamówienia. I koszenie 494 000,00 m2; II koszenie 786 000,00 m2; III koszenie 786 000,00 m2. W tym koszenie powierzchni wokół i pod obiektami mostowymi: 2 000 m2. W tym koszenie powierzchni wokół przystanków autobusowych: 9 600 m2.
Interne Kennung: WP.3211.07.2026 (4)
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie nr 5
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie traw i chwastów z pasa drogowego dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu wraz z koszeniem powierzchni pod obiektami mostowymi na terenie działania Oddziału Terenowego w Głubczycach zgodnie z warunkami specyfikacji warunków zamówienia. I koszenie 412 700,00 m2; II koszenie 764 200,00 m2; III koszenie 764 200,00 m2. W tym koszenie powierzchni wokół i pod obiektami mostowymi: 2 000 m2. W tym koszenie powierzchni wokół przystanków autobusowych: 5 440 m2.
Interne Kennung: WP.3211.07.2026 (5)
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie nr 6
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie traw i chwastów z pasa drogowego dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu wraz z koszeniem powierzchni pod obiektami mostowymi na terenie działania Oddziału Terenowego w Grodkowie zgodnie z warunkami specyfikacji warunków zamówienia. I koszenie 479 000,00 m2; II koszenie 1 156 000,00 m2; III koszenie 1 156 000,00 m2. W tym koszenie powierzchni wokół i pod obiektami mostowymi: 2 000 m2. W tym koszenie powierzchni wokół przystanków autobusowych: 10 660 m2.
Interne Kennung: WP.3211.07.2026 (6)
Los: LOT-0007
Titel: Zadanie nr 7
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie traw i chwastów z pasa drogowego dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu wraz z koszeniem powierzchni pod obiektami mostowymi na terenie działania Oddziału Terenowego w Grodkowie zgodnie z warunkami specyfikacji warunków zamówienia. I koszenie 491 000,00 m2; II koszenie 973 000,00 m2; III koszenie 973 000,00 m2. W tym koszenie powierzchni wokół i pod obiektami mostowymi: 8 000 m2. W tym koszenie powierzchni wokół przystanków autobusowych: 9 920 m2.
Interne Kennung: WP.3211.07.2026 (7)
Los: LOT-0008
Titel: Zadanie nr 8
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie traw i chwastów z pasa drogowego dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu wraz z koszeniem powierzchni pod obiektami mostowymi na terenie działania Oddziału Terenowego w Grodkowie zgodnie z warunkami specyfikacji warunków zamówienia. I koszenie 431 000,00 m2; II koszenie 983 000,00 m2; III koszenie 983 000,00 m2. W tym koszenie powierzchni wokół i pod obiektami mostowymi: 5 000 m2. W tym koszenie powierzchni wokół przystanków autobusowych: 8 320 m2.
Interne Kennung: WP.3211.07.2026 (8)
Los: LOT-0009
Titel: Zadanie nr 9
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie traw i chwastów z pasa drogowego dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu wraz z koszeniem powierzchni pod obiektami mostowymi na terenie działania Oddziału Terenowego w Oleśnie zgodnie z warunkami specyfikacji warunków zamówienia. I koszenie 354 649,00 m2; II koszenie 847 396,00 m2; III koszenie 847 396,00 m2. W tym koszenie powierzchni wokół i pod obiektami mostowymi: 480 m2. W tym koszenie powierzchni wokół przystanków autobusowych: 23 760 m2.
Interne Kennung: WP.3211.07.2026 (9)
Los: LOT-0010
Titel: Zadanie nr 10
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie traw i chwastów z pasa drogowego dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu wraz z koszeniem powierzchni pod obiektami mostowymi na terenie działania Oddziału Terenowego w Oleśnie zgodnie z warunkami specyfikacji warunków zamówienia. I koszenie 310 034,00 m2; II koszenie 578 514,00 m2; III koszenie 578 514,00 m2. W tym koszenie powierzchni wokół i pod obiektami mostowymi: 1 880 m2. W tym koszenie powierzchni wokół przystanków autobusowych: 16 640 m2.
Interne Kennung: WP.3211.07.2026 (10)
Los: LOT-0011
Titel: Zadanie nr 11
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie traw i chwastów z pasa drogowego dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu wraz z koszeniem powierzchni pod obiektami mostowymi na terenie działania Oddziału Terenowego w Oleśnie zgodnie z warunkami specyfikacji warunków zamówienia. I koszenie 534 613,00 m2; II koszenie 1 145 814,00 m2; III koszenie 1 145 814,00 m2. W tym koszenie powierzchni wokół i pod obiektami mostowymi: 480 m2. W tym koszenie powierzchni wokół przystanków autobusowych: 17 280 m2.
Interne Kennung: WP.3211.07.2026 (11)
Los: LOT-0012
Titel: Zadanie nr 12
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie traw i chwastów z pasa drogowego dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu wraz z koszeniem powierzchni pod obiektami mostowymi na terenie działania Oddziału Terenowego w Oleśnie zgodnie z warunkami specyfikacji warunków zamówienia. I koszenie 494 349,00 m2; II koszenie 833 203,00 m2; III koszenie 833 203,00 m2. W tym koszenie powierzchni wokół i pod obiektami mostowymi: 3 420 m2. W tym koszenie powierzchni wokół przystanków autobusowych: 8 320 m2.
Interne Kennung: WP.3211.07.2026 (12)