2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vraaggestuurd vervoer GVB
Beschreibung: Het vervoer wordt uitgevoerd binnen de regio Landelijk Noord, langs de bushaltes van de voormalige buslijnen 30 en 31, aangevuld met haltes op onder meer het Olof Palmeplein, Buikslotermeerplein, Zuiderzeeweg en Metrostation Noord. Het betreft in totaal 81 haltes op 43 locaties. Het vervoer is halte-tot-halte; deur-tot-deurvervoer maakt geen onderdeel uit van de opdracht. 400 reizigers per maand.
Interne Kennung: 2026-25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60120000 Taxiverkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60140000 Bedarfspersonenbeförderung
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Het vervoer wordt uitgevoerd binnen de regio Landelijk Noord, langs de bushaltes van de voormalige buslijnen 30 en 31, aangevuld met haltes op onder meer het Olof Palmeplein, Buikslotermeerplein, Zuiderzeeweg en Metrostation Noord. Het betreft in totaal 81 haltes op 43 locaties. Het vervoer is halte-tot-halte; deur-tot-deurvervoer maakt geen onderdeel uit van de opdracht. Ongeveer 400 reizigers per maand. Ondanks dat er geprobeerd is om de aantallen zo goed mogelijk in te schatten, kunnen er aan de genoemde aantallen geen rechten ontleend worden.
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: • Optie1: Verlenging van de overeenkomst (flexibele structuur) Na het verstrijken van de initiële looptijd van één (1) jaar, behoudt GVB zich het recht voor om de overeenkomst met maximaal vier (4) jaar te verlengen (waardoor de totale maximale contractduur uit kan komen op 5 jaar) onder de navolgende voorwaarden: o Eerste verlengingsjaar (opgedeeld in kwartalen): In verband met innovatieve ontwikkelingen op het gebied van mobiliteit is GVB van plan om in de loop van dit eerste verlengingsjaar een pilot te starten met betrekking tot autonoom rijden. De inschatting is dat deze pilot gedurende dit jaar zal worden getest. Om deze reden wordt het eerste verlengingsjaar opgeknipt in vier (4) afzonderlijke kwartalen. GVB zal uiterlijk één (1) maand voor het einde van het lopende kwartaal schriftelijk aan de opdrachtnemer kenbaar maken of de dienstverlening voor het daaropvolgende kwartaal wordt gecontinueerd. o Gedurende deze vier kwartalen behoudt GVB zich tevens het recht voor om de operationele inzet van Mokumflex flexibel en tijdelijk af te schalen naar nul (0) ritten, en deze aan de hand van slechte pilotresultaten eveneens op korte termijn weer op te schalen naar de reguliere capaciteit. o Indien GVB gedurende deze kwartalen besluit de feitelijke ritteninzet tijdelijk af te schalen naar nul (0), zal aan de opdrachtnemer een vooraf overeengekomen beschikbaarheidsvergoeding worden uitgekeerd ter compensatie van het stand-by houden van de benodigde systemen, capaciteit en organisatie. De exacte hoogte en systematiek van deze beschikbaarheidsvergoeding worden nader uitgewerkt in de conceptovereenkomst. o Tweede, derde en vierde verlengingsjaar: Voor de eventuele daaropvolgende contractjaren (verlenging 2, 3 en 4) geldt de reguliere systematiek van jaarlijkse verlenging. GVB oefent dit recht uit door uiterlijk drie (3) maanden voor het einde van de dan geldende contractperiode schriftelijk aan de opdrachtnemer mede te delen dat de verlenging voor de duur van één (1) jaar wordt ingeroepen. • Optie 2: Uitbreiding naar Lutke en Ookmeerpolder: GVB behoudt zich het recht voor om de Mokumflex-dienstverlening eenzijdig uit te breiden naar de gebieden Lutke en Ookmeerpolder. Indien deze optie wordt geactiveerd, is hierop echter een vergelijkbare flexibele pilot- en kwartaalstructuur van toepassing als beschreven onder Optie 1 (Eerste verlengingsjaar), met dien verstande dat deze systematiek voor Lutke en Ookmeerpolder naar verwachting één (1) jaar later van kracht wordt. Dit betekent dat de flexibele kwartaalstructuur, inclusief de mogelijkheid tot tijdelijke afschaling naar nul (0) ritten tegen een vooraf overeengekomen beschikbaarheidsvergoeding, voor dit gebied van toepassing zal zijn in, naar verwachting, 2029 (het potentiële derde contractjaar). De activering van deze flexibele kwartaalstructuur in Lutke en Ookmeerpolder is mede afhankelijk van de resultaten en het succes van de pilot met autonoom rijden in Landelijk Noord. • Optie 3: Uitbreiding naar een halte in Broek in Waterland GVB kan besluiten een bestaande halte in Broek in Waterland toe te voegen aan het bedieningsgebied. • Optie 4:Uitbreiding bedieningstijden (20:00–22:00 uur) GVB kan besluiten de dagelijkse bedieningstijden te verlengen van 20:00 tot 22:00 uur.