2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tvätteritjänster, Arvika kommun
Beschreibung: Tvätteritjänster avser AKKVA korttidsboende Arvika kommun. Tjänsten avser vårdhygienisk tvätt.
Interne Kennung: Dnr 2026-145
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85110000 Dienstleistungen von Krankenhäusern und zugehörige Leistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Generell del
Beschreibung: se anbudsinbjudan
Interne Kennung: 1921478-0
Los: LOT-0002
Titel: Välfärdsbrottslighet
Interne Kennung: 1921479-1
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: Dnr 2026-145
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 85110000 Sjukhustjänster och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: se anbudsinbjudan
Intern identifierare: 1921478-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Intern identifierare: 1921479-1