39631-2025 - Ergebnis
Dänemark – Versicherungen – Bekendtgørelse om indgået kontrakt - EWII A/S - Kollektiv ulykkesforsikring
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bekendtgørelse om indgået kontrakt - EWII A/S - Kollektiv ulykkesforsikring
Beschreibung: I forbindelse med EU-udbud vedrørende bl.a. kollektiv ulykkesforsikring, er der ikke modtaget tilbud. Jf. forsyningsvirksomhedsdirektivet art. 50a anvendes udbud med forhandling uden forudgående offentliggørelse. Der er ikke foretaget ændringer til det oprindelige udbudsmateriale og tildelingskriterie.
Vorherige Bekanntmachung: 755847-2024
Interne Kennung: 247349849
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zentrale Elemente des Verfahrens: I forbindelse med EU-udbud vedrørende bl.a. kollektiv ulykkesforsikring, er der ikke modtaget tilbud. Jf. forsyningsvirksomhedsdirektivet art. 50a anvendes udbud med forhandling uden forudgående offentliggørelse. Der er ikke foretaget ændringer til det oprindelige udbudsmateriale og tildelingskriterie.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
5. Los
Los: LOT-0000