2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa wraz z wymianą i uruchomieniem nowego systemu BMS dla potrzeb zarządzania wentylacją i klimatyzacją w obiekcie MCK w Katowicach w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja obiektu Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach".
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest: 1) Dostawa systemu BMS dla potrzeb modernizacji istniejącej infrastruktury kontrolno-pomiarowej w budynku Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach w zakresie: 1. Modernizacji układów automatyki central wentylacyjnych (AKPiA) polegającej na dostawie i wymianie sterowników oraz kompletnej aparatury kontrolno-pomiarowej (czujniki temperatury, przetworniki ciśnienia, siłowniki przepustnic i zaworów) wraz z integracją systemu BMS dla 41 istniejących jednostek 2. Modernizacji szaf sterowniczych i węzłów polegającej na dostawie i wymianie nowych sterowników oraz integracje z systemem BMS dla 12 szt. szaf (szafy BMS-RCH zakres obejmuje również wymianę aparatury obiektowej AKPiA): 3. Modernizacji infrastruktury sieciowej w zakresie: Wymiana niezbędnego okablowania strukturalnego wraz z wymianą i konfiguracją urządzeń aktywnych na potrzeby komunikacji systemowej. Dokumentacja: Przygotowanie pełnej dokumentacji powykonawczej (schematy elektryczne, protokoły komunikacyjne, instrukcje obsługi). Dostarczenie, wdrożenie i przekazanie kompletnych plików źródłowych aplikacji dla każdego sterownika obiektowego. Przygotowanie pełnej dokumentacji powykonawczej niezbędnej do prawidłowego zarządzania systemem BMS, w tym schematy elektryczne, protokoły komunikacyjne, instrukcje obsługi itp.. 4. Dostawa i montaż 2 szt. stacji roboczych dla potrzeb zarządzania BMS, 5. Wymiana istniejącej jednostki klimatyzacji w serwerowni BMS, 6. Instruktażu Użytkowników i Personelu Technicznego - Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia instruktażu dla personelu technicznego w wymiarze minimum 8 godzin zegarowych w siedzibie Zamawiającego. Zakres merytoryczny instruktażu: Obsługa interfejsu graficznego (wizualizacji) i nawigacja po systemie. Modyfikacja nastaw, harmonogramów czasowych. Diagnostyka alarmów, analiza przyczyn awarii. Procedury administracyjne: zarządzanie użytkownikami, obsługa serwera oraz wykonywanie kopii zapasowych (backup) aplikacji sterowników i bazy danych BMS. Wymiana sterownika, wgrywanie aplikacji. 2) Przed przystąpieniem do prac, Wykonawca zobowiązany jest do wykonania szczegółowej inwentaryzacji funkcjonalności zainstalowanego sprzętu oraz oprogramowania. 3) Na podstawie wykonanej inwentaryzacji, Wykonawca może przystąpić do prac zgodnie z warunkami specyfikacji technicznej - złącznik nr 6 do SWZ 4) W ramach modernizacji wymaga się zastąpienia istniejących sterowników central wentylacyjnych i klimatyzacyjnych nowoczesnymi sterownikami opartymi o protokół BACnet oraz demontaż wszystkich urządzeń i narzędzi sieciowych a także wymianę serwera na nowy. 5) W ramach Przedmiotu Zamówienia wykonawca zobowiązany jest dostarczyć nowe urządzenie serwerowe typu RACK z aktualną wersją programu InTouch oraz aktualnym systemem operacyjnym w zestawie z klawiaturą, myszką i monitorem. 6) Minimalne parametry techniczne poszczególnych elementów sytemu BMS ujęto w załączniku nr 6 do SWZ – Specyfikacja Techniczna Uwaga! Z uwagi na harmonogram imprez organizowanych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym prace należy prowadzić w ścisłej koordynacji z Zarządcą obiektu. 7) Okres gwarancji jakości i rękojmi za wady - Zamawiający wymaga, aby okres gwarancji jakości za wykonany przedmiot umowy wynosił 60 miesięcy od dnia dokonania odbioru końcowego. Ponadto Zamawiający wymaga, aby okres rękojmi za wady wynosił 60 miesięcy od dnia dokonania odbioru końcowego. Warunki gwarancji i rękojmi określone zostały w Załączniku nr 8 do SWZ– projektowane postanowienia umowy. Uwaga: w pkt XIX w ppkt 2.2) SWZ, w kryterium oceny ofert, dodatkowo punktowany jest wydłużony okres gwarancji jakości i rękojmi za wady. 8) Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa: - Specyfikacja Techniczna - Załącznik nr 6 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy- Załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: KISA/DZP/PN/19/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35120000 Überwachungs- und Sicherheitssysteme und -einrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45314300 Kabelinfrastruktur
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający w ramach przedmiotowego postępowania nie przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji.