2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa oleju opałowego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju opałowego lekkiego L-1 210 m³ dla 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu, ul. Powidz – Osiedle 6 2. Szczegółowy opis oleju opałowego lekkiego L-1 wg PN-C-96024:2020-12: - wartość opałowa (MJ/kg) – min 42,6 - zawartość siarki % (m/m) – max 0,2 - temperatura zapłonu °C – min 56°C - temperatura krzepnięcia °C – nie wyższa niż -20°C - gęstość w temp. 15°C kg/m³ - max 860 Wielkość jednorazowych dostaw: min 10m³, max 35m³. Rozpoczęcie dostaw musi nastąpić nie później niż 3 dnia od daty wysłania zamówienia. Dostawy będą realizowane zgodnie z „Harmonogramem dostaw” stanowiącym załącznik nr 1 do umowy, który będzie stanowić integralną część umowy. 3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Każdy Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. Zamówienie nie zostało podzielone na części, gdyż byłoby to nieekonomiczne. Dostarczenie towaru przez kilku Wykonawców powodowałoby poniesienie dodatkowych kosztów transportu, natomiast jeden Wykonawca przy jednej dostawie jest w stanie dostarczyć olej do każdego kompleksu. Ponadto brak podziału tego zamówienia na części nie spowoduje zakłócenia konkurencyjności, gdyż przedmiot zamówienia może być dostarczony przez jednego Wykonawcę z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.
Interne Kennung: 24/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający zdecydował się zastosować art.138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp do przeprowadzenia postępowania przetargowego pn. „Sprzedaż i dostawa oleju opałowego lekkiego L-1 do celów energetycznych dla 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu” i skrócił termin składania ofert do 15 dni. Obecna sytuacja geopolityczna na Bliskim Wschodzie i w Europie spowodowana konfliktami zbrojnymi determinuje do dywersyfikowania dostaw paliw. W 33 BLTr Powidz w większości kotłowni palniki w kotłach są dwupaliwowe na gaz i olej opałowy. Zakup 210 m3 oleju opałowego pozwoli bezawaryjnie zabezpieczyć dostawy energii cieplej do większości obiektów 33 BLTr Powidz, zwłaszcza tam gdzie przebywają wojska sojusznicze (kompleks 4204). Możemy spodziewać się utrudnień w dystrybucji gazu ziemnego, szczególnie w okresie zimowym. Umowa na dostawę gazu obowiązuje do końca 2026 roku. Obecna sytuacja cenowa na rynku paliw jest niestabilna i długoterminowo nieprzewidywalna. Mając na względzie tendencję wzrostową cen paliw, również w Europie, zasadnym jest skrócenie terminu wyłonienia Wykonawcy zlecenia. Zamawiający nie planował środków finansowych na zakup oleju opałowy na rok 2026. Za zgodą Dowódcy na początku kwietnia złożono do Inspektoratu Wsparcia analizę potrzeb, która została rozpatrzona pozytywnie i Inspektorat na początku maja przyznał środki na zakup oleju. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie ofert przez Wykonawców nie jest ani czasochłonne, ani skomplikowane wobec powyższego skrócenie terminu składania ofert w żaden sposób nie powinno wpłynąć na konkurencyjność postępowania. Skrócenie terminu nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w postępowaniu. Rynek dostawców oleju opałowego skupia jedynie profesjonalne podmioty zajmujące się tą materią, w związku z czym, obiektywnie rzecz biorąc, każdy z tych podmiotów jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w warunkach, gdy termin składania ofert uległ skróceniu. Wobec powyższego, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składania ofert w w/w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest w pełni uzasadnione. Zastosowanie tego przepisu służy jedynie skróceniu terminów w przetargu, a nie udzieleniu zamówienia w trybie niekonkurencyjnym.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09135100 Heizöl
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju opałowego lekkiego L-1 210 m³ dla 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu, ul. Powidz – Osiedle 6. 2. Szczegółowy opis oleju opałowego lekkiego L-1 wg PN-C-96024:2020-12: - wartość opałowa (MJ/kg) – min 42,6 - zawartość siarki % (m/m) – max 0,2 - temperatura zapłonu °C – min 56°C - temperatura krzepnięcia °C – nie wyższa niż -20°C - gęstość w temp. 15°C kg/m³ - max 860 Wielkość jednorazowych dostaw: min 10m³, max 35m³. Rozpoczęcie dostaw musi nastąpić nie później niż 3 dnia od daty wysłania zamówienia. Dostawy będą realizowane zgodnie z „Harmonogramem dostaw” stanowiącym załącznik nr 1 do umowy, który będzie stanowić integralną część umowy.
Interne Kennung: Zadanie
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Jeżeli w trakcie realizacji umowy, okaże się, że Zamawiający posiada środki finansowe oraz potrzebę zamówienia większej ilości m³ oleju opałowego w stosunku do ilości przewidzianych w podstawowym zakresie zamówienia, Zamawiający pozostawia sobie możliwość skorzystania z „prawa opcji” i zamówienia dodatkowych ilości oleju, zgodnych z opisem przedmiotu zamówienia i zawartą umową, za które Wykonawcy będzie przysługiwało odrębne wynagrodzenie. W przypadku zamówienia dodatkowej ilości przedmiotu zamówienia rozliczenie będzie następowało na podstawie cen jednostkowych ujętych w ofercie wybranego Wykonawcy i zawartej umowie. Zamówienie wynikające z prawa opcji nie przekroczy 90% ilości podstawowych i realizowane będzie w terminie obowiązywania umowy.