2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Świeszynie na rzecz Pomorza Zachodniego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo–gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Świeszynie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 do SWZ. Zamówienie musi spełniać wymagania określone w Załączniku nr 1 do SWZ, tj. w opisie minimalnych wymagań, przy czym Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty z wyposażeniem wyższym niż opisane w niniejszym załączniku. Wszystkie zapisy SWZ i załączniki dotyczące przedmiotu zamówienia rozpatrywać należy łącznie – wraz z wszystkimi załączonymi dokumentami (kompleksowo). Na realizację zamówienia Zamawiający otrzymał dotację z programu: Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021–2027.
Interne Kennung: ZP.271.12.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zgodnie z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1): 1) Zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji (...) na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich lub osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. Powyższy zakaz obowiązuje również na etapie realizacji zamówienia. Wykonawca na wezwanie Zamawiającego załącza również oświadczenie dot. brak podstaw wykluczenia wskazanych powyżej - wzór stanowi załącznik nr 7 do SWZ (w przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia oświadczenie to składa odrębnie każdy spośród Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia). 2. Wykonawca, który ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej zamiast: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w pkt. 12.2 A ppkt 2 SWZ- składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, w zakresie, o którym mowa w pkt. 12.2 A ppkt 2 SWZ. 2) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, o którym mowa w pkt. 12.2 A ppkt 4 SWZ - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. Dokument o którym mowa w pkt.1 powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. Dokument, o którym mowa w pkt.2 powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem. Pozostałe oświadczenia/dokumenty wymagane w prowadzonym postępowaniu, Wykonawca mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, składa takie same jak Wykonawca polski. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca/podmiot udostępniający zasoby ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie Wykonawcy/podmiotu udostępniającego zasoby ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy (z zachowaniem terminu odpowiednio 6 i 3 miesiące przed ich złożeniem). Wszystkie dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34114000 Spezialfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo–gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Świeszynie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 do SWZ. Zamówienie musi spełniać wymagania określone w Załączniku nr 1 do SWZ, tj. w opisie minimalnych wymagań, przy czym Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty z wyposażeniem wyższym niż opisane w niniejszym załączniku.
Menge: 1 Stück