2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zaprojektowanie i budowa dwóch zbiorników podziemnych na wodę do celów przeciwpożarowych na terenie Nadleśnictwa Rudy Raciborskie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi i roboty budowlane realizowane w dwóch etapach obejmujące zaprojektowanie (wraz uzyskaniem wszystkich niezbędnych pozwoleń, uzgodnień, decyzji itd.) i budowę dwóch zbiorników podziemnych na wodę do celów przeciwpożarowych. Pierwszy zbiornik w Leśnictwie Borowiec oddział 81 c, województwo śląskie, powiat raciborski, gmina Kuźnia Raciborska, drugi zbiornik w Leśnictwie Lubieszów oddział 343 b, województwo opolskie, powiat kędzierzyńsko-kozielski, gmina Bierawa. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Programie funkcjonalno- użytkowym (PFU) stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ Zamówienie nie zostało podzielone na zadania częściowe z uwagi na fakt, że stanowi jedną z części zamówienia udzielanego przez różnych Zamawiających (jednostki Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe) biorących udział w projekcie Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów (PPOŻ2). Podział niniejszego zamówienia na zadania częściowe i zawarcie kilku umów z różnymi Wykonawcami są nieuzasadnione ze względów technicznych i organizacyjnych (trudności w rozliczaniu wielu umów w ramach projektu). Ze względu na charakter zamówienia i jego zakres rzeczowy zamówienie związane z opracowaniem dokumentacji projektowej i przygotowaniem przedsięwzięcia do realizacji oraz budową zbiorników jest możliwe do zrealizowania przez przedsiębiorcę z sektora MŚP
Interne Kennung: S.270.7.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 129 ust. 2 oraz art. 132-139 ustawy z dnia11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. 2024 r. poz. 1320 z późniejszymi zmianami) - dalej „PZP”. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne określone w aktualnym Obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych wydanym na podstawie art. 3 ust 2 PZP. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi w art. 139 PZP. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający działając na podstawie art. 139 ust 2 PZP będzie żądał złożenia Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) na wezwanie od Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45000000 Bauarbeiten, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 45111250 Bodenproben, 71222000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Freianlagen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71244000 Kalkulation und Überwachung der Kosten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung
5. Los
Los: LOT-0001