2. Verfahren
Verfahren
Titel: Annullation af profylaksebekendtgørelse på tildeling af digitalt ruteplanlægningsværktøj til Syddjurs Kommunes ældrepleje
Beschreibung: Ordregiver er blevet bekendt med, at formuleringen i profylaksebekendtgørelsen (TED dokument nummer 365774-2026) har været for upræcis i forhold til, hvilke tekniske eller retlige forhold, der begrunder undtagelsen til at indgå kontrakt uden forudgående offentliggørelse jf. udbudsloven § 80, stk. 3, nr. 2 samt stk. 4. Derfor annulleres offentliggørelsen af profylaksebekendtgørelsen.
Vorherige Bekanntmachung: 365774-2026
Interne Kennung: 285553481
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbud med forhandling uden forudgående offentliggørelse
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48100000 Branchenspezifisches Softwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48211000 Softwarepaket für den Plattformenverbund
5. Los
Los: LOT-0000