See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kantine- og køkkenprojekt på CBS: Udbud af Delaftale 1 - Teknisk køkkenudstyr og kølerum og Delaftale 2 - Udleveringsdiske
Beschreibung: Nærværende udbud gennemføres som et offentligt EU-udbud. Udbudsforretningen gennemføres af Copenhagen Business School efterfølgende angivet som CBS.Udbuddet vedrører leverancer/indkøb af Delaftale 1 - Teknisk køkkenudstyr og kølerum samt Delaftale 2 - Udleveringsdiske til CBS Solbjerg Plads 3, 2000 Frederiksberg i forbindelse med CBS' kantine- og køkkenprojekt.CBS har til hensigt at tildele kontrakt til én Tilbudsgiver pr. Delaftale. Samme tilbudsgiver kan godt tildeles begge aftaler.Tildelingskriteriet for begge delaftaler er "laveste pris".Den samlede kontraktværdi af begge delaftaler er estimeret til 9.000.000,00 kr.§137, stk. 1, nr. 6 om ubetalt forfalden gælder på under 100.000 kr. til offentlige myndigheder finder ikke anvendelse på nærværende udbud.
Interne Kennung: 278165888
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Offentligt EU-udbud.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39221000 Kücheneinrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39220000 Küchenausstattung, Haushalts- und Heimartikel, Catering-Zubehör, 39312200 Kantinenausrüstung, 39314000 Industrielle Kücheneinrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1 - Teknisk køkkenudstyr og kølerum
Beschreibung: Udbuddet vedrører leverancer/indkøb af Delaftale 1 - Teknisk køkkenudstyr og kølerum. Anslået kontraktværdi er 5,0 mio. kr. Tildelingskriteriet er laveste pris.
Interne Kennung: 278287415-1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39220000 Küchenausstattung, Haushalts- und Heimartikel, Catering-Zubehör, 39221100 Küchenbedarf, 39314000 Industrielle Kücheneinrichtungen, 42214100 Backöfen
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2 - Udleveringsdiske
Beschreibung: Udbuddet vedrører leverancer/indkøb af Delaftale 2 - Udleveringsdiske.Anslået kontraktværdi er 4,0 mio. kr.Tildelingskriteriet er laveste pris.
Interne Kennung: 278287438-2
Haupteinstufung (cpv): 39312200 Kantinenausrüstung