2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego do wysokości 12 401 168 zł
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego do wysokości 12 401 168 zł przeznaczonego na: finansowanie planowanego deficytu budżetu do wysokości 12 401 168 zł (słownie: dwanaście milionów czterysta jeden tysięcy sto sześćdziesiąt osiem złotych 00/100) 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: a) Termin uruchomienia kredytu: do 31.12.2025 r. b) Spłata rat kapitałowych kwartalnie przez okres 15 lat począwszy od 31.03.2026 r. do 31.12.2040 r.(termin spłaty rat do ostatniego dnia kwartału) Wysokość rat kapitałowych: - w 2026 roku pierwsza rata 108 382 zł, 3 raty po 108 380 zł, - w 2027 roku pierwsza rata 108 373 zł, 3 raty po 108 374 zł, - w 2028 roku pierwsza rata 108 373 zł, 3 raty po 108 374 zł, - w 2029 roku 4 raty po 134 142 zł, - w 2030 roku 4 raty po 134 142 zł, - w 2031 roku 4 raty po 250 688 zł, - w 2032 roku 4 raty po 250 688 zł, - w 2033 roku 4 raty po 250 688 zł, - w 2034 roku 4 raty po 250 688 zł, - w 2035 roku 4 raty po 250 688 zł, - w 2036 roku 4 raty po 250 688 zł, - w 2037 roku 4 raty po 250 688 zł, - w 2038 roku 4 raty po 250 688 zł, - w 2039 roku 4 raty po 250 688 zł, - w 2040 roku 4 raty po 250 688 zł, (W przypadku, gdy termin płatności przypada w dzień wolny od pracy za dotrzymanie terminu uważa się następny dzień roboczy). c) Spłata odsetek od kredytu kwartalnie (do ostatniego dnia miesiąca kończącego kwartał) począwszy od miesiąca, w którym uruchomiono transzę kredytu. O wysokości odsetek do zapłaty od wykorzystanej części kredytu Bank poinformuje Zamawiającego przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, przynajmniej 5 dni przed terminem zapłaty. W przypadku, gdy termin płatności przypada w dzień wolny od pracy za dotrzymanie terminu uważa się następny dzień roboczy. d) Zamawiający zastrzega możliwość niewykorzystania całości lub części planowanego kredytu bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych opłat. e) Zamawiający ma prawo dokonać wcześniejszej spłaty kredytu lub jego części bez ponoszenia jakichkolwiek obciążeń z tego tytułu. W przypadku wcześniejszej spłaty części kredytu okres kredytowania pozostaje bez zmian chyba, że Zamawiający (Kredytobiorca) złoży odmienną dyspozycję na piśmie. Informacja dotycząca walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą: Zamawiający nie przewiduje rozliczeń z Wykonawcą w walutach obcych.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego do wysokości 12 401 168 zł przeznaczonego na: finansowanie planowanego deficytu budżetu do wysokości 12 401 168 zł (słownie: dwanaście milionów czterysta jeden tysięcy sto sześćdziesiąt osiem złotych 00/100). 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: a) Termin uruchomienia kredytu: do 31.12.2025 r. b) Spłata rat kapitałowych kwartalnie przez okres 15 lat począwszy od 31.03.2026 r. do 31.12.2040 r.(termin spłaty rat do ostatniego dnia kwartału) Wysokość rat kapitałowych: - w 2026 roku pierwsza rata 108 382 zł, 3 raty po 108 380 zł, - w 2027 roku pierwsza rata 108 373 zł, 3 raty po 108 374 zł, - w 2028 roku pierwsza rata 108 373 zł, 3 raty po 108 374 zł, - w 2029 roku 4 raty po 134 142 zł, - w 2030 roku 4 raty po 134 142 zł, - w 2031 roku 4 raty po 250 688 zł, - w 2032 roku 4 raty po 250 688 zł, - w 2033 roku 4 raty po 250 688 zł, - w 2034 roku 4 raty po 250 688 zł, - w 2035 roku 4 raty po 250 688 zł, - w 2036 roku 4 raty po 250 688 zł, - w 2037 roku 4 raty po 250 688 zł, - w 2038 roku 4 raty po 250 688 zł, - w 2039 roku 4 raty po 250 688 zł, - w 2040 roku 4 raty po 250 688 zł, (W przypadku, gdy termin płatności przypada w dzień wolny od pracy za dotrzymanie terminu uważa się następny dzień roboczy). c) Spłata odsetek od kredytu kwartalnie (do ostatniego dnia miesiąca kończącego kwartał) począwszy od miesiąca, w którym uruchomiono transzę kredytu. O wysokości odsetek do zapłaty od wykorzystanej części kredytu Bank poinformuje Zamawiającego przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, przynajmniej 5 dni przed terminem zapłaty. W przypadku, gdy termin płatności przypada w dzień wolny od pracy za dotrzymanie terminu uważa się następny dzień roboczy. d) Zamawiający zastrzega możliwość niewykorzystania całości lub części planowanego kredytu bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych opłat. e) Zamawiający ma prawo dokonać wcześniejszej spłaty kredytu lub jego części bez ponoszenia jakichkolwiek obciążeń z tego tytułu. W przypadku wcześniejszej spłaty części kredytu okres kredytowania pozostaje bez zmian chyba, że Zamawiający (Kredytobiorca) złoży odmienną dyspozycję na piśmie. Informacja dotycząca walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą: Zamawiający nie przewiduje rozliczeń z Wykonawcą w walutach obcych.
Interne Kennung: ZP.271.8.2025