See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: UDBUD AF DYNAMISK INDKØBSSYSTEM FOR FJERNVARMEARBEJDER
Beschreibung: Dette dynamiske indkøbssystem skal anvendes til at gennemføre konkrete indkøb på fjernvarmeprojekter. Dette omfatter blandt andet opgaver som jord, -beton – og belægningsarbejder, rørarbejder, rørleverancer samt muffer. Dette dynamiske indkøbssystem indeholder to kategorier: •Kategori nr. 1: Projekter/opgaver som gennemføres som fagentrepriser. •Kategori nr. 2: Projekter/opgaver som gennemføres som hovedentrepriser. Der henvises til ansøgningsmaterialet for en mere detaljeret beskrivelse.
Vorherige Bekanntmachung: 325949-2024
Interne Kennung: 271779
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232140 Bau von Fernheizleitungsnetzen, 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kategori nr. 1: Projekter/opgaver som gennemføres som fagentrepriser.
Beschreibung: Se eksempler på opgaver/projekter i fagentreprise i udbudsbetingelsernes afsnit 2.2.
Interne Kennung: 272463
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
Los: LOT-0002
Titel: Kategori nr. 2: Projekter/opgaver som gennemføres som hovedentrepriser
Beschreibung: Se eksempler på opgaver/projekter i hovedentreprise i udbudsbetingelsernes afsnit 2.2
Interne Kennung: 272464