39747-2026 - Ergebnis
Dänemark – Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen – Afvigernes ø – Livø, en historisk helhedsoplevelse
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelAfvigernes ø – Livø, en historisk helhedsoplevelse
BeschreibungUdbuddet omfatter totalrådgivning, herunder projektering og udførelse, i forbindelse med istandsættelse af udvalgte bygninger samt formidling af Livøs historie som anstalt. Opgaven udbydes som totalrådgivning baseret på det foreliggende udbudsmateriale. Den omfatter alle rådgivningsydelser, herunder arkitekt-, landskabsarkitekt-, ingeniør- og formidlingsydelser, frem til det fuldt færdige byggeri/projekt i overensstemmelse med udbudsmaterialet. Disse ydelser udbydes samlet som totalrådgivning i én rådgiveraftale.
Interne KennungEmil
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79956000 Organisation von Messen und Ausstellungen
5. Los
LosLOT-0000