See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Bezpieczniej i bliżej natury – nowe drogi pieszo-rowerowe w wielkopolskiej części Doliny Baryczy” w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, Działania 8.1 Wspieranie rozwoju programowanego w Lokalnych Strategiach Rozwoju (RLKS)
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Bezpieczniej i bliżej natury – nowe drogi pieszo-rowerowe w wielkopolskiej części Doliny Baryczy” w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, Działania 8.1 Wspieranie rozwoju programowanego w Lokalnych Strategiach Rozwoju (RLKS) 2. Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na trzy części: Część 1 – Przebudowa/rozbudowa drogi nr 5329P (budowa drogi dla rowerów/drogi dla pieszych i rowerów) w miejscowości Trzcieliny w zakresie rozbudowy drogi od km 0+000 do km 1+032; Część 2 – Przebudowa/rozbudowa drogi nr 5335P (budowa drogi dla rowerów/drogi dla pieszych i rowerów) w miejscowości Odolanów w zakresie przebudowy drogi od km 0+000 do km 0+760; Część 3 – Przebudowa/rozbudowa drogi nr 5341P (budowa drogi dla rowerów/drogi dla pieszych i rowerów) w miejscowości Pawłów w zakresie budowy drogi dla rowerów od km 0+000 do km0+700. 3. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość części zamówienia. 4. Na każdą z części zostanie podpisana odrębna umowa na wykonanie robót budowanych. 5. Zamawiający, zgodnie z art. 139 ustawy Pzp, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 6. Na postawie art. 257 Ustawy Pzp Zamawiający informuje, że przewiduje możliwość unieważnienia niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia nie zostaną mu przyznane. 7. Wykonawca ma obowiązek prowadzić proces inwestycyjny zgodnie z zasadą „DNSH”. W szczególności: prace w obrębie strefy korzeniowej mają być w miarę możliwości wykonywane ręcznie, ograniczając wykorzystanie sprzętu mechanicznego. Systemy korzeniowe zostaną zabezpieczone przed przesuszeniem i przemarznięciem, a pnie drzew zabezpieczone przed mechanicznymi uszkodzeniami. W obrębie systemu korzeniowego pozostawionych drzew nie należy składować materiałów chemicznie i fizycznie szkodliwych dla korzeni i gleby, jak np. cement, wapno, oleje, środki impregnujące, paliwa ciekłe itp. Ruch pojazdów i maszyn budowlanych wokół drzew zostanie zminimalizowany. Na cały okres budowy zastosowane zostanie oszalowanie pni deskami zamocowanymi za pomocą drutu, z zastosowaniem materiału amortyzującego (mata słomiana, juta itp.). 8. RODO (obowiązek informacyjny): klauzula informacyjna zawarta w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 140619-2026
Interne Kennung: PZD.261.1.2026.10
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 - dr 5329P Trzcieliny
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia dla części 1 jest wykonanie: Przebudowy/rozbudowy drogi nr 5329P (budowa drogi dla rowerów/drogi dla pieszych i rowerów) w miejscowości Trzcieliny w zakresie rozbudowy drogi od km 0+000 do km 1+032. 2. Zakres robót objętych zamówieniem dla części 1 obejmuje m.in. niżej wymieniony zakres: - roboty przygotowawcze i ziemne, - wykonanie rozbiórki fragmentu drogi bitumicznej, - ustawienie krawężników, oporników i obrzeży betonowych, - wykonanie drogi bitumicznej o nowej konstrukcji, - wykonanie drogi rowerowej oraz pieszo-rowerowej bitumicznej, - wykonanie drogi rowerowej oraz pieszo-rowerowej z betonowej, kostki brukowej, - wykonanie miejsc do odpoczynku z betonowej, kostki brukowej oraz mieszanki granitowej, - wykonanie zjazdów indywidualnych z betonowej kostki brukowej, - wykonanie zjazdów bitumicznych na drogi gruntowe, - wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, - inwentaryzacja powykonawcza. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w projektach technicznych, kosztorysach ofertowych oraz w Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych / Ogólnych Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót (odpowiednio dla danej części zamówienia), stanowiące załączniki do SWZ. 4. Zamawiający oświadcza, że zadanie będzie finansowane w części ze środków przyznanych Zamawiającemu w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, Działania 8.1 Wspieranie rozwoju programowanego w Lokalnych Strategiach Rozwoju (RLKS).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233252 Oberbauarbeiten für Straßen, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 - dr 5335P Odolanów
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia dla części 2 jest wykonanie: Przebudowy/rozbudowy drogi nr 5335P (budowa drogi dla rowerów/drogi dla pieszych i rowerów) w miejscowości Odolanów w zakresie przebudowy drogi od km 0+000 do km 0+760. 2. Zakres robót objętych zamówieniem dla części 2 obejmuje m.in. niżej wymieniony zakres: - roboty przygotowawcze i ziemne, - wykonanie umocnienia skarpy, - ustawienie krawężników, oporników i obrzeży betonowych, - montaż rur osłonowych dwudzielnych, - wykonanie ścieków i wpustów deszczowych, - wykonanie nawierzchni drogi dla rowerów, - wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, - roboty wykończeniowe, - inwentaryzacja powykonawcza. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w projektach technicznych, kosztorysach ofertowych oraz w Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych / Ogólnych Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót (odpowiednio dla danej części zamówienia), stanowiące załączniki do SWZ. 4. Zamawiający oświadcza, że zadanie będzie finansowane w części ze środków przyznanych Zamawiającemu w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, Działania 8.1 Wspieranie rozwoju programowanego w Lokalnych Strategiach Rozwoju (RLKS).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233140 Straßenarbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45233162 Bau von Fahrradwegen, 45233161 Bau von Fußwegen, 45233150 Verkehrsberuhigungsarbeiten
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 - dr 5341P Pawłów
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia dla części 3 jest wykonanie: Przebudowy/rozbudowy drogi nr 5341P (budowa drogi dla rowerów/drogi dla pieszych i rowerów) w miejscowości Pawłów w zakresie budowy drogi dla rowerów od km 0+000 do km0+700. 2. Zakres robót objętych zamówieniem dla części 3 obejmuje m.in. niżej wymieniony zakres: - roboty przygotowawcze i ziemne, - montaż rur osłonowych dwudzielnych, - wykonanie umocnienia skarpy, - wykonanie wydłużenia istniejącego przepustu, - ustawienie krawężników, oporników i obrzeży betonowych, - wykonanie ścieków i wpustów deszczowych, - wykonanie przykanalików, - wykonanie nawierzchni, - wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, - roboty wykończeniowe, - inwentaryzacja powykonawcza. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w projektach technicznych, kosztorysach ofertowych oraz w Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych / Ogólnych Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót (odpowiednio dla danej części zamówienia), stanowiące załączniki do SWZ. 4. Zamawiający oświadcza, że zadanie będzie finansowane w części ze środków przyznanych Zamawiającemu w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, Działania 8.1 Wspieranie rozwoju programowanego w Lokalnych Strategiach Rozwoju (RLKS).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233140 Straßenarbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45233162 Bau von Fahrradwegen, 45233150 Verkehrsberuhigungsarbeiten, 44132000 Durchlasselemente