3976-2026 - Ergebnis
Polen – Dieselöl – „Dostawa oleju napędowego w ramach bezobsługowego systemu zarządzania gospodarką paliwową w roku 2026”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Dostawa oleju napędowego w ramach bezobsługowego systemu zarządzania gospodarką paliwową w roku 2026”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa do 360 m3 oleju napędowego, sukcesywnie partiami w ciągu roku 2026 w ramach systemu bezobsługowego poboru oleju napędowego z możliwością zarządzania dostawami i tankowaniami oraz analityką wykorzystania (system zarządzania gospodarką paliwową - SZGP). 2. Zamówienie obejmuje dwa rodzaje zamówień, tj. usługi lub dostawy, z uwagi na okoliczność, iż głównym przedmiotem zamówienia pod względem kosztowym jest dostawa oleju napędowego, do jego udzielenia stosuje się przepisy dotyczące dostaw. 3. Nazwa zadania: Dostawa oleju napędowego w ramach bezobsługowego systemu zarządzania gospodarką paliwową w roku 2026. 4. Opis zadania: Celem precyzyjnego wyspecyfikowania przedmiotu zamówienia Zamawiający dzieli jego opis na 3 segmenty: 1) Przygotowanie kompleksowego systemu do zarządzenia gospodarką paliwową w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego infrastrukturę, tj. dystrybutor do bezobsługowego poboru oleju napędowego oraz naziemny zbiornik oleju napędowego; 2) Sukcesywna dostawa oleju napędowego od dnia uruchomienia systemu bezobsługowego systemu zarządzania gospodarką paliwową do dnia 31.12.2026r.; dostawy będą realizowane bezzgłoszeniowo, tj. na podstawie analityki prowadzonej w ramach systemu zarządzania gospodarką paliwową uruchomionego przez Wykonawcę; 3) Bieżące serwisowanie zbiornika oraz dystrybutora Zamawiającego (w tym analityka stanu magazynowego paliwa) w celu zapewnienia ciągłości poboru paliwa. Zamawiający przewiduje dostarczenie identyfikatorów pojazdów oraz identyfikatorów/ kart kierowców zgodnie z wymaganiami systemu. Karty muszą zapewniać rozpoznanie w systemie kierowcy i pojazdu i muszą zostać zaprogramowane na urządzeniu. Zamawiający określa, że przewiduje objęcie systemem około 105 pojazdów i 100 kierowców. Parametry dostaw oleju napędowego: a) Olej napędowy powinien odpowiadać parametrom określonym w aktualnej na dzień złożenia oferty Normie PN-EN 590 oraz Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych z dnia 26 czerwca 2024r. (t.j.: Dz.U. z 2024r. poz. 1018 ze zm.). Zamawiający przewiduje dostarczanie w całym okresie zamówienia oleju standardowego, z zastrzeżeniem jednak, iż w okresie zimowym (1 grudzień – 28 luty) zastrzega sobie możliwość zamówienia oleju napędowego o polepszonych właściwościach niskotemperaturowych (tzw. arktyczny), którego dostępność w wyżej wskazanym okresie zimowym Wykonawca powinien zagwarantować. Zastrzeżenie powyższe nie rodzi po stronie Zamawiającego obowiązku zamówienia oleju arktycznego, zapis powyższy służyć ma wyłącznie zabezpieczeniu wyjazdu pojazdów do zimowego utrzymania dróg lub odbierania odpadów w przypadku wystąpienia ekstremalnie niskich temperatur. Zasadą pozostaje, że w okresie zamówienia będzie dostarczany olej napędowy standardowy (z zastrzeżeniem zapisów zał. nr 6a do swz in fine odnośnie zmian gatunku dostarczanego oleju w czasie trwania zamówienia). Olej napędowy powinny charakteryzować parametry wskazane w załącznikach nr 6a i 6b. Warunki powyższe odnoszą się do każdej dostawy oleju napędowego w okresie realizacji zamówienia. b) Celem potwierdzenia parametrów oleju napędowego do każdej dostawy cząstkowej Wykonawca dostarczy dokument jakościowy danej partii paliwa, w szczególności świadectwo jakości w oryginale lub potwierdzonej kopii, zaplombowaną próbkę paliwa opatrzoną datą konkretnej dostawy, list przewozowy wydany przez magazyn (skład podatkowy) zawierający datę i godzinę załadunku, nr rejestracyjny cysterny dostarczającej paliwo oraz nazwisko kierowcy dokonującego załadunku cysterny. Dostawa oleju napędowego nie może odbyć się później niż 24 godziny od momentu załadunku cysterny na magazynie (składzie podatkowym). Próbka musi być pobrana z dostarczonej partii paliwa i w obecności pracownika Zamawiającego. Próbka rozjemcza będzie przechowywana u Zamawiającego. W razie zakwestionowania jakości paliwa Zamawiający uprawniony będzie do zgłoszenia reklamacji Wykonawcy oraz protokolarnego badania próbki w laboratorium wskazanym przez Wykonawcę. W razie niespełnienia wymagań jakości paliwa określonych w niniejszej swz koszt takiego badania będzie w całości ponosił Wykonawca. Szczegółowe uzgodnienia odnośnie procedury poboru, przechowania i badania próbki rozjemczej zostaną dokonane na etapie podpisania umowy, poprzez wspólne podpisanie stosownego porozumienia po zapoznaniu się z procedurą badania próbki rozjemczej zaproponowaną przez Wykonawcę.
Vorherige Bekanntmachung608965-2025
Interne Kennung07/PZ/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie jest prowadzone przez Zamawiających wspólnie na podstawie art. 38 ust. 1 uPzp. Zamawiającym upoważnionym do przeprowadzenia postępowania i udzielenia zamówienia w imieniu na ich rzecz wszystkich Zamawiających jest: Zakład Usług Komunalnych Spółka z o.o. Wszelka korespondencja dotycząca postępowania jest prowadzona wyłącznie z Zamawiającym upoważnionym do przeprowadzenia postępowania. W przypadku wskazania w treści SWZ Zamawiającego w liczbie pojedynczej należy jako takiego rozumieć Zakład Usług Komunalnych Spółkę z o.o. Rodzaj zamówienia: Zamówienie klasyczne o wartości równej lub przekraczającej progi unijne zgodnie z zapisami art. 3 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j.: Dz.U. z 2024r., poz. 1320) ze zm. Tryb udzielania zamówienia: Przetarg nieograniczony zgodnie z art. 132 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j.: Dz.U. z 2024r., poz. 1320 ze zm.)
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungWymagania dotyczące przedmiotu zamówienia: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa do 360 m3 oleju napędowego, sukcesywnie partiami w ciągu roku 2026 w ramach systemu bezobsługowego poboru oleju napędowego z możliwością zarządzania dostawami i tankowaniami oraz analityką wykorzystania (system zarządzania gospodarką paliwową - SZGP). 2. Zamówienie obejmuje dwa rodzaje zamówień, tj. usługi lub dostawy, z uwagi na okoliczność, iż głównym przedmiotem zamówienia pod względem kosztowym jest dostawa oleju napędowego, do jego udzielenia stosuje się przepisy dotyczące dostaw. 3. Nazwa zadania: Dostawa oleju napędowego w ramach bezobsługowego systemu zarządzania gospodarką paliwową w roku 2026. 4. Opis zadania: Celem precyzyjnego wyspecyfikowania przedmiotu zamówienia Zamawiający dzieli jego opis na 3 segmenty: 1) Przygotowanie kompleksowego systemu do zarządzenia gospodarką paliwową w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego infrastrukturę, tj. dystrybutor do bezobsługowego poboru oleju napędowego oraz naziemny zbiornik oleju napędowego; 2) Sukcesywna dostawa oleju napędowego od dnia uruchomienia systemu bezobsługowego systemu zarządzania gospodarką paliwową do dnia 31.12.2026r.; dostawy będą realizowane bezzgłoszeniowo, tj. na podstawie analityki prowadzonej w ramach systemu zarządzania gospodarką paliwową uruchomionego przez Wykonawcę; 3) Bieżące serwisowanie zbiornika oraz dystrybutora Zamawiającego (w tym analityka stanu magazynowego paliwa) w celu zapewnienia ciągłości poboru paliwa. Wykonawcy występujący wspólnie: 1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. Spółki cywilne traktuje się jako Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 2. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 3. Przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy. 4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, kopie dokumentów dotyczących każdego z tych podmiotów muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub te podmioty. 5. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie publiczne przez Wykonawców, JEDZ oraz podmiotowe środki dowodowe składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Dokumenty te powinny potwierdzać brak podstaw do wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w którym każdy z wykonawców wskazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia. 6. W przypadku, gdy najwyżej oceniona zostanie oferta złożona przez wykonawców występujących wspólnie, a także gdy Zamawiający skorzysta z uprawnienia o którym mowa w art. 126 ust. 2 ustawy Pzp., każdy z wykonawców przedstawia podmiotowe środki dowodowe służące potwierdzeniu braku podstaw do wykluczenia. Pozostałe podmiotowe środki dowodowe mogą być złożone wspólnie. 7. Żaden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia nie może podlegać wykluczeniu z postępowania. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające, iż Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania składa każdy podmiot oddzielnie. Spełnienie warunków udziału w postępowaniu w stosunku do wykonawców występujących wspólnie będzie oceniane łącznie. 8. Jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostanie wybrana, Zamawiający żąda przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. 9. Zamawiający, w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej, dopuszcza łączne spełnienie warunku przez Wykonawców. 10. Jeżeli Zamawiający wymaga wniesienia wadium, dopuszcza się, aby wadium zostało wniesione przez pełnomocnika (lidera) lub jeden z podmiotów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, przy czym jeżeli wadium zostanie wniesione w formie innej niż pieniądz, z treści dokumentu wadium musi wynikać, iż zabezpiecza ono ofertę złożoną przez wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 11. Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez Zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem.
Menge360 000 Liter