2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług przewodnickich dla grup turystów zorganizowanych oraz turystów indywidualnych na terenie Muzeum Zamkowego w Malborku
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi pn.: „Świadczenie usług przewodnickich dla grup turystów zorganizowanych oraz turystów indywidualnych na terenie Muzeum Zamkowego w Malborku”. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania Zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 1 do SWZ i w opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik nr 1 do umowy. 3. Uzasadnienie braku podziału zamówienia na części jest wskazane w SWZ. 4. Wymóg zatrudnienia na umowę o prac 1)Stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy PZP Zamawiający wymaga aby w ramach realizacji umowy czynności administracyjne w zakresie realizacji umowy były wykonywane przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę, Podwykonawcę na umowę o pracę w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy. 2)Szczegółowe zapisy w zakresie spełnienia wymogu art. 95 ust. 1 ustawy PZP są uregulowane w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 1 do SWZ. 5. Podwykonawstwo 1)Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy. 2)Wykonawca, który zamierza wykonywać zamówienie przy udziale Podwykonawcy/ów, musi wskazać w formularzu oferty, jaką część (zakres zamówienia) wykonywać będzie Podwykonawca oraz podać nazwy ewentualnych Podwykonawców, jeżeli są już znani. Należy w tym celu wypełnić odpowiednio formularz oferty, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do SWZ. 6. Wspólne ubieganie się o udzielenie zamówienia 1) Zgodnie z art. 58 ust. 1 ustawy PZP Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy PZP Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 2) W przypadku spółki cywilnej Zamawiający przyjmuje, że Wykonawcami w rozumieniu art. 7 ust. 30 ustawy PZP, są wspólnicy spółki cywilnej, których udział w postępowaniu traktowany jest jako wspólne ubieganie się o udzielenie zamówienia w rozumieniu art. 58 ust. 1 ustawy PZP. 3) Oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie. 7. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy PZP, na poniższych zasadach: 1) Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia dotychczasowemu Wykonawcy usług, w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego zamówień do maksymalnej wartości wynoszącej do 10% wartości netto, polegających na powtórzeniu podobnych usług, tj. świadczeniu usług przewodnickich dla grup turystów zorganizowanych oraz turystów indywidualnych na terenie Muzeum Zamkowego w Malborku wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik nr 1 do umowy, 2) udzielanie przedmiotowego zamówienia, o którym mowa powyżej może nastąpić gdy zaistnieje uzasadniona potrzeba rozszerzenia/przedłużenia zamówienia podstawowego (w tym m.in. wyczerpanie zamówienia podstawowego przed upływem 20 miesięcy lub brak wyboru kolejnego Wykonawcy lub przedłużająca się kolejna procedura o udzielenie zamówienia publicznego) i zostaną zapewnione środki finansowe na ten cel, 3) zamówienia, o których mowa powyżej mogą zostać udzielone po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt. 7) ustawy PZP. 8. Zamawiający nie będzie korzystał z procedury odwróconej uregulowanej w art. 139 ust. 1 ustawy PZP. 9. Pozostałe informacje - Zamawiający informuje, że: 1) nie stawia wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP, 2) nie zastrzega, iż o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie Wykonawcy o których mowa w 94 ustawy PZP, 3) nie przewiduje rozliczeń w walutach obcych, 4) nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, w tym zwrotu kosztów poniesionych z tytułu nabycia kwalifikowanego podpisu elektronicznego, 5) nie przewiduje się przeprowadzenia wizji lokalnej, 6) nie przewiduje się sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia o których mowa w art. 131 ust. 2. 10. osoby biorące udział przy otwarciu ofert: Członkowie komisji przetargowej powołani zarządzeniem Dyrektora MZM.
Vorherige Bekanntmachung: 233111-2026
Interne Kennung: ZP.2611.4.2026.mw
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 63514000 Dienstleistungen von Reiseführern
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Świadczenie usług przewodnickich dla grup turystów zorganizowanych oraz turystów indywidualnych na terenie Muzeum Zamkowego w Malborku”
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi pn.: „Świadczenie usług przewodnickich dla grup turystów zorganizowanych oraz turystów indywidualnych na terenie Muzeum Zamkowego w Malborku”. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania Zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 1 do SWZ i w opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik nr 1 do umowy. 3. Uzasadnienie braku podziału zamówienia na części jest wskazane w SWZ. 4. Wymóg zatrudnienia na umowę o prac 1)Stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy PZP Zamawiający wymaga aby w ramach realizacji umowy czynności administracyjne w zakresie realizacji umowy były wykonywane przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę, Podwykonawcę na umowę o pracę w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy. 2)Szczegółowe zapisy w zakresie spełnienia wymogu art. 95 ust. 1 ustawy PZP są uregulowane w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 1 do SWZ. 5. Podwykonawstwo 1)Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy. 2)Wykonawca, który zamierza wykonywać zamówienie przy udziale Podwykonawcy/ów, musi wskazać w formularzu oferty, jaką część (zakres zamówienia) wykonywać będzie Podwykonawca oraz podać nazwy ewentualnych Podwykonawców, jeżeli są już znani. Należy w tym celu wypełnić odpowiednio formularz oferty, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do SWZ. 6. Wspólne ubieganie się o udzielenie zamówienia 1) Zgodnie z art. 58 ust. 1 ustawy PZP Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy PZP Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 2) W przypadku spółki cywilnej Zamawiający przyjmuje, że Wykonawcami w rozumieniu art. 7 ust. 30 ustawy PZP, są wspólnicy spółki cywilnej, których udział w postępowaniu traktowany jest jako wspólne ubieganie się o udzielenie zamówienia w rozumieniu art. 58 ust. 1 ustawy PZP. 3) Oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie. 7. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy PZP, na poniższych zasadach: 1) Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia dotychczasowemu Wykonawcy usług, w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego zamówień do maksymalnej wartości wynoszącej do 10% wartości netto, polegających na powtórzeniu podobnych usług, tj. świadczeniu usług przewodnickich dla grup turystów zorganizowanych oraz turystów indywidualnych na terenie Muzeum Zamkowego w Malborku wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik nr 1 do umowy, 2) udzielanie przedmiotowego zamówienia, o którym mowa powyżej może nastąpić gdy zaistnieje uzasadniona potrzeba rozszerzenia/przedłużenia zamówienia podstawowego (w tym m.in. wyczerpanie zamówienia podstawowego przed upływem 20 miesięcy lub brak wyboru kolejnego Wykonawcy lub przedłużająca się kolejna procedura o udzielenie zamówienia publicznego) i zostaną zapewnione środki finansowe na ten cel, 3) zamówienia, o których mowa powyżej mogą zostać udzielone po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt. 7) ustawy PZP. 8. Zamawiający nie będzie korzystał z procedury odwróconej uregulowanej w art. 139 ust. 1 ustawy PZP. 9. Pozostałe informacje - Zamawiający informuje, że: 1) nie stawia wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP, 2) nie zastrzega, iż o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie Wykonawcy o których mowa w 94 ustawy PZP, 3) nie przewiduje rozliczeń w walutach obcych, 4) nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, w tym zwrotu kosztów poniesionych z tytułu nabycia kwalifikowanego podpisu elektronicznego, 5) nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych, 6) nie przewiduje się przeprowadzenia wizji lokalnej,
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Opcje: 1) W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia ilości zamawianych usług objętych przedmiotem umowy w okresie realizacji umowy, w zależności od jego rzeczywistych potrzeb, przy czym zmniejszenie zapotrzebowania może ulec do 50% ilości usług zarówno w zakresie poszczególnych pozycji formularza cenowego, jak i całego przedmiotu umowy, Wykonawca nie może mieć z tego tytułu jakichkolwiek roszczeń finansowych w stosunku do Zamawiającego. Zmniejszenie ilości zamawianych usług może być wynikiem: a) zmniejszenia ilości turystów, b) czasowego wyłączenia obiektu ze zwiedzania, c) pandemii, d) konfliktu zbrojnego e) zdarzeń mających znamiona siły wyższej. 2) W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmiany tras zwiedzania i scenariuszy: zmiana tras zwiedzania i treści scenariuszy polegać będzie na wprowadzeniu zmiany kierunku trasy zwiedzania, wyłączenia części trasy zwiedzania lub włączenia nowych tras zwiedzania np. nowe wystawy, eksponaty, nowe udostępnione przestrzenie, zmiany wynikające z organizacji ruchu turystycznego. 3) Skorzystanie z prawa opcji o której mowa w pkt. 1) lit. b) – e) i 2) powyżej niniejszego paragrafu odbywa się na podstawie skierowanego przez Zamawiającego do Wykonawcy pisemnego oświadczenia woli przekazanego drogą e-mail: ….. o skorzystaniu z prawa opcji. 4) Skorzystanie z prawa opcji o której mowa w pkt. 1) lit. a) powyżej odbywa się naturalnie w wyniku mniejszej ilości sprzedaży biletów (zmniejszenie ilości turystów), bez konieczności informowania o tym Wykonawcy. 5) Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo lub kilkukrotnie na całość zamówienia lub poszczególne pozycje formularza cenowego zawartego w formularzu oferty Wykonawcy. 6) Zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego uruchomienia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu skorzystania bądź też nie z prawa opcji. 7) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktycznie wykonaną usługę, która będzie rozliczana zgodnie z zasadami wskazanymi w § 3 umowy w tym zgodnie z cenami jednostkowymi określonymi w § 3 ust. 2 umowy, przy czym łączna wartość umowy o której mowa w § 3 ust. 1 umowy nie ulegnie zmianie. 8) W przypadku, gdy Wykonawca uchyli się od realizacji prawa opcji określonego w § 1 ust. 3 pkt. 2 umowy Wykonawca zostanie obciążony karami umownymi. Ponadto w ramach uchylania się zostanie sporządzony protokół sporządzony przez osobę wskazaną w § 12 ust. 3 pkt. 1 umowy.