2. Verfahren
Verfahren
Titel: Anskaffelse af nyt arbejdsfartøj til Odense Havn
Beschreibung: EU-udbud af anskaffelsen af et arbejdsfartøj til Odense Havn. Fartøjet skal optimeres til drift og vedligeholdelse af søafmærkninger i Odense Fjord samt transport af mandskab og materiel.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34000000 Transportmittel und Erzeugnisse für Verkehrszwecke
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34500000 Schiffe und Boote, 34520000 Boote, 34521000 Spezialboote
5. Los
Los: LOT-0000