397962-2026 - Wettbewerb
Polen – Heizöle – Dostawa oleju opałowego dla OW Łańsk
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa oleju opałowego dla OW Łańsk
BeschreibungI. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa oleju opałowego lekkiego na potrzeby Ośrodka Wypoczynkowego w Łańsku w ilości 200 m3. 2. Wymagania Zamawiającego 1) Olej opałowy lekki musi spełniać wymagania jakościowe określone prawem w szczególności dotyczące zawartości siarki dla olejów oraz rodzajów instalacji i warunków, w których będą stosowane ciężkie oleje opałowe określone w Rozporządzeniu Ministra Energii z dnia 1 grudnia 2016 r. oraz właściwych normach w szczególności PN-C- 96024:2001. 2) Realizacja dostaw będzie odbywać się w dni robocze w godzinach 8:30 - 15:30. 3) Maksymalna wielkość jednorazowej dostawy nie będzie przekraczać: 18 m3 (zbiorniki o pojemności od 1 m3 do 25 m3). 4) Dostawy muszą odbywać się autocysternami o pojemności maksymalnie 18 m3 minimum 3 - komory na sztywnej ramie ze względu na manewrowanie 5) Dostawy paliw rozliczane będą w temperaturze referencyjnej 15°C. 6) Każda partia dostarczanego paliwa musi posiadać aktualne świadectwo jakości dotyczące tej dostawy oraz „Dowód wydania dostawcy”, które winny być dostarczane wraz z dostawą paliwa. Zamawiający wymaga dołączania kopii ww. dokumentów przy każdej dostawie. 7) Dostawy, które nie będą posiadały aktualnego świadectwa jakości paliwa oraz „Dowodu wydania dostawcy” nie zostaną przez Zamawiającego przyjęte. 8) Wykonawca winien posiadać ważną koncesję na obrót paliwami wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki w okresie trwania umowy. W przypadku gdy ważność koncesji kończy się w okresie trwania umowy Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia nowej ważnej koncesji. 3. Wymagania dodatkowe. 1) Zamawiający zastrzega sobie prawo zrealizowania dostawy lub części dostawy w co najmniej 50% ogólnej wartości umowy. Wykonawcy nie przysługuje prawo do roszczeń z tego tytułu, 2) Zamawiający zastrzega sobie prawo do poboru przed rozpoczęciem rozładunku i przechowywania prób kontrolnych dostarczanego paliwa. Próby te po ich opisaniu i zabezpieczeniu będą przechowywane przez Zamawiającego przez okres 1 miesiąca od daty dostawy. Protokół pobrania prób powinien być kontrasygnowany przez kierowcę dostarczającego paliwo. 4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wyrywkowej kontroli w specjalistycznym laboratorium pobranych prób kontrolnych dostarczanego paliwa. W przypadku stwierdzenia złej jakości paliwa, koszty przeprowadzonego badania pokrywa Wykonawca. W przypadku gdy przeprowadzone badania nie potwierdzą złej jakości paliwa koszty badania ponosi Zamawiający. 5. Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 1 do SWZ – Projektowanych postanowieniach umowy. 6. Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 09135000-4 oleje opałowe 7. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy Pzp. 8. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej, o której mowa w art. 227 - 238 ustawy Pzp. 9. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych w rozumieniu art. 92 pkt 1 ustawy Pzp. 10. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamówienie nie zostało podzielone na części, ponieważ w opinii Zamawiającego taki podział rodziłby nadmierne trudności techniczne oraz nadmierne koszty realizacji zamówienia, jak również potrzebę skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne jego części, co mogłoby zagrozić właściwej realizacji zamówienia. 11. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej, o której mowa w art. 311 - 315 ustawy Pzp. 12. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, w tym zwrotu kosztów poniesionych z tytułu nabycia kwalifikowanego podpisu elektronicznego. 13. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 14. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp
Interne KennungWIP.261.40.2026.AA
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09135000 Heizöle
5. Los
LosLOT-0002
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa oleju opałowego lekkiego na potrzeby Ośrodka Wypoczynkowego w Łańsku w ilości 200 m3. 2. Wymagania Zamawiającego 1) Olej opałowy lekki musi spełniać wymagania jakościowe określone prawem w szczególności dotyczące zawartości siarki dla olejów oraz rodzajów instalacji i warunków, w których będą stosowane ciężkie oleje opałowe określone w Rozporządzeniu Ministra Energii z dnia 1 grudnia 2016 r. oraz właściwych normach w szczególności PN-C- 96024:2001. 2) Realizacja dostaw będzie odbywać się w dni robocze w godzinach 8:30 - 15:30. 3) Maksymalna wielkość jednorazowej dostawy nie będzie przekraczać: 18 m3 (zbiorniki o pojemności od 1 m3 do 25 m3). 4) Dostawy muszą odbywać się autocysternami o pojemności maksymalnie 18 m3 minimum 3 - komory na sztywnej ramie ze względu na manewrowanie. 5) Dostawy paliw rozliczane będą w temperaturze referencyjnej 15°C. 6) Każda partia dostarczanego paliwa musi posiadać aktualne świadectwo jakości dotyczące tej dostawy oraz „Dowód wydania dostawcy”, które winny być dostarczane wraz z dostawą paliwa. Zamawiający wymaga dołączania kopii ww. dokumentów przy każdej dostawie. 7) Dostawy, które nie będą posiadały aktualnego świadectwa jakości paliwa oraz „Dowodu wydania dostawcy” nie zostaną przez Zamawiającego przyjęte. 8) Wykonawca winien posiadać ważną koncesję na obrót paliwami wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki w okresie trwania umowy. W przypadku gdy ważność koncesji kończy się w okresie trwania umowy Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia nowej ważnej koncesji. 3. Wymagania dodatkowe. 1) Zamawiający zastrzega sobie prawo zrealizowania dostawy lub części dostawy w co najmniej 50% ogólnej wartości umowy. Wykonawcy nie przysługuje prawo do roszczeń z tego tytułu, 2) Zamawiający zastrzega sobie prawo do poboru przed rozpoczęciem rozładunku i przechowywania prób kontrolnych dostarczanego paliwa. Próby te po ich opisaniu i zabezpieczeniu będą przechowywane przez Zamawiającego przez okres 1 miesiąca od daty dostawy. Protokół pobrania prób powinien być kontrasygnowany przez kierowcę dostarczającego paliwo. 4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wyrywkowej kontroli w specjalistycznym laboratorium pobranych prób kontrolnych dostarczanego paliwa. W przypadku stwierdzenia złej jakości paliwa, koszty przeprowadzonego badania pokrywa Wykonawca. W przypadku gdy przeprowadzone badania nie potwierdzą złej jakości paliwa koszty badania ponosi Zamawiający. 5. Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 1 do SWZ – Projektowanych postanowieniach umowy. I. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU OCENY ICH SPEŁNIENIA 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie w art. 108 ust. 1 i art. 109 ust. 1 pkt 4, ustawy Pzp oraz art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; 2) spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym. Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. b) posiadania kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że posiada aktualną koncesję na obrót paliwami wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę co najmniej 300 000,00 złotych. d) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.