2. Verfahren
Verfahren
Titel: OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ (WRAZ ZE WSPARCIEM TECHNICZNYM) I UZYSKANIE DECYZJI ZEZWALAJĄCYCH NA REALIZACJĘ PRZEDSIĘWZIĘCIA POD NAZWĄ: „Rozwój infrastruktury transportowej w południowych dzielnicach Gdańska” z podziałem na zadania.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie dokumentacji projektowej (wraz ze wsparciem technicznym) oraz uzyskanie i wykonanie potrzebnych opracowań, analiz, uzgodnień, decyzji, opinii wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych zezwalających na realizację przedsięwzięcia inwestycyjnego pod nazwą: „Rozwój infrastruktury transportowej w południowych dzielnicach Gdańska” (dalej jako: „Przedsięwzięcie”) z uwzględnieniem podziału na trzy odrębne zadania: 1) Zadanie kolejowe: „Pomorska Kolej Metropolitalna Etap II: budowa linii kolejowej na odcinku Gdańsk Śródmieście – węzeł Kowale” z opcją (dalej jako „Zadanie kolejowe”) – zakres rzeczowy realizowany dla PKM; 2) Zadanie drogowe nr 1: „Budowa bezkolizyjnego przekroczenia magistrali kolejowej E-65 i Traktu św. Wojciecha poprzez tzw. ulicę Nową Sandomierską” z opcją (dalej jako: „Zadanie drogowe nr 1”) – zakres rzeczowy realizowany dla Gminy; 3) Zadanie drogowe nr 2: „Budowa II etapu ul. Nowej Świętokrzyskiej na odcinku od ul. Kampinoskiej do ul. Świętokrzyskiej w rejonie węzła Kowale” z opcją (dalej jako: „Zadanie drogowe nr 2”) – zakres rzeczowy realizowany dla Gminy. 2. Przedmiot zamówienia, o którym mowa w ust. 1, obejmuje: a) w ramach Zadania kolejowego: a) zakres podstawowy – opracowanie przez Wykonawcę dokumentacji projektowej (wraz ze wsparciem technicznym) oraz uzyskanie i wykonanie potrzebnych opracowań, analiz, uzgodnień, decyzji, opinii wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych zezwalających na realizację Przedsięwzięcia w zakresie Zadania kolejowego; b) zakres objęty prawem opcji (zakres opcjonalny) – pełnienie nadzoru autorskiego wraz ze wsparciem projektowym w toku realizacji robót budowlanych dotyczących Zadania kolejowego oraz w okresie rękojmi i gwarancji jakości na te roboty udzielonej przez ich Wykonawcę, w zakresie jednej lub obu z opisanych poniżej opcji, zależnie od ostatecznego zakresu robót budowlanych i złożonego w tym zakresie oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji: i. Opcja 1 - pełnienie nadzoru autorskiego wraz ze wsparciem projektowym w toku realizacji robót budowlanych dla Odcinka nr 1 – budowa nowej linii kolejowej o długości około 4 km na odcinku od włączenia się w istniejącą i zarządzaną przez PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o. linię kolejową nr 250 od przystanku SKM Gdańsk Śródmieście w kierunku południowych dzielnic Gdańska do pętli Łostowice – Świętokrzyska wraz z rozbudową funkcji przesiadkowych węzła integracyjnego oraz w okresie rękojmi i gwarancji jakości na te roboty udzielonej przez ich Wykonawcę; ii. Opcja 2 - pełnienie nadzoru autorskiego wraz ze wsparciem projektowym w toku realizacji robót budowlanych dla Odcinka nr 2 – budowa nowej linii kolejowej (przedłużenie Odcinka 1) długości około 3,5 km od węzła integracyjnego Łostowice – Świętokrzyska w kierunku Zachodniej Obwodnicy Trójmiasta do węzła integracyjnego na granicy Gdańska i Kowal, wraz z budową tego węzła oraz w okresie rękojmi i gwarancji jakości na te roboty udzielonej przez ich Wykonawcę. b) w ramach Zadania drogowego nr 1 i Zadania drogowego nr 2 (zwanymi dalej łącznie również jako „Zadania drogowe”): a) zakres podstawowy – opracowanie przez Wykonawcę dokumentacji projektowej (wraz ze wsparciem technicznym) oraz uzyskanie i wykonanie potrzebnych opracowań, analiz, uzgodnień, decyzji, opinii wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych zezwalających na realizację Przedsięwzięcia w zakresie odpowiednio Zadania drogowego nr 1 i Zadania drogowego nr 2; b) zakres objęty prawem opcji (zakres opcjonalny) – pełnienie nadzoru autorskiego wraz ze wsparciem projektowym w toku realizacji robót budowlanych dotyczących odpowiednio Zadania drogowego nr 1 lub Zadania drogowego nr 2 oraz w okresie rękojmi i gwarancji jakości na te roboty udzielonej przez ich wykonawcę, w zakresie jednej lub obu opisanych poniżej opcji, zależnie od ostatecznego zakresu robót budowlanych i złożonego w tym zakresie oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji: i. Opcja 3 - pełnienie nadzoru autorskiego wraz ze wsparciem projektowym w toku realizacji robót budowlanych dla zadania drogowego nr 1: „Budowa bezkolizyjnego przekroczenia magistrali kolejowej E-65 i Traktu św. Wojciecha poprzez tzw. ulicę Nową Sandomierską” oraz w okresie rękojmi i gwarancji jakości na te roboty udzielonej przez ich Wykonawcę. ii. Opcja 4 - pełnienie nadzoru autorskiego wraz ze wsparciem projektowym w toku realizacji robót budowlanych dla zadania drogowego nr 2: „Budowa II etapu ul. Nowej Świętokrzyskiej na odcinku od ul. Kampinoskiej do ul. Świętokrzyskiej w rejonie węzła Kowale” oraz w okresie rękojmi i gwarancji jakości na te roboty udzielonej przez ich Wykonawcę. 3. Zamówienie realizowane będzie w oparciu o wymogi BIM, określone w Załączniku nr 10 do OPZ (Wymagania Wymiany Informacji - EIR („Employer Information Requirement”) dotyczące wymogów BIM („Building Information Modeling/Management”). 4. Zamawiający w ramach niniejszego zamówienia przewiduje zastosowanie prawa opcji na zasadach określonych w SWZ. 5. Opis przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają: 1) OPZ, stanowiący Załącznik nr 10 do SWZ – TOM III, 2) PPU, stanowiące Załącznik nr 9 do SWZ – TOM II.
Vorherige Bekanntmachung: 98156-2024
Interne Kennung: PKM/DO/SP/350/8/23
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zgodnie z dokumentami zamówienia (specyfikacją warunków zamówienia)
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71311230 Dienstleistungen im Eisenbahnbau, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 71322500 Technische Planungsleistungen für Verkehrsanlagen, 71241000 Durchführbarkeitsstudie, Beratung, Analyse, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71311300 Beratung im Bereich Infrastrukturen, 71313400 Umweltfolgenabschätzung im Bau, 71313440 Dienstleistungen im Zusammenhang mit der Umweltfolgenabschätzung im Bau, 71351910 Geologische Untersuchungen, 71351200 Geologische und geophysikalische Beratung, 71332000 Dienstleistungen im Bereich Geotechnik, 71352000 Untergrunduntersuchungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie dokumentacji projektowej (wraz ze wsparciem technicznym) oraz uzyskanie i wykonanie potrzebnych opracowań, analiz, uzgodnień, decyzji, opinii wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych zezwalających na realizację przedsięwzięcia inwestycyjnego pod nazwą: „Rozwój infrastruktury transportowej w południowych dzielnicach Gdańska” (dalej jako: „Przedsięwzięcie”) z uwzględnieniem podziału na trzy odrębne zadania: 1) Zadanie kolejowe: „Pomorska Kolej Metropolitalna Etap II: budowa linii kolejowej na odcinku Gdańsk Śródmieście – węzeł Kowale” z opcją (dalej jako „Zadanie kolejowe”) – zakres rzeczowy realizowany dla PKM; 2) Zadanie drogowe nr 1: „Budowa bezkolizyjnego przekroczenia magistrali kolejowej E-65 i Traktu św. Wojciecha poprzez tzw. ulicę Nową Sandomierską” z opcją (dalej jako: „Zadanie drogowe nr 1”) – zakres rzeczowy realizowany dla Gminy; 3) Zadanie drogowe nr 2: „Budowa II etapu ul. Nowej Świętokrzyskiej na odcinku od ul. Kampinoskiej do ul. Świętokrzyskiej w rejonie węzła Kowale” z opcją (dalej jako: „Zadanie drogowe nr 2”) – zakres rzeczowy realizowany dla Gminy. 2. Przedmiot zamówienia, o którym mowa w ust. 1, obejmuje: a) w ramach Zadania kolejowego: a) zakres podstawowy – opracowanie przez Wykonawcę dokumentacji projektowej (wraz ze wsparciem technicznym) oraz uzyskanie i wykonanie potrzebnych opracowań, analiz, uzgodnień, decyzji, opinii wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych zezwalających na realizację Przedsięwzięcia w zakresie Zadania kolejowego; b) zakres objęty prawem opcji (zakres opcjonalny) – pełnienie nadzoru autorskiego wraz ze wsparciem projektowym w toku realizacji robót budowlanych dotyczących Zadania kolejowego oraz w okresie rękojmi i gwarancji jakości na te roboty udzielonej przez ich Wykonawcę, w zakresie jednej lub obu z opisanych poniżej opcji, zależnie od ostatecznego zakresu robót budowlanych i złożonego w tym zakresie oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji: i. Opcja 1 - pełnienie nadzoru autorskiego wraz ze wsparciem projektowym w toku realizacji robót budowlanych dla Odcinka nr 1 – budowa nowej linii kolejowej o długości około 4 km na odcinku od włączenia się w istniejącą i zarządzaną przez PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o. linię kolejową nr 250 od przystanku SKM Gdańsk Śródmieście w kierunku południowych dzielnic Gdańska do pętli Łostowice – Świętokrzyska wraz z rozbudową funkcji przesiadkowych węzła integracyjnego oraz w okresie rękojmi i gwarancji jakości na te roboty udzielonej przez ich Wykonawcę; ii. Opcja 2 - pełnienie nadzoru autorskiego wraz ze wsparciem projektowym w toku realizacji robót budowlanych dla Odcinka nr 2 – budowa nowej linii kolejowej (przedłużenie Odcinka 1) długości około 3,5 km od węzła integracyjnego Łostowice – Świętokrzyska w kierunku Zachodniej Obwodnicy Trójmiasta do węzła integracyjnego na granicy Gdańska i Kowal, wraz z budową tego węzła oraz w okresie rękojmi i gwarancji jakości na te roboty udzielonej przez ich Wykonawcę. b) w ramach Zadania drogowego nr 1 i Zadania drogowego nr 2 (zwanymi dalej łącznie również jako „Zadania drogowe”): a) zakres podstawowy – opracowanie przez Wykonawcę dokumentacji projektowej (wraz ze wsparciem technicznym) oraz uzyskanie i wykonanie potrzebnych opracowań, analiz, uzgodnień, decyzji, opinii wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych zezwalających na realizację Przedsięwzięcia w zakresie odpowiednio Zadania drogowego nr 1 i Zadania drogowego nr 2; b) zakres objęty prawem opcji (zakres opcjonalny) – pełnienie nadzoru autorskiego wraz ze wsparciem projektowym w toku realizacji robót budowlanych dotyczących odpowiednio Zadania drogowego nr 1 lub Zadania drogowego nr 2 oraz w okresie rękojmi i gwarancji jakości na te roboty udzielonej przez ich wykonawcę, w zakresie jednej lub obu opisanych poniżej opcji, zależnie od ostatecznego zakresu robót budowlanych i złożonego w tym zakresie oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji: i. Opcja 3 - pełnienie nadzoru autorskiego wraz ze wsparciem projektowym w toku realizacji robót budowlanych dla zadania drogowego nr 1: „Budowa bezkolizyjnego przekroczenia magistrali kolejowej E-65 i Traktu św. Wojciecha poprzez tzw. ulicę Nową Sandomierską” oraz w okresie rękojmi i gwarancji jakości na te roboty udzielonej przez ich Wykonawcę. ii. Opcja 4 - pełnienie nadzoru autorskiego wraz ze wsparciem projektowym w toku realizacji robót budowlanych dla zadania drogowego nr 2: „Budowa II etapu ul. Nowej Świętokrzyskiej na odcinku od ul. Kampinoskiej do ul. Świętokrzyskiej w rejonie węzła Kowale” oraz w okresie rękojmi i gwarancji jakości na te roboty udzielonej przez ich Wykonawcę. 3. Zamówienie realizowane będzie w oparciu o wymogi BIM, określone w Załączniku nr 10 do OPZ (Wymagania Wymiany Informacji - EIR („Employer Information Requirement”) dotyczące wymogów BIM („Building Information Modeling/Management”). 4. Zamawiający w ramach niniejszego zamówienia przewiduje zastosowanie prawa opcji na zasadach określonych w SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Przedmiot zamówienia obejmuje: a) w ramach Zadania kolejowego zakres objęty prawem opcji (zakres opcjonalny) – pełnienie nadzoru autorskiego wraz ze wsparciem projektowym w toku realizacji robót budowlanych dotyczących Zadania kolejowego oraz w okresie rękojmi i gwarancji jakości na te roboty udzielonej przez ich Wykonawcę, w zakresie jednej lub obu z opisanych poniżej opcji, zależnie od ostatecznego zakresu robót budowlanych i złożonego w tym zakresie oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji: i. Opcja 1 - pełnienie nadzoru autorskiego wraz ze wsparciem projektowym w toku realizacji robót budowlanych dla Odcinka nr 1 – budowa nowej linii kolejowej o długości około 4 km na odcinku od włączenia się w istniejącą i zarządzaną przez PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o. linię kolejową nr 250 od przystanku SKM Gdańsk Śródmieście w kierunku południowych dzielnic Gdańska do pętli Łostowice – Świętokrzyska wraz z rozbudową funkcji przesiadkowych węzła integracyjnego oraz w okresie rękojmi i gwarancji jakości na te roboty udzielonej przez ich Wykonawcę; ii. Opcja 2 - pełnienie nadzoru autorskiego wraz ze wsparciem projektowym w toku realizacji robót budowlanych dla Odcinka nr 2 – budowa nowej linii kolejowej (przedłużenie Odcinka 1) długości około 3,5 km od węzła integracyjnego Łostowice – Świętokrzyska w kierunku Zachodniej Obwodnicy Trójmiasta do węzła integracyjnego na granicy Gdańska i Kowal, wraz z budową tego węzła oraz w okresie rękojmi i gwarancji jakości na te roboty udzielonej przez ich Wykonawcę. b) w ramach Zadania drogowego nr 1 i Zadania drogowego nr 2 (zwanymi dalej łącznie również jako „Zadania drogowe”) zakres objęty prawem opcji (zakres opcjonalny) – pełnienie nadzoru autorskiego wraz ze wsparciem projektowym w toku realizacji robót budowlanych dotyczących odpowiednio Zadania drogowego nr 1 lub Zadania drogowego nr 2 oraz w okresie rękojmi i gwarancji jakości na te roboty udzielonej przez ich wykonawcę, w zakresie jednej lub obu opisanych poniżej opcji, zależnie od ostatecznego zakresu robót budowlanych i złożonego w tym zakresie oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji: i. Opcja 3 - pełnienie nadzoru autorskiego wraz ze wsparciem projektowym w toku realizacji robót budowlanych dla zadania drogowego nr 1: „Budowa bezkolizyjnego przekroczenia magistrali kolejowej E-65 i Traktu św. Wojciecha poprzez tzw. ulicę Nową Sandomierską” oraz w okresie rękojmi i gwarancji jakości na te roboty udzielonej przez ich Wykonawcę. ii. Opcja 4 - pełnienie nadzoru autorskiego wraz ze wsparciem projektowym w toku realizacji robót budowlanych dla zadania drogowego nr 2: „Budowa II etapu ul. Nowej Świętokrzyskiej na odcinku od ul. Kampinoskiej do ul. Świętokrzyskiej w rejonie węzła Kowale” oraz w okresie rękojmi i gwarancji jakości na te roboty udzielonej przez ich Wykonawcę. Zamawiający w ramach niniejszego zamówienia przewiduje zastosowanie opcji na zasadach określonych w dokumentach zamówieniach (SWZ).