39845-2026 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Zagospodarowanie odpadów komunalnych zebranych z terenu Gminy Czorsztyn w 2026 roku
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZagospodarowanie odpadów komunalnych zebranych z terenu Gminy Czorsztyn w 2026 roku
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi zagospodarowania odpadów komunalnych zebranych z terenu Gminy Czorsztyn oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów zebranych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Pienińskiej w Maniowach. 2. Przedmiotowe zamówienie zostało podzielone na 2 części: a) Część 1 dotyczy odbioru odpadów na instalacji wykonawcy b) Część 2 dotyczy odbioru odpadów z PSZOK. Zagospodarowaniem zostaną objęte odpady wskazane w tabeli 1a i 1b przedstawionej w rozdziale III ust.1 SWZ. Zamawiający przewiduje udzielenie dodatkowych zamówień w ilości do 5% wartości zamówienia podstawowego z każdej części. 3. Zakres usług: 3.1 W ramach niniejszego zamówienia do zadań oraz czynności wykonawcy należeć również będzie: 1) Sporządzanie wymaganych prawem sprawozdań; 2) odpowiednio do zakresu zmówienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami zagospodarowanie odebranych odpadów komunalnych w sposób zapewniający osiągnięcie przez gminę poziomu przygotowania do ponownego użycia i recyklingu w wysokości co najmniej 56% wagowo za 2026; 3) zapewnienie by, zgodnie z art. 20 ustawy o odpadach (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 1834 ze zm.), miejsca operacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów komunalnych spełniały kryteria technologiczne – odpowiadały wymaganiom określonym w art. 143 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (tj. Dz. U. z 2025r. poz. 647 ze zm.) i innym właściwym przepisom. 3.2 Przyjęcie odpadów ma zostać potwierdzone kartą przekazania odpadów wg obowiązującego wzoru. Zestawienie kart przekazania odpadów z danego miesiąca lub załącznik z zestawieniem poszczególnych dostaw lub dokument równoważny wygenerowany z BDO (bazy danych o odpadach) będzie dołączany do faktury VAT i będzie stanowił podstawę do obciążenia Zamawiającego. 3.3 Wskazane w pkt 3.2 ilości odpadów komunalnych, stanowią wielkość wyliczoną według zebranych ilości odpadów z lat poprzednich. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia lub zwiększenia w zakresie do 5%, w okresie obowiązywania umowy, ilości przekazanych odpadów w stosunku do wyliczeń z lat poprzednich, w zależności od faktycznych potrzeb bez prawa Wykonawcy do roszczeń odszkodowawczych z tego tytułu. Zmiany będą rozpatrywane łącznie dla całej części zamówienia. 3.4 Wykonawca zobowiązuje się przyjmować odpady dostarczane przez Zamawiającego w dni robocze, czyli we wszystkie dni za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy, w godzinach od 07:00 do 15:00. 3.5 Wykonawca poinformuje Zamawiającego o wszelkich awariach instalacji, przestojach w przyjmowaniu odpadów, zmianach w funkcjonowaniu instalacji wynikających z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, ograniczeniach wynikających z decyzji organów nadzorczych w terminie do 24 godz. od momentu zaistniałych zdarzeń, ograniczeń, przestojów. Brak informacji o zaistniałych zmianach w funkcjonowaniu instalacji może skutkować naliczeniem kar umownych.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
LosLOT-0001
TitelZagospodarowanie odpadów zebranych i dostarczonych przez Zamawiającego do instalacji
BeschreibungNiesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, Papier i tektura, opakowania z papieru, Zmieszane odpady opakowaniowe (tworzywa sztuczne wraz z metalami i odpadami wielomateriałowymi), Opakowania ze szkła , Inne nie wymienione frakcje zbierane w sposób selektywny (popioły i żużle), Zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06; lub odpadów o kodzie 170904, Odpady wielkogabarytowe, Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Część 2 - zagospodarowanie odpadów zebranych przez Zamawiającego - odbiór PSZOK Maniowy: Odpady ulegające biodegradacji, Odpady wielkogabarytowe (odpady drewnopochodne, płyty meblowe itp.), Przeterminowane lekarstwa, Zużyte opony.
Optionen
Beschreibung der OptionenNie dotyczy
LosLOT-0002
TitelZagospodarowanie odpadów zebranych przez Zamawiającego - odbiór PSZOK Maniowy
BeschreibungOdpady ulegające biodegradacji, Odpady wielkogabarytowe (odpady drewnopochodne, płyty meblowe itp.), Przeterminowane lekarstwa, Zużyte opony.