2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa i montaż dmuchawy powietrza dla Zakładu Oczyszczalni Ścieków w Tarnowie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż dmuchawy powietrza dla Zakładu Oczyszczalni Ścieków Tarnowie ul. Czysta 14. W czasie prowadzenia robót związanych z montażem urządzenia należy utrzymać ciągłość pracy Zakładu Oczyszczalni Ścieków. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie pełnego zakresu robót i czynności towarzyszących związanych z wykonaniem zamówienia wraz podłączeniem nowej dmuchawy do istniejącej czerpni powietrza, wykonanie rurociągu od strony ssawnej doprowadzającego powietrze z czerpni do dmuchawy wraz z przepustnicą. Wykonanie części systemu Aparatury Kontrolno-Pomiarowej i Automatyki (dalej: AKPiA) poprzez włączenie dostarczanej dmuchawy do systemu sterowania napowietrzaniem oczyszczalni; połączenie nowej dmuchawy z istniejącym sterownikiem nadrzędnym Simatic S7-300; dokonanie koniecznych zmian w oprogramowaniu sterownika nadrzędnego (modyfikacja regulatora pracy dmuchaw tak aby nowa dmuchawa była dmuchawą wiodącą). Wykonanie podłączenia elektrycznego dmuchawy, w tym min.: - okablowanie zasilania elektrycznego- ok.50 m; - kompletne wyposażenie szafki n/n; -okablowanie sterownicze Wszystkie zastosowane materiały muszą posiadać atesty, aprobaty, certyfikaty oraz być zgodne z Polskimi Normami. Wykonawca dostarczy, zainstaluje wyłącznie urządzenia nowe, które są w bieżącej produkcji. Nie dopuszcza się stosowania urządzeń i rozwiązań określonych jako prototyp, seria próbna, wyrób warsztatowy lub jako produkcja jednostkowa. Urządzenia i wyposażenie powinny pochodzić od producenta zapewniającego usługi serwisowe i gwarancyjne zgodne z wymaganiami opisanymi we wzorze umowy. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zażądania testów obiektowych przed dostawą i montażem w celu zweryfikowania poprawności pracy proponowanych urządzeń i wyposażenia. W ramach przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest opracować i dostarczyć dokumentację powykonawczą oraz instrukcję obsługi w języku polskim wraz z przeszkoleniem pracowników pod kątem obsługi dmuchawy. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia ( zwany dalej OPZ ) został określony w załączniku nr 8 do SWZ. 3. Termin związania ofertą wynosi 90 dni tj. do dnia 04.08.2025r. 4. Zamawiający ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia wymaga od Wykonawcy przeprowadzenia wizji lokalnej w miejscu inwestycji w celu oceny i sprawdzenia możliwości prowadzenia dostawa i robót montażowych oraz oceny stanu istniejącego. Zamawiający nie przewiduje zebrania wykonawców w określonym terminie na wizję lokalną, natomiast deklaruje pełną pomoc i dostęp do terenu budowy po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, przed upływem składania ofert, z osobami upoważnionym po jego stronie. Osobą upoważnioną pod stronie Zamawiającego do kontaktu w sprawie wizji lokalnej jest: Tomasz Komorowski , email: komorowski@tw.tarnow.pl Dopuszcza się złożenie oferty bez dokonania wizji lokalnej. 5. Informacje proceduralne 5.1.Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z możliwością prowadzenia negocjacji. 5.2.Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych. 5.3 Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 5.4. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 5.5. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 5.6. Wyjaśnienia oraz zmiana treści specyfikacji 5.6.1. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca zwracał się przy użyciu platformy e-zamówienia do Zamawiającego o wyjaśnienie treści Specyfikacji Warunków Zamówienia. 5.6.2. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania ofert - pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji warunków zamówienia wpłynął do Zamawiającego nie później niż 14 dni przed upływem terminu składania ofert. 5.6.3 Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa w pkt. 19.7.2., Zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić go bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie ma wpływu na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści SWZ. 5.6.4. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami (bez ujawniana źródła zapytania), modyfikacje SWZ, informacje o przedłużeniu terminu składania ofert, kopie odwołań dotyczących treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień SWZ Zamawiający zamieszcza na stronie internetowej wskazanej w ust.1 SWZ - na platformie e-zamówienia 6.6.5. Zgodnie z art. 20 ust. 2 ustawy prawo zamówień publicznych postępowanie jest prowadzone w języku polskim. W związku z powyższym wnioski o wyjaśnienie treści SWZ, dokumenty, oświadczenia oraz inne dokumenty składane w postepowaniu winny być wnoszone w języku polskim. 5.7. Zamawiający nie zamierza zwołać zebrania Wykonawców. 5.8. Zamawiający wymaga odbycia wizji lokalnej . 5.9. Zamawiający nie wymaga sprawdzenia przez wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u zamawiającego. 5.10 Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 5.11. Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania w oparciu o art. 257 ustawy pzp.
Vorherige Bekanntmachung: 269290-2025
Interne Kennung: FENX.01.03-IW.01-0011/24-TW/05/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42123400 Luftkompressoren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42961000 Steuerungs- und Kontrollsystem, 48150000 Softwarepaket für die Industrieprozesssteuerung, 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż dmuchawy powietrza dla Zakładu Oczyszczalni Ścieków Tarnowie ul. Czysta 14. W czasie prowadzenia robót związanych z montażem urządzenia należy utrzymać ciągłość pracy Zakładu Oczyszczalni Ścieków. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie pełnego zakresu robót i czynności towarzyszących związanych z wykonaniem zamówienia wraz podłączeniem nowej dmuchawy do istniejącej czerpni powietrza, wykonanie rurociągu od strony ssawnej doprowadzającego powietrze z czerpni do dmuchawy wraz z przepustnicą. Wykonanie części systemu Aparatury Kontrolno-Pomiarowej i Automatyki (dalej: AKPiA) poprzez włączenie dostarczanej dmuchawy do systemu sterowania napowietrzaniem oczyszczalni; połączenie nowej dmuchawy z istniejącym sterownikiem nadrzędnym Simatic S7-300; dokonanie koniecznych zmian w oprogramowaniu sterownika nadrzędnego (modyfikacja regulatora pracy dmuchaw tak aby nowa dmuchawa była dmuchawą wiodącą). Wykonanie podłączenia elektrycznego dmuchawy, w tym min.: - okablowanie zasilania elektrycznego- ok.50 m; - kompletne wyposażenie szafki n/n; -okablowanie sterownicze Wszystkie zastosowane materiały muszą posiadać atesty, aprobaty, certyfikaty oraz być zgodne z Polskimi Normami. Wykonawca dostarczy, zainstaluje wyłącznie urządzenia nowe, które są w bieżącej produkcji. Nie dopuszcza się stosowania urządzeń i rozwiązań określonych jako prototyp, seria próbna, wyrób warsztatowy lub jako produkcja jednostkowa. Urządzenia i wyposażenie powinny pochodzić od producenta zapewniającego usługi serwisowe i gwarancyjne zgodne z wymaganiami opisanymi we wzorze umowy. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zażądania testów obiektowych przed dostawą i montażem w celu zweryfikowania poprawności pracy proponowanych urządzeń i wyposażenia. W ramach przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest opracować i dostarczyć dokumentację powykonawczą oraz instrukcję obsługi w języku polskim wraz z przeszkoleniem pracowników pod kątem obsługi dmuchawy. 3.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia ( zwany dalej OPZ ) został określony w załączniku nr 8 do SWZ. 3.3. Przedmiotowe środki dowodowe 3.3.1. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających, że oferowany przedmiot zamówienia jest zgodny z wymaganiami Zamawiającego określonymi w OPZ (załącznik nr 8 do SWZ). Przedmiotowymi środkami dowodowymi są : - karty katalogowe; , certyfikaty , wydruki ze stron internetowych, broszury oraz inne dokumenty potwierdzające spełnienie postawionych wymagań przez Zamawiającego w dokumentacji postępowania. - dokumentacja techniczno- ruchowa(DTR) producenta dmuchawy i przemiennika Uwaga : Zamawiający wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych w języku polskim lub wraz z tłumaczeniem na język polski. 3.3.2. Jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych dotyczących potwierdzenia spełnienia wymagań Zamawiającego określonych w OPZ (w tym dla oferowanych rozwiązań równoważnych) lub te złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż dwa (2) dni robocze. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. 3.3.3. Zamawiający nie będzie wzywał do złożenia i/lub uzupełnienia i/lub wyjaśnienia, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 3.4. Wymagania dotyczące gwarancji jakości i rękojmi 3.4.1. Zamawiający wymaga aby Wykonawca udzielił co najmniej 36 miesięcznej gwarancji jakości na dostarczoną dmuchawę oraz roboty montażowe, która liczona będzie od następnego dnia po bezusterkowym odbiorze końcowym przedmiotu zamówienia za wyjątkiem następującego wyposażenia , urządzeń i materiałów które posiadają następującą gwarancję: zastosowany w dmuchawie system łożysk musi gwarantować minimalną żywotność nie mniejszą niż 150 000 cykli włączeń/wyłączeń na jednym zestawie łożysk . 3.4.2. Zamawiający wymaga od Wykonawcy aby czas skutecznej naprawy przez serwis nie przekroczył 7 dni roboczych od daty zgłoszenia awarii przez Zamawiającego lub użytkownika końcowego . 3.4.3. Zamawiający wymaga od Wykonawcy aby czas reakcji serwisu nie przekroczył 24 h od momentu wysłania zgłoszenia przez Zamawiającego. 3.4.4. Wszelkie przeglądy wymagane i niezbędne do zachowania gwarancji/rękojmi Wykonawcy oraz warunków gwarancji producenta, Wykonawca będzie realizował nieodpłatnie przez cały okres ich obowiązywania. Wskazana w ogłoszeniu data początkowa jest wskazana na potrzeby publikacji ogłoszenia. Nie jest ona wiążąca a rzeczywistą datą rozpoczęcia realizacji będzie data zawarcia umowy z wybranym wykonawcą.