398559-2026 - Ergebnis
Polen – Softwarepaket und Informationssysteme – Integracja i rozbudowa systemów informatycznych szpitala, digitalizacja dokumentacji medycznej, podłączenie do usług CeZ w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelIntegracja i rozbudowa systemów informatycznych szpitala, digitalizacja dokumentacji medycznej, podłączenie do usług CeZ w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO)
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest Integracja i rozbudowa systemów informatycznych szpitala, digitalizacja dokumentacji medycznej, podłączenie do usług CeZ w podziale na pakiety w Miejskim Centrum Medycznym im. dr Karola Jonschera w Łodzi: Pakiet 1 Rozbudowa systemu HIS Pakiet 2 Rozbudowa systemu PACKS Pakiet 3 Centralny Portal Personelu Zamawiający dopuszcza składania ofert częściowych w podziale na Pakiety Zamawiający nie dopuszcza składania ofert na poszczególne pozycje w ramach jednego pakietu. Specyfikacja ogólna dotycząca przedmiotu zamówienia • Pakiet 1 - pozycja 1 - AI Dokumentacja obrazowa - interfejs do systemu CeZ (integracja z PUI) - pozycja 2 – Ankiety SIMP - pozycja 3 – Ankiety udarowe - pozycja 4 – Indywidualny Program Opieki Medycznej oraz Harmonogram Indywidualnego Programu Opieki Medycznej - pozycja 5 – Integracja urządzenia I-stat z AMMS - pozycja 6 – Integracja z rozwiązaniem podpis elektroniczny na tablecie - pozycja 7 – Karta anestezjologiczna - pozycja 8 – Obsługa zamówień recept - pozycja 9 – Pulpit Anestezjologa (open) 40 LIC - pozycja 10 – Pulpit Lekarski - pozycja 11 – Pulpit pielęgniarki i położnej - pozycja 12 – Rejestr endoprotezoplastyk - pozycja 13 – Rozszerzenie EDM o nowe dokumenty - pozycja 14 – Rozszerzona ewidencja zleceń leków z użyciem produktów leczniczych wraz z realizacją - pozycja 15 – Serwer Integracyjny 2026 - pozycja 16 – System digitalizacji i zasilania szpitalnej bazy danych EDM cyfrową wersją dokumentacji medycznej wytworzonej w postaci papierowej - pozycja 17 – Zarządzanie dokumentacją medyczną (ZDM) - pozycja 18 – Integracja z P1 - wsparcie digitalizacji dokumentacji medycznej - pozycja 19 – Integracja z systemem do skanowania i digitalizacji dokumentacji - pozycja 20 – Serwer integracyjny sprzęt na oddziale • Pakiet 2 - pozycja 1 Rozbudowa posiadanego przez zamawiającego systemu INFINITT - pozycja 2 Dostawa licencji ORACLE, instalacja, migracja, wsparcie utrzymaniowe baz danych • Pakiet 3 - pozycja 1 – Centralny Portal Personelu Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 3 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung243415-2026
Interne Kennung09/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin 35 dni, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Postępowanie na wymieniony we wniosku przedmiot zamówienia zostało już ogłoszone natomiast nie wybrano najkorzystniejszej oferty w pakietach I II (postępowanie nr 02/2026). Zamawiający powtarza zatem postępowanie.W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem wnikliwej analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest całkowicie uzasadnione. Tym samym, za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na realizację zadania W świetle powyższych przepisów Zamawiający zdecydował się zastosować art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp w zakresie przeprowadzenia postępowania przetargowego pn. „Integracja i rozbudowa systemów informatycznych szpitala, digitalizacja dokumentacji medycznej, podłączenie do usług CeZ w ramach (KPO)” w ramach realizacji projektu skrócił termin składania ofert do 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Ww. zadanie jest objęte dotacją pochodzącą z (KPO) Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, Inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” ogłoszonych przez MZ. Zgodnie z warunkami otrzymania dotacji Zamawiający zobowiązany jest do rozliczenia wydatków poniesionych z tytułu realizacji przedmiotowego zamówienia do dnia 31.05.2026 r. Zatem, pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert w wszczętym postępowaniu wynika z konieczności zagwarantowania zrealizowania zamówień objętych dotacją i ich prawidłowego rozliczenia. Biorąc pod uwagę wieloletnie doświadczenia Zamawiającego dotyczące realizacji podobnych zamówień oraz obecnie obowiązujące realia rynkowe Zamawiający uważa, że nie jest możliwe skrócenie terminu realizacji zamówienia, gdyż wiązałoby to się ze zmianami dotyczącym charakterystyki przedmiotu zamówienia, a to mogłoby wpłynąć na konkurencyjność ofert, a w skrajnym przypadku doprowadzić do braku ofert i do unieważnienia postępowania. Brak realizacji zamówienia w terminie do 31.05.2026 r. uznane będzie przez MZ za wydatek niekwalifikowany i niewykonanie zakresu rzeczowego dotacji, co z kolei narazi Zamawiającego na niekorzystne skutki finansowe i organizacyjne. Mając powyższe na uwadze, wskazane okoliczności należy zakwalifikować jako względy organizacyjne oraz ważny interes Zamawiającego, które to mieszczą się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, co pozwala na skrócenie terminu składania ofert do 15 dni. Okoliczności te przy tym mają walor czynników o charakterze obiektywnym, co oznacza, że nie zależą w żaden sposób od Zamawiającego, a stwierdzenie ich istnienia i ich weryfikacja są możliwe. Jednocześnie, skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców bowiem, jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, obiektywnie rzecz biorąc, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 72514200 Anlagenverwaltung für die Computersystementwicklung
5. Los
LosLOT-0024
TitelPakiet 1
BeschreibungRozbudowa systemu HIS
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72514200 Anlagenverwaltung für die Computersystementwicklung
LosLOT-0025
TitelPakiet 2
BeschreibungRozbudowa systemu PACKS
LosLOT-0026
TitelPakiet 3
BeschreibungCentralny Portal Personelu