2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Lutowiska w roku 2024
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28.09.1991 r. o lasach ( Dz. U. z 2023 r. poz.. 1356 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, gospodarki łąkowo – rolnej i łowieckiej oraz zagospodarowania turystycznego do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lutowiska 2 / 35 w roku 2024. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, gospodarki łąkowo – rolnej i łowieckiej oraz zagospodarowania turystycznego wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ
Vorherige Bekanntmachung: 731179-2023
Interne Kennung: ZG.270.1.1.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 22.09.2023 r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zdaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał termin składania ofert krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211100 Holzfällung, 77210000 Holzgewinnung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I Usługi leśne na terenie leśnictwa Czarna I
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług leśnych w leśnictwie Czarna w roku 2024. 2. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 1) w zw. z art. 129 ust. 2 oraz art. 132-139 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 z późn. zm. - „PZP”) oraz aktów wykonawczych do PZP. 3. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. 4. Informacje o ofercie wariantowej, umowie ramowej i aukcji elektronicznej: - Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych, - Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej, - Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej ani utworzenia dynamicznego systemu zakupów. 5. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Ofertę można złożyć na jedną, kilka lub na wszystkie części. 6.1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielania dotychczasowemu wykonawcy zamówień, polegających na powtórzeniu podobnych usług, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zamówienia mogą zostać udzielone po przeprowadzeniu odpowiedniego postępowania, na warunkach określonych w obowiązujących przepisach. 6.2. Zakresem usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w pkt. 6.1., będą prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania lasu (w tym zimowego utrzymania szlaków i składów), do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lutowiska, których szczegółowy opis technologii wykonywania, zawarty został w załączniku nr 2 i 3 do SWZ. 6.3. Zamówienia, o których mowa w pkt. 6.1., mogą być realizowane na terenie całego nadleśnictwa, a nie jedynie na obszarze realizacji części, na którym realizowane jest zamówienie podstawowe. 7. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że: administratorem danych osobowych Wykonawców będących osobami fizycznymi jest Nadleśnictwo Lutowiska, 38-713 Lutowiska 4. Przedstawicielem administratora jest Nadleśniczy Rafał Osiecki, z administratorem można skontaktować się pisemnie pod Adresem Nadleśnictwo Lutowiska 4 38-713 Lutowiska, za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: lutowiska@krosno.lasy.gov.pl , telefonicznie pod numerem: + 48 13 461 01 68. Szczegółowe informacje na temat stosowania "RODO" zawiera pkt. 3.13. SWZ. 8. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim.
Interne Kennung: Pakiet I Usługi leśne na terenie leśnictwa Czarna I
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do łącznej ilości wszystkich czynności wycenionych w każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 30% Wynagrodzenia z dnia zawarcia umowy określonej zgodnie z § 1 ust 3wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 7do SWZ.Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3)braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac (na Obszarze Realizacji Pakietu) oraz (4) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II Usługi leśne na terenie leśnictwa Czarna II
Interne Kennung: Pakiet II Usługi leśne na terenie leśnictwa Czarna II