2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup paliwa wodorowego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup paliwa wodorowego dla autobusów napędzanych wodorem w lokalizacji oraz przy sposobie dystrybucji wskazanym przez Zamawiającego w ilości do 198 880 kg. Sposób realizacji przedmiotu zamówienia został opisany w załączniku nr 6 „Opis przedmiotu zamówienia” oraz w załączniku nr 5 „Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego”. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Zamawiający poniżej określa czynności w zakresie realizacji zamówienia przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy: czynność obsługi i sprzedaży paliwa wodorowego. Zamawiający dopuszcza zatrudnienie pracowników na podstawie równoważnych regulacji prawnych kraju macierzystego. Prawo opcji 1. Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zastrzega sobie prawo do jednostronnego, w ramach prawa opcji, rozszerzenia zamówienia w ilości nie większej niż 50 000 kg w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na paliwo wodorowe wynikające z większej liczby wozokilometrów realizowanych przez autobusy zasilane wodorem oraz wynikające z powodu otrzymania kolejnych autobusów zasilanych wodorem (Zamawiający w roku 2026 otrzyma 14 sztuk autobusów zasilanych wodorem). 2. W przypadku skorzystania z prawa opcji w terminie obowiązywania umowy, okres obowiązywania umowy ulega przedłużeniu do czasu wyczerpania ilości paliwa wodorowego zamawianego w ramach prawa opcji (50 000 kg) nie dłużej jednak niż 6 miesięcy od dnia upływu pierwotnego terminu obowiązywania umowy. 3. W sytuacji, gdy Zamawiający zdecyduje się skorzystać z prawa opcji, przekaże Wykonawcy pisemne oświadczenie o skorzystaniu z tego prawa do 30 dni przed upływem daty obowiązywania umowy. 4. Od momentu otrzymania oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji, Wykonawca zobowiązany jest zastosować warunki i stawki zgodne ze złożoną ofertą. 5. Do zamówień objętych prawem opcji stosuje się postanowienia odnoszące się do zamówienia podstawowego. 6. Zamawiający zastrzega sobie prawo niewykorzystania całości bądź części zamówienia objętego prawem opcji, a Wykonawca nie będzie z tego powodu wnosił żadnych roszczeń. Szczegółowy zakres zamówienia został opisany w Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Interne Kennung: KMR/PN/01/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24111600 Wasserstoff
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: brak