2. Verfahren
Verfahren
Titel: Brânzeturi, lactate, pâine și ouă
Beschreibung: Procedura de licitație deschisa pentru achiziția de Brânzeturi, lactate, pâine și ouă apentru perioada 01.01.-31.12.2027 Fiecare participant la procedura are posibilitatea de a depune oferte pentru 1 (un) lot, mai multe sau pentru toate loturile. Estimările cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe întreaga perioadă a acordului-cadru și a celor care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru, se regăsesc în caietele de sarcini. Numarul de zile până la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: COD UNIC DE IDENTIFICARE OBIECT CONTRACT 4515484_2026_PAAPD1620831-;4515484 – 2026 –9
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Brânză proaspătă de vacă
Beschreibung: Brânză proaspătă de vacă- min. 2.048 kg, max. 5.404 kg
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 15542000 Frischkäse
Los: LOT-0002
Titel: Brânză telemea
Beschreibung: Brânză telemea de oaie- min. 1.780 kg, max. 4.691 kg Brânză telemea de vacă- min. 2.609 kg, max. 7.505 kg
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 15541000 Tafelkäse
Los: LOT-0003
Titel: Cașcaval
Beschreibung: Cașcaval- min. 5.485 kg, max. 15.309 kg
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 15544000 Hartkäse
Los: LOT-0004
Titel: Iaurt
Beschreibung: Iaurt - min. 5.457 kg, max. 14.908 kg
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 15551300 Joghurt
Los: LOT-0005
Titel: Lapte de vacă
Beschreibung: Lapte de vacă - min. 23.468 L, max. 68.771 L
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 15511210 UHT-Milch
Los: LOT-0006
Titel: Ouă de găină
Beschreibung: Ouă de găină - min. 196.153 buc, max. 531.139 buc
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 03142500 Eier
Los: LOT-0007
Titel: Pâine
Beschreibung: Pâine albă Toast- min. 12.876 kg, max. 36.035 kg Pâine albă - min. 13.064 kg, max. 37.597 kg Pâine integrală- min. 12.348 kg, max. 32.668 kg
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 15811100 Brot
Los: LOT-0008
Titel: Smântână
Beschreibung: Smântână fermentată - min. 829 kg, max. 2.236 kg Smântână dulce - min. 269 kg, max. 779 kg
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 15512000 Rahm
Los: LOT-0009
Titel: Unt proaspăt
Beschreibung: Unt -pach. a 200 gr- min. 1.065 kg, max. 2.865 kg Unt -pach. a 20 gr- min. 2.205 kg, max. 6.075 kg
Interne Kennung: 9
Haupteinstufung (cpv): 15530000 Butter