2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup usługi wdrożenia systemu identyfikacji i prewencji podatności na cyberzagrożenia w infrastrukturze informatycznej środowiska informatycznego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia dostawa licencji oraz świadczenie kompleksowej usługi wdrożenia, utrzymania oraz całodobowego monitoringu systemu identyfikacji, detekcji i prewencji podatności oraz zagrożeń cyberbezpieczeństwa w infrastrukturze informatycznej Zamawiającego, obejmującej serwery z systemami Microsoft Windows i Linux, wraz z zapewnieniem usług analizy zdarzeń, reakcji na incydenty, optymalizacji mechanizmów detekcji oraz integracji systemów bezpieczeństwa. Pełny zakres przedmiotu zamówienia wskazany w załączniku nr 2 – Oferta techniczna: Zamówienie swoim zakresem obejmuje również: 1. Zapewnienie serwisu oraz wsparcia technicznego. 2. Zapewnienie utrzymania usługi– zgodnie z wymaganiami w Ofercie technicznej. Szczegółowe informacje dotyczące zakresu i sposobu realizacji przedmiotu zamówienia zawiera Oferta techniczna oraz Projekt umowy, stanowiące załączniki do niniejszej SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający uzasadnia zastosowanie przyspieszonego terminu składania ofert koniecznością terminowej realizacji projektu współfinansowanego ze środków zewnętrznych, dla którego pozostały okres kwalifikowalności wydatków jest istotnie ograniczony. Przedmiot zamówienia obejmuje realizację złożonego zakresu rzeczowego, w szczególności: wykonanie wielu wzajemnie powiązanych zadań, wdrożeń systemowych, dostaw specjalistycznych licencji oraz końcowej konfiguracji usługi poprzedzonej testami. Realizacja tych elementów wymaga odpowiedniego czasu, koordynacji działań oraz zachowania ciągłości procesów wdrożeniowych. Zastosowanie standardowych terminów przewidzianych w procedurze przetargowej mogłoby skutkować istotnym opóźnieniem w rozpoczęciu realizacji zamówienia, co z kolei stwarzałoby realne ryzyko niezakończenia projektu w terminie umożliwiającym rozliczenie dofinansowania. Opóźnienie to mogłoby doprowadzić do utraty części lub całości środków finansowych przeznaczonych na realizację projektu, co byłoby sprzeczne z zasadą racjonalnego i efektywnego gospodarowania środkami publicznymi. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że skrócenie terminu składania ofert nie narusza zasad uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców. Przedmiot zamówienia jest jednoznacznie opisany, dokumentacja przetargowa kompletna, a potencjalni wykonawcy działający na rynku posiadają doświadczenie oraz zasoby umożliwiające przygotowanie ofert w skróconym terminie. Mając na uwadze powyższe, zastosowanie przyspieszonego terminu składania ofert jest uzasadnione obiektywną koniecznością terminowej realizacji projektu oraz ochroną interesu publicznego, przy jednoczesnym zachowaniu zasad przejrzystości i konkurencyjności postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001