399292-2026 - Ergebnis
Dänemark – Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens – Sundhedsvikarydelser
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSundhedsvikarydelser
BeschreibungUdbud på sundhedsvikarydelser. Der udbydes en rammeaftale på vikarydelser fra faggrupperne sygeplejersker, social- og sundhedsassistent samt social- og sundhedshjælper.
Vorherige Bekanntmachung200109-2026
Interne Kennung103343
VerfahrensartSonstiges einstufiges Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensEnhver der ikke er omfattet af udelukkelsesgrundende og samtidig opfylder egnethedskrav kan give tilbud. Såfremt Ordregiver modtager tilbud fra mere end fire (4) tilbudsgivere, vil Ordregiver udvælge de 4 bedste tilbud til at gå videre til forhandlingsfasen. Rammerne for den eventuelle udvælgelse er nærmere beskrevet i udbudsbetingelsernes pkt. 6.9. Ordregiver forventer at afholde én (1) forhandlingsrunde, men forbeholder sig retten til at tildele på baggrund af de indledende tilbud uden at indgå i forhandlinger samt retten til at afholde flere forhandlingsrunder. Ordregiver yder ikke vederlag til deltagere i forhandlingerne.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
5. Los
LosLOT-0000