See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Cybinka w roku 2025
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, nasiennictwa, gospodarki szkółkarskiej, gospodarki łąkowo- rolnej i zagospodarowania łowieckiego, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Cybinka w roku 2025. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załącznikach).
Vorherige Bekanntmachung: 662686-2024
Interne Kennung: SAZ.270.59.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 23.09.2024 r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne pod nr 569059-2024 o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczył termin składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd, 77210000 Holzgewinnung, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I – pozyskanie w leśnictwach Urad, Białków, Rąpice
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia w części nr I są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące przygotowanie powierzchni (melioracje agrotechniczne), pozyskanie oraz zrywkę drewna na terenie leśnictw: Urad, Białków, Rąpice
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II – pozyskanie w leśnictwach Nowy Świat, Sarnowo, Supno
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia w części nr II są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące przygotowanie powierzchni (melioracje agrotechniczne), pozyskanie oraz zrywkę drewna na terenie leśnictw: Nowy Świat, Sarnowo, Supno
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III – pozyskanie w leśnictwach Sądów, Radzików, Bargów
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia w części nr III są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące przygotowanie powierzchni (melioracje agrotechniczne), pozyskanie oraz zrywkę drewna na terenie leśnictw: Sądów, Radzików, Bargów
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet IV – pozyskanie w leśnictwach Chlebów, Skarbona, Maszewo
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia w części nr IV są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące przygotowanie powierzchni (melioracje agrotechniczne), pozyskanie oraz zrywkę drewna na terenie leśnictw: Chlebów, Skarbona, Maszewo
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet V – zagospodarowanie w leśnictwach Urad, Białków, Rąpice
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia w części nr V są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, oraz pozostałe prace z zagospodarowania lasu na terenie leśnictw: Urad, Białków, Rąpice
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet VI – zagospodarowanie wraz z pozyskaniem w leśnictwach Nowy Świat, Sarnowo, Supno
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia w części nr VI są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, oraz pozostałe prace z zagospodarowania lasu na terenie leśnictw: Nowy Świat, Sarnowo, Supno
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet VII – zagospodarowanie w leśnictwach Sądów, Radzików, Bargów
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia w części nr VII są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przyrody , ochrony przeciwpożarowej, pozyskanie drewna w czyszczeniach późnych (CP-P) oraz pozostałe prace z zagospodarowania lasu na terenie leśnictw: Sądów, Radzików, Bargów
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet VIII – zagospodarowanie wraz z pozyskaniem w leśnictwach Chlebów, Skarbona, Maszewo
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia w części nr VIII są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, pozyskanie drewna w czyszczeniach późnych (CP-P) oraz pozostałe prace z zagospodarowania lasu na terenie leśnictw: Chlebów, Skarbona, Maszewo
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet IX - gospodarka szkółkarska, nasiennictwo i pozostałe usługi leśne
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia w części nr IX są usługi obejmujące prace w zakresie kompleksowej obsługi Szkółki leśnej Radzików utrzymanie parkingu leśnego AUL Koziczyn oraz prace z zakresu nasiennictwa i ochrony przeciwpożarowej lasów w zakresie dozorowania i dogaszania pożarzysk na terenie całego Nadleśnictwa
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet X – pozostałe usługi leśne - gospodarka łąkowo- rolna i łowiectwo;
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia w części nr X są usługi obejmujące prace polegające w szczególności na, utrzymaniu urządzeń i poletek łowieckich oraz wszelkich usługach rolnych związanych z utrzymaniem łąk, pastwisk oraz użytków rolnych zagospodarowanych przez Ośrodek Hodowli Zwierzyny (OHZ) Nadleśnictwa Cybinka, na terenie całego Nadleśnictwa i częściowo również poza nim (na terenie Nadleśnictwa Torzym)
Haupteinstufung (cpv): 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd