See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Miasto Bydgoszcz. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej (wraz z usługą dystrybucji) do obiektów z instalacją PV – Prosumenci
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej – dostawa wraz z usługą dystrybucji - w okresie od dnia 01.07.2026r. do 30.06.2027r. - do 57 punktów poboru (PPE), szczegółowo opisanych w Załączniku nr 1 do SWZ (Wykaz PPE), o szacowanym wolumenie – 2 996 151 kWh. 2. Powyższe dane mają charakter orientacyjny. Ilość energii elektrycznej oszacowana została na podstawie danych historycznych o zużyciu energii elektrycznej oraz z uwzględnieniem podjętych przez zamawiającego działań, o których mowa w art. 37 ustawy z dnia 07 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku oraz w 2024 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej, przy uwzględnieniu energii elektrycznej wytworzonej w Mikroinstalacjach i wykorzystanej przez Prosumentów (szacowana autokonsumpcja). Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii elektrycznej nie pociąga dla zamawiającego (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii oraz usługi przesyłu zgodnie z obowiązującą Taryfą OSD. Wskazana szacowana ilość energii elektrycznej, to ilość jaką zamawiający zamierza nabyć i nie obejmuje energii elektrycznej wyprodukowanej we własnym zakresie i zużytej w ramach autokonsumpcji lub pobranej z sieci OSD z zastosowaniem opustu. 3. Postępowaniem objęto wyłącznie PPE, w których są zamontowane panele fotowoltaiczne. 4. Szczegóły dotyczące zużycia energii elektrycznej w poszczególnych PPE, mocy instalacji OZE, opisane zostały w Załączniku nr 1 do SWZ Wykaz punktów poboru.
Vorherige Bekanntmachung: 250970-2026
Interne Kennung: WZP.271.2.2026.E
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität, 65310000 Stromversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Miasto Bydgoszcz. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej (wraz z usługą dystrybucji) do obiektów z instalacją PV - Prosumenci
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej – dostawa wraz z usługą dystrybucji - w okresie od dnia 01.07.2026r. do 30.06.2027r. - do 57 punktów poboru (PPE), szczegółowo opisanych w Załączniku nr 1 do SWZ (Wykaz PPE), o szacowanym wolumenie – 2 996 151 kWh. 2. Powyższe dane mają charakter orientacyjny. Ilość energii elektrycznej oszacowana została na podstawie danych historycznych o zużyciu energii elektrycznej oraz z uwzględnieniem podjętych przez zamawiającego działań, o których mowa w art. 37 ustawy z dnia 07 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku oraz w 2024 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej, przy uwzględnieniu energii elektrycznej wytworzonej w Mikroinstalacjach i wykorzystanej przez Prosumentów (szacowana autokonsumpcja). Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii elektrycznej nie pociąga dla zamawiającego (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii oraz usługi przesyłu zgodnie z obowiązującą Taryfą OSD. Wskazana szacowana ilość energii elektrycznej, to ilość jaką zamawiający zamierza nabyć i nie obejmuje energii elektrycznej wyprodukowanej we własnym zakresie i zużytej w ramach autokonsumpcji lub pobranej z sieci OSD z zastosowaniem opustu. 3. Postępowaniem objęto wyłącznie PPE, w których są zamontowane panele fotowoltaiczne. 4. Szczegóły dotyczące zużycia energii elektrycznej w poszczególnych PPE, mocy instalacji OZE, opisane zostały w Załączniku nr 1 do SWZ Wykaz punktów poboru. 5. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 Ustawy Pzp.