399573-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste – Afhentning, transport og afsætning af A4 klassificeret træaffald
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelAfhentning, transport og afsætning af A4 klassificeret træaffald
BeschreibungAffaldPlus udbyder en rammeaftale vedrørende afhentning, transport og afsætning af A4 klassificeret træaffald fra Ordregivers to (2) miljøanlæg i henholdsvis 4640 Faxe og 4241 Forlev, med henblik på materiale-nyttiggørelse på godkendte anlæg. Den forventede årlige mængde for år 2026/27 og år 2027/28 er ca. 6000 tons pr. år Rammeaftalens anslåede værdi er 9.500.000 DKK, mens rammeaftalens maksimale værdi er 12.000.000 DKK.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensOffentligt udbud
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
LosLOT-0000
Menge24 000 Tonnen