400059-2026 - Wettbewerb
Polen – Bau von statischen Stauwerken – Zakup i montaż poręczy – balustrad nierdzewnych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup i montaż poręczy – balustrad nierdzewnych
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych w ramach zadania pn. „Zakup i montaż poręczy – balustrad nierdzewnych”, realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 5 Fundusze europejskie wspierające infrastrukturę społeczną, Działanie 5.11 Wsparcie Podstawowej Opieki Zdrowotnej/Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej/ leczenia jednego dnia, Typ projektu B. Wsparcie dla AOS i leczenia jednego dnia (inne niż regionalne), zawarta w Krakowie w dniu 11.08.2025 r. pomiędzy Zarządem Województwa Małopolskiego a SP ZOZ w Brzesku, zgodnie z zakresem określonym dokumentacją projektową, techniczną, Specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót (STWiORB), decyzjami/ pozwoleniami/ uzgodnieniami/ ekspertyzami/ postanowieniami, opiniami/ rysunkami/ mapami (o ile dotyczy), Specyfikacją Warunków Zamówienia sporządzoną dla zadania będącego przedmiotem umowy. Przedmiot zamówienia obejmuje roboty budowlane, w siedzibie Zamawiającego w Brzesku, przy ul. Kościuszki 68, w celu wykonania poręczy i balustrad na dojściach zewnętrznych do SP ZOZ w Brzesku wraz z wykonaniem dwóch miejsc do odpoczynku i poprawą wybranych elementów architektonicznych z zakresu dostępności. Roboty budowlane obejmują następujące branże: 1) architektoniczno-budowlaną; 2) zagospodarowanie terenu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ oraz w Załączniku nr 5 do SWZ – wzór umowy. Przedmiar robót jest dokumentem pomocniczym, mającym charakter jedynie informacyjny, a podane w nim wartości są pozycjami sugerowanymi. Rysunki i część opisowa są dokumentami wzajemnie się uzupełniającymi. Wszystkie elementy ujęte w opisie, a nie ujęte w rysunkach lub ujęte w rysunkach a nie ujęte w opisie winny być traktowane tak jakby były ujęte w obu.
Interne KennungDZP-271-18-U/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie o udzielenie zamówienia publicznego jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie przepisu art. 132 ustawy Pzp oraz na podstawie przepisów wykonawczych wydanych na jej podstawie, prowadzonego z zastosowaniem procedury, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia, mają zastosowanie przepisy ustawy Pzp. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie: art. 108 ust. 1 ustawy Pzp; art. 109 ust.1 pkt 1 i pkt 4), ustawy Pzp; art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U.UE.L.2014.229.1); art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r., poz. 514). Podmiotowe środki dowodowe ­ oświadczenia lub dokumenty składane na wezwanie Zamawiającego: 1) Załącznik nr 3 ­ Jednolity Europejski Dokument Zamówienia ­ JEDZ –xml; 2) Załącznik nr 3a ­ Oświadczenie wykonawcy/wykonawców wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5K Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 Ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp; 3) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 oraz art. 108 ust.1 pkt 4 ustawy Pzp sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 4) Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r., poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej, według wzoru stanowiącego Załącznik nr 6 do SWZ; 5) Zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem zamawiający żąda dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności; 6) Zaświadczenie albo inny dokument właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności; 7) Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp, sporządzony nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w zdaniu pierwszym jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów; 8) Oświadczenie wykonawcy według wzoru stanowiącego Załącznik nr 9, 9a do SWZ o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w: art. 108 ust. 1 pkt 3, 4, 5 i 6 oraz art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp. Stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę, dalszego podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia ­ szczegóły zawarte w rozdz. III pkt 3 SWZ. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45247240 Bau von statischen Stauwerken
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45111300 Abbauarbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung
5. Los
LosLOT-0001