See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych (w podziale na 2 części zamówienia)
Beschreibung: 1. Postępowanie niniejsze prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy Pzp, oraz z zachowaniem zasad określonych ustawą Pzp dla zamówienia klasycznego o wartości szacunkowej równej lub przekraczającej progi unijne. Zgodnie z art. 359 ustawy Pzp przy udzielaniu zamówień na usługi społeczne stosuje się przepisy ustawy właściwe dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne - jeżeli wartość zamówienia wyrażona w złotych jest równa lub przekracza równowartość kwoty 750 000 euro, z możliwością wyłączenia stosowania wybranych przepisów ustawy Pzp, o których mowa w art. 360 tejże ustawy. 2. Przedmiotem zamówienia jest Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych. 3. Zamówienie zostało podzielone na dwie Części. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną Część zamówienia (na dwie Części lub na jedną Część zamówienia). Poszczególne Części zamówienia dotyczą: 3.1. Część 1 zamówienia, której przedmiotem zamówienia jest świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z afazją. 3.2. Część 2 zamówienia, której przedmiotem zamówienia jest świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla dzieci oraz dla osób dorosłych ze spektrum autyzmu, w tym z zespołem Aspergera. 4. Opis przedmiotu zamówienia dla Części 1 i Części 2 został określony również we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 2.1 dla Części nr 1 i załącznik nr 2.2. dla Części nr 2 do SWZ. 5. Zamawiający zgodnie z art. 139 ustawy Pzp informuje, iż w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 6. O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu określone w SWZ oraz którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania z powodu jednej z okoliczności wskazanych: w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, w art. 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
Vorherige Bekanntmachung: 5043-2026
Interne Kennung: DZP.26.1.2026.DW
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie niniejsze prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy Pzp, oraz z zachowaniem zasad określonych ustawą Pzp dla zamówienia klasycznego o wartości szacunkowej równej lub przekraczającej progi unijne. Zgodnie z art. 359 ustawy Pzp, przy udzielaniu zamówień na usługi społeczne stosuje się przepisy ustawy właściwe dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne - jeżeli wartość zamówienia wyrażona w złotych jest równa lub przekracza równowartość kwoty 750 000 euro, z możliwością wyłączenia stosowania wybranych przepisów ustawy Pzp, o których mowa w art. 360 tejże ustawy.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 - świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z afazją
Beschreibung: Część 1 zamówienia, której przedmiotem zamówienia jest świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z afazją. 1) Przedmiotem zamówienia jest świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z afazją z terenu Gdyni, dalej zwanych „Usługą”, określonych w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej oraz rozporządzeniu Ministra Polityki Społecznej z dnia z dnia 22 września 2005r. w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych. Zakres Usługi obejmuje uczenie i rozwijanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia oraz przygotowanie do podjęcia specjalistycznego wsparcia terapeutycznego. 2) Usługa świadczona będzie w łącznym wymiarze 540 godzin w trakcie obowiązywania umowy (tj. średniomiesięcznie 45 godzin). Osoby, na rzecz których będzie świadczona Usługa zostaną wskazane przez Zamawiającego. Usługa realizowana będzie w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 19:00 (dopuszczalne jest świadczenie usług w sobotę, o ile wszystkie zainteresowane osoby wyrażą na to zgodę). Uwaga! Zamawiający zaznacza, że pod pojęciem wymiaru godzin świadczenia usług, należy rozumieć wyłącznie rzeczywisty czas świadczenia usług. Zamawiający pod pojęciem godziny rozumie godzinę zegarową tj. 60 minut. 3) Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia przewidywanego wymiaru godzin świadczonych usług, w szczególności w zależności od liczby osób ubiegających się o przyznanie wskazanej formy pomocy lub niepełnego zabezpieczenia środków na realizację usług przez Wojewodę Pomorskiego. Podana powyżej liczba godzin usług jest maksymalna, natomiast minimalny wymiar godzin świadczonych usług w okresie realizacji przedmiotu zamówienia wynosi 200 godzin. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie zlecenia pełnej liczby godzin. W przypadku zlecenia niepełnej liczby godzin Wykonawcy będzie przysługiwać tylko wynagrodzenie wynikające ze zrealizowanych usług i nie będzie on zgłaszać roszczeń co do realizacji pozostałej części. 4) Szczegółowe informacje na temat przedmiotu zamówienia oraz sposobu jego realizacji, określa załącznik nr 1 do SWZ - Gdyński standard specjalistycznych usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania”, dalej zwany Standardem. 5) Zindywidualizowany zakres usług dla każdej osoby nimi objętej każdorazowo zostanie określony przez Zamawiającego w drodze postępowania administracyjnego i przekazany na piśmie w ramach zawartej umowy z wybranym Wykonawcą. 6) Wykonawca zobowiązany będzie do świadczenia wysokiej jakości usług opiekuńczych. 7) Celem zapewnienia należytego świadczenia usług, Wykonawca zobowiązany będzie przez cały okres realizacji zamówienia do zapewnienia osobom świadczącym usługi opiekuńcze stawek godzinowych wynagrodzenia brutto które, niezależnie od formy zatrudnienia, nie będą niższe niż 53 zł brutto /1h. 8) Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia zobowiązany będzie do zabezpieczenia materiałów do terapii niezbędnych do realizacji indywidualnego zakresu specjalistycznych usług opiekuńczych. 9) Zamawiający zastrzega sobie prawo nadzoru i kontroli nad realizacją usług oraz pozostałych zobowiązań wynikających z umowy. Wybrany Wykonawca będzie zobowiązany do prowadzenia stosownej dokumentacji określonej w umowie, a także do udostępniania Zamawiającemu bądź osobom upoważnionym przez Zamawiającego wszelkiej dokumentacji pozwalającej na stwierdzenie prawidłowości realizacji umowy.
Interne Kennung: Część 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W przypadku pozyskania dodatkowych środków ze źródeł zewnętrznych (np. programy Unijne, programy ministerialne, środki z Funduszy państwowych) Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, zwiększając przedmiot zamówienia (Część nr 1) o dodatkowy wymiar godzin świadczenia Usługi, tj. o maksymalne 120 godzin. Ostateczną ilość godzin w ramach opcji Zamawiający wskaże Wykonawcy uruchamiając opcję (ilość godzin może być mniejsza od wskazanej ilości maksymalnej). Przy czym cena jednostkowa godziny świadczenia usługi w ramach opcji będzie taka sama jak cena jednostkowa godziny świadczenia usługi zaoferowanej przez wykonawcę w ramach zamówienia podstawowego ( w danym roku). Prawo opcji polega na tym, że Zamawiający może zlecić (jednorazowo, lub kilkakrotnie) zakup dodatkowych godzin świadczonych usług (przy czym pod pojęciem wymiaru godzin świadczenia Usług, należy rozumieć wyłącznie rzeczywisty czas świadczenia Usług, Zamawiający pod pojęciem godziny rozumie godzinę zegarową tj. 60 minut), z zastrzeżeniem, że Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego, w przypadku gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta. Zasady realizacji przedmiotu umowy objęte prawem opcji, sposobu zapłaty, kar umownych itp. będą takie same jak te, które obowiązują w stosunku do podstawowego zamówienia. Zamawiający powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji zlecając jej realizację (jednorazowo lub kilkakrotnie w trakcie realizacji zamówienia podstawowego) nie później niż 30 dni od dnia rozpoczęcia realizacji zleconej opcji. Zamówienie w ramach opcji kończy się w terminie zakończenia zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 - świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla dzieci oraz dla osób dorosłych ze spektrum autyzmu, w tym z zespołem Aspergera
Beschreibung: Część 2 zamówienia, której przedmiotem zamówienia jest świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla dzieci oraz dla osób dorosłych ze spektrum autyzmu, w tym z zespołem Aspergera. 1) Przedmiotem zamówienia jest świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla dzieci oraz dla osób dorosłych ze spektrum autyzmu, w tym z zespołem Aspergera z terenu Gdyni, dalej zwanych „Usługami”, określonych w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej oraz rozporządzeniu Ministra Polityki Społecznej z dnia z dnia 22 września 2005 r. w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych. 2) Usługi świadczone będą w wymiarze 13 200 godzin w czasie trwania umowy (średniomiesięcznie 1100 godzin), na rzecz osób wskazanych przez Zamawiającego, w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 19:00. Dopuszczalne jest świadczenie Usług w sobotę, o ile obie strony wyrażą na to zgodę. Uwaga! Zamawiający zaznacza, że pod pojęciem wymiaru godzin świadczenia Usług, należy rozumieć wyłącznie rzeczywisty czas świadczenia Usług. Zamawiający pod pojęciem godziny rozumie godzinę zegarową tj. 60 minut. 3) Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia przewidywanego wymiaru godzin świadczonych Usług, w szczególności w zależności od liczby osób ubiegających się o przyznanie wskazanej formy pomocy lub niepełnego zabezpieczenia środków na realizację Usług przez Wojewodę Pomorskiego. Podana powyżej liczba godzin Usług jest maksymalna, natomiast minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w okresie realizacji przedmiotu zamówienia wynosi 8 000 godzin. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie zlecenia maksymalnej liczby godzin. W przypadku zlecenia niepełnej liczby godzin Wykonawcy będzie przysługiwać tylko wynagrodzenie wynikające ze zrealizowanych Usług i nie będzie on zgłaszać roszczeń co do realizacji pozostałej części. 4) Szczegółowe informacje na temat przedmiotu zamówienia oraz sposobu jego realizacji, określa załącznik nr 1 do SWZ - Gdyński standard specjalistycznych usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania, dalej zwany Standardem. 5) Zindywidualizowany zakres Usług dla każdej osoby nimi objętej każdorazowo zostanie określony przez Zamawiającego w drodze postępowania administracyjnego i przekazany na piśmie w ramach zawartej umowy z wybranym Wykonawcą. 6) Wykonawca zobowiązany będzie do świadczenia wysokiej jakości usług opiekuńczych. 7) Celem zapewnienia należytego świadczenia Usług, Wykonawca zobowiązany będzie przez cały okres realizacji zamówienia do zapewnienia osobom świadczącym Usługi stawek godzinowych wynagrodzenia brutto które, niezależnie od formy zatrudnienia, nie będą niższe niż 51 zł brutto /1h. 8) Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia zobowiązany będzie do zabezpieczenia materiałów do terapii niezbędnych do realizacji indywidualnego zakresu Usług. 9) Zamawiający zastrzega sobie prawo nadzoru i kontroli nad realizacją Usług oraz pozostałych zobowiązań wynikających z umowy. Wykonawca, z którym Zamawiający zawrze umowę będzie zobowiązany do prowadzenia stosownej dokumentacji określonej w umowie, a także do udostępniania Zamawiającemu bądź osobom upoważnionym przez Zamawiającego wszelkiej dokumentacji pozwalającej na stwierdzenie prawidłowości realizacji umowy. 10) Wykonawca zobowiązany będzie do dysponowania na terenie Gdyni lokalem na potrzeby koordynacji, rozliczenia i kontaktu w sprawach świadczonych usług. Lokal powinien posiadać bezpośredni numer telefonu, dostęp do poczty elektronicznej oraz być dostępny dla interesantów przynajmniej w godzinach 8:00 – 16:00 w dni robocze.
Interne Kennung: Część 2
Beschreibung der Optionen: W przypadku pozyskania dodatkowych środków ze źródeł zewnętrznych (np. programy Unijne, programy ministerialne, środki z Funduszy państwowych) na realizację przedmiotu zamówienia, Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, zwiększając przedmiot zamówienia (Część nr 2) o dodatkowy wymiar godzin świadczenia Usługi, tj. o maksymalne 200 godzin. Ostateczną ilość godzin w ramach opcji Zamawiający wskaże Wykonawcy uruchamiając opcję (ilość godzin może być mniejsza od wskazanej ilości maksymalnej). Przy czym cena jednostkowa godziny świadczenia usługi w ramach opcji będzie taka sama jak cena jednostkowa godziny świadczenia usługi zaoferowanej przez wykonawcę w ramach zamówienia podstawowego (w danym roku). Prawo opcji polega na tym, że Zamawiający może zlecić (jednorazowo, lub kilkakrotnie) zakup dodatkowych godzin świadczonych usług (przy czym pod pojęciem wymiaru godzin świadczenia Usług, należy rozumieć wyłącznie rzeczywisty czas świadczenia Usług, Zamawiający pod pojęciem godziny rozumie godzinę zegarową tj. 60 minut), z zastrzeżeniem, że Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego, w przypadku gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta. Zasady realizacji przedmiotu umowy objęte prawem opcji, sposobu zapłaty, kar umownych itp. będą takie same jak te, które obowiązują w stosunku do podstawowego zamówienia. Zamawiający powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji zlecając jej realizację (jednorazowo lub kilkakrotnie w trakcie realizacji zamówienia podstawowego) nie później niż 30 dni od dnia rozpoczęcia realizacji zleconej opcji. Zamówienie w ramach opcji kończy się w terminie zakończenia zamówienia podstawowego.