See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Wisznia Mała.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Wisznia Mała oraz wybranych frakcji odpadów z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Mienicach, polegająca na: 1) przyjmowaniu odpadów komunalnych we wskazanym i zapewnionym przez Wykonawcę miejscu przyjmowania odpadów komunalnych od Operatora odbioru odpadów komunalnych, w sposób zgodny z prawem oraz wymaganiami wynikającymi z dokumentów zamówienia, 2) przetworzeniu przyjętych odpadów komunalnych w procesach odzysku (R) i/lub unieszkodliwiania (D), we wskazanym i zapewnionym przez Wykonawcę miejscu zagospodarowania odpadów komunalnych, w sposób zgodny z prawem oraz wymaganiami wynikającymi z dokumentów zamówienia, 3) realizacji obowiązków sprawozdawczo-informacyjnych, 4) realizacji obowiązków gwarantujących Zamawiającemu możliwości realizacji uprawnień kontrolno-weryfikacyjnych. 2. Przedmiot Zamówienia został przez Zamawiającego podzielony na 3 części. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub wszystkie części zamówienia. Część nr 1 - Zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych z nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Wisznia Mała. Część nr 2 - Zagospodarowanie odpadów ulegające biodegradacji odebranych z nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Wisznia Mała. Część nr 3 - Zagospodarowanie odpadów przyjętych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Mienicach oraz odpadów wielkogabarytowych odebranych w trakcie trwania zbiórek na terenie gminy Wisznia Mała. 2.1. Skrócony opis przedmiotu zamówienia: Część nr 1 - Zagospodarowanie odpadów odebranych z nieruchomości zamieszkałych o kodzie 20 03 01 (niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne) oraz odpadów o kodach: 15 01 01, 20 01 01 (papier i tektura), 15 01 02, 15 01 06, 20 01 39 (tworzywa sztuczne), 15 01 07 (szkło) odebranych z nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Wisznia Mała oraz przyjętych w PSZOK w sposób zapewniający odzysk surowców wtórnych i poddanie ich procesom recyklingu. Część nr 2 - Zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 02 01 (odpady ulegające biodegradacji) odebranych z nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Wisznia Mała oraz przyjętych w PSZOK. Część nr 3 - Zagospodarowanie odpadów przyjętych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Mienicach oraz odpadów wielkogabarytowych odebranych w trakcie trwania zbiórek na terenie gminy Wisznia Mała. Kody odpadów to: a) 17 09 04 (zmieszane odpady z budowy i remontów i demontażu inne niż wymienione w 17 09 01, 17 09 02 i 17 09 03) b) 16 01 03 (zużyte opony) c) 20 01 11 (tekstylia) d) 15 01 10*, 15 01 11*, 16 05 05 (opakowania zawierające pozostałości substancji niebezpiecznych lub nimi zanieczyszczone oraz opakowania z metali zawierające niebezpieczne porowate elementy wzmocnienia konstrukcyjnego (np. azbest), włącznie z pustymi pojemnikami ciśnieniowymi, gazy w pojemnikach inne niż wymienione w 16 05 04) e) 20 03 07 (odpady wielkogabarytowe) odebranych z terenu gminy Wisznia Mała (akcje zbiórek wielkogabarytowych) oraz odpadów przyjętych w PSZOK.
Interne Kennung: RI.271.9.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem platformy on-line działającej pod adresem https://e-propublico.pl (dalej jako: ”Platforma”). Opis sposobu przygotowania oferty składanej w formie elektronicznej: 1. Wykonawca, chcąc przystąpić do udziału w postępowaniu, loguje się na Platformie, w menu ”Ogłoszenia” wyszukuje niniejsze postępowanie, otwiera je klikając w jego temat, a następnie korzysta z funkcji ”Zgłoś udział w postępowaniu” na karcie Informacje ogólne”; 2. W przypadku, gdy Wykonawca nie posiada konta na Platformie, należy skorzystać z funkcji ”Zarejestruj”. Po wypełnieniu Formularza rejestracyjnego Wykonawca otrzyma wiadomość e-mail na zdefiniowany adres poczty elektronicznej, z opcją aktywacji konta. Aktywacja konta jest konieczna do zakończenia procesu rejestracji i umożliwia zalogowanie się na Platformie; 3. Oferta wraz ze stanowiącymi jej integralną część załącznikami, powinna być podpisana ważnym kwalifikowanym podpisem elektronicznym, przez osobę (osoby) uprawnione do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji określoną w dokumentach rejestrowych, a następnie przesłana Zamawiającemu za pośrednictwem Platformy, poprzez dodanie dokumentów na karcie ”Oferta/Załączniki”, za pomocą opcji ”Załącz plik” i użycie przycisku ”Załącz”; 4. Jeżeli umocowanie dla osób podpisujących ofertę nie wynika z dokumentów rejestrowych, Wykonawca do oferty powinien dołączyć dokument pełnomocnictwa udzielonego przez osoby uprawnione i obejmujące swym zakresem umocowanie do złożenia oferty lub do złożenia oferty i podpisania umowy. Pełnomocnictwo powinno zostać złożone w oryginale, w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym albo w elektronicznej kopii dokumentu poświadczonej notarialnie za zgodność z oryginałem przez notariusza przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego; 5. Wszelkie informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, które Wykonawca chce zastrzec jako tajemnicę przedsiębiorstwa, powinny zostać przesłane za pośrednictwem Platformy, w osobnym pliku, na karcie ”Oferta/Załączniki”, w tabeli ”Część oferty stanowiąca tajemnicę przedsiębiorstwa”, za pomocą opcji ”Załącz plik” i użycie przycisku ”Załącz”; 6. Potwierdzeniem prawidłowo załączonego pliku jest automatyczne wygenerowanie przez Platformę komunikatu systemowego o treści ”Plik został poprawnie przesłany na platformę; 7. Ostateczne złożenie oferty wraz z załącznikami Wykonawca musi potwierdzić klikając w przycisk ”Złóż ofertę”; 8. Złożenie oferty zostanie potwierdzone komunikatem systemowym z podaniem terminu jej złożenia oraz aktywowana zostanie dla Wykonawcy możliwość pobrania, w stosunku do każdego z przesłanych plików, automatycznie wystawionego przez Platformę dokumentu EPO (Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru), będącego dowodem potwierdzającym fakt i czas dostarczenia Zamawiającemu pliku za pośrednictwem Platformy. 9. Do upływu terminu składania ofert, Wykonawca, za pośrednictwem Platformy, może wycofać złożoną ofertę, używając opcji ”Wycofaj ofertę” (karta Oferta/Załączniki). Po wycofaniu oferty Wykonawca może usunąć załączone pliki, zaznaczając pozycje do usunięcia i klikając w przycisk ”Usuń zaznaczone”. 10. Szczegółowa instrukcja korzystania z Platformy znajduje się na stronie internetowej https://e-ProPublico.pl/, przycisk ”Instrukcja Wykonawcy”.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych z nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Wisznia Mała.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pod nazwą: "Zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Wisznia Mała". w ramach: Zadanie nr 1 - Zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych z nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Wisznia Mała. 2. Wykonawca zobowiązuje się współpracować z Zamawiającym przy realizacji obowiązków wynikających z art. 3b oraz art. 3c ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, w zakresie przekazywanych Wykonawcy odpadów. W szczególności Wykonawca zobowiązany jest do podjęcia działań mających na celu osiąganie poziomów recyklingu wynikających z przepisów prawa w zakresie przekazywanych Wykonawcy odpadów. 3. Szacunkowa ilość odpadów przewidzianych do odbierania i zagospodarowania w całym okresie wykonywania usługi wynosi: 1. odpady zmieszane - 11 744,00 Mg 2. tworzywa sztuczne i metal - 3 395,00 Mg 3. papier - 1 609,00 Mg 4. szkło - 1 631,00 Mg 4. Określona w ust. 3 przewidywana ilość odpadów jest wielkością szacunkową. Powyższe dane mają jedynie charakter informacyjny, służą do obliczenia ceny oferty i porównania ofert, nie mogą być podstawą jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. Wynagrodzenie Wykonawcy będzie obliczane według cen jednostkowych określonych w ofercie i rzeczywistej ilości odebranych odpadów w okresie realizacji zamówienia. Minimalny zakres zamówienia, jaki Zamawiający będzie zobowiązany zrealizować to 85% wartości brutto umowy. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Opis Przedmiotu Zamówienia (tj. OPZ) stanowiący załącznik do SWZ.
Interne Kennung: Część nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Zagospodarowanie odpadów ulegające biodegradacji odebranych z nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Wisznia Mała oraz przyjętych w PSZOK
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pod nazwą: "Zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Wisznia Mała" wramach zadania: Zadanie nr 2 - Zagospodarowanie odpadów ulegające biodegradacji odebranych z nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Wisznia Mała. 2. Wykonawca zobowiązuje się współpracować z Zamawiającym przy realizacji obowiązków wynikających z art. 3b oraz art. 3c ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, w zakresie przekazywanych Wykonawcy odpadów. W szczególności Wykonawca zobowiązany jest do podjęcia działań mających na celu osiąganie poziomów recyklingu wynikających z przepisów prawa w zakresie przekazywanych Wykonawcy odpadów. 3. Szacunkowa ilość odpadów przewidzianych do odbierania i zagospodarowania w całym okresie wykonywania usługi wynosi: bioodpady - 6 819,00 Mg 4. Określona w ust. 3 przewidywana ilość odpadów jest wielkością szacunkową. Powyższe dane mają jedynie charakter informacyjny, służą do obliczenia ceny oferty i porównania ofert, nie mogą być podstawą jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. Wynagrodzenie Wykonawcy będzie obliczane według cen jednostkowych określonych w ofercie i rzeczywistej ilości odebranych odpadów w okresie realizacji zamówienia. Minimalny zakres zamówienia, jaki Zamawiający będzie zobowiązany zrealizować to 85% wartości brutto umowy. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Opis Przedmiotu Zamówienia (tj. OPZ) stanowiący załącznik do SWZ.
Interne Kennung: Część nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Zagospodarowanie odpadów przyjętych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Mienicach oraz odpadów wielkogabarytowych odebranych w trakcie trwania zbiórek na terenie gminy Wisznia Mała
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pod nazwą: "Zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Wisznia Mała" w ramach Zadanie nr 3 - Zagospodarowanie odpadów przyjętych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Mienicach oraz odpadów wielkogabarytowych odebranych w trakcie trwania zbiórek na terenie gminy Wisznia Mała. 2. Wykonawca zobowiązuje się współpracować z Zamawiającym przy realizacji obowiązków wynikających z art. 3b oraz art. 3c ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, w zakresie przekazywanych Wykonawcy odpadów. W szczególności Wykonawca zobowiązany jest do podjęcia działań mających na celu osiąganie poziomów recyklingu wynikających z przepisów prawa w zakresie przekazywanych Wykonawcy odpadów. 3. Szacunkowa ilość odpadów przewidzianych do odbierania i zagospodarowania w całym okresie wykonywania usługi wynosi: 1. meble i inne odpady wielkogabarytowe - 1 171,00 Mg 2. odpady budowlane i rozbiórkowe - 913,00 Mg 3. zużyte opony - 73,40 Mg 4. opakowania zawierające pozostałości substancji niebezpiecznych lub nimi zanieczyszczone - 3,00Mg 5. opakowania z metali zawierające niebezpieczne porowate elementy wzmocnienia konstrukcyjnego (np. azbest), włącznie z pustymi pojemnikami ciśnieniowymi - 0,04 Mg 6. odpady tekstyliów i odzieży - 19,00 Mg 4. Określona w ust. 3 przewidywana ilość odpadów jest wielkością szacunkową. Powyższe dane mają jedynie charakter informacyjny, służą do obliczenia ceny oferty i porównania ofert, nie mogą być podstawą jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. Wynagrodzenie Wykonawcy będzie obliczane według cen jednostkowych określonych w ofercie i rzeczywistej ilości odebranych odpadów w okresie realizacji zamówienia. Minimalny zakres zamówienia, jaki Zamawiający będzie zobowiązany zrealizować to 85% wartości brutto umowy. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Opis Przedmiotu Zamówienia (tj. OPZ) stanowiący załącznik do SWZ.
Interne Kennung: Część nr 3