4005-2025 - Ergebnis
Polen – Versicherungen – Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej Związku Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej Związku Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia został podzielony na trzy części tj.: Część 1 zamówienia Przedmiotem zamówienia jest usługa ubezpieczenia mienia i odpowiedzialności cywilnej w następującym zakresie: a) ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk, b) ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od uszkodzeń, c) ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Opis przedmiotu zamówienia „(OPZ)”stanowi - Załącznik nr 1 do SWZ Część 2 zamówienia Przedmiotem zamówienia jest usługa ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej Członków Władz Opis przedmiotu zamówienia „(OPZ)”stanowi - Załącznik nr 1 do SWZ Część 3 zamówienia Przedmiotem zamówienia jest usługa ubezpieczenia ryzyk cybernetycznych Opis przedmiotu zamówienia „(OPZ)”stanowi - Załącznik nr 1 do SWZ
Vorherige Bekanntmachung: 717482-2024
Interne Kennung: RP.ZG.271.19.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” zwany dalej Zamawiającym w dniu 20 września 2024 wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie 4 częściowego zadania pn.: Ubezpieczenie mienia, odpowiedzialności cywilnej oraz ubezpieczenia komunikacyjne Związku Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa (znak sprawy: RP.ZG.271.16.2024). Wartość przedmiotowego zamówienia przekraczała kwotę określoną w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. z 2024 r., poz. 1320), zwaną dalej „uPzp”. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie ww. zadania było prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w jednym z podstawowych trybów przewidzianych w uPzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało przekazane Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej w dniu 20 września 2024 r., a w dniu 23 września 2023 r opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod nr Dz.U. S: 185/2024 numer publikacji ogłoszenia: 570659-2024. Termin składania ofert w powyższym postępowaniu został wyznaczony na dzień 30 października 2024 r., do godz. 10:00 (otwarcie złożonych ofert odbyło się w tym samym dniu o godz. 10:15). Tym samym, powołany termin został wyznaczony w sposób zgodny z ogólną regułą dotyczącą ustalania minimalnych terminów składania ofert w przypadku zamówień, których wartość osiąga lub przekracza wskazany „próg unijny” i wynosił ponad 35 dni (zgodnie z art. 138 ust. 1 uPzp: „Termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej”). W dniu 31.10.2024 r. na podstawie art. 255 pkt. 1 uPzp Zamawiający unieważnił Część 1, 3, 4 ww. postępowania w związku, iż nie zostały złożone żadne oferty. Mając powyższe na uwadze oraz fakt iż, Zamawiający z racji pilnej potrzeby udzielenia zamówienia przed dniem 01.01.2025 r. w celu utrzymania ciągłości utrzymania ubezpieczenia mienia będącego na wyposażeniu Zamawiającego oraz ryzyk cybernetycznych dla dotrzymania ww. terminu zastosował art. 138 ust. 2 pkt 2 uPzp („Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, (tj. 35 dni) nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: […] jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione”. Ponieważ zakres rzeczowy powtórzonego postępowania dla unieważnionych Części nie ulega zmianie a przygotowanie ofert nie jest czasochłonne i każdy z podmiotów świadczących przedmiotowe usługi jest w stanie przygotować i złożyć ofertę, nie pozbawiając Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu - skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 zamówienia
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa ubezpieczenia mienia i odpowiedzialności cywilnej w następującym zakresie: a) ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk, b) ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od uszkodzeń, c) ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515400 Mit dem Wetter verbundene Versicherungen, 66515300 Wetter- und Geldverlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 zamówienia
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej Członków Władz
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 zamówienia
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa ubezpieczenia ryzyk cybernetycznych
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515410 Geldverlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen