See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Konkurs ofert nr 30/KŚZ/25 na wykonywanie świadczeń zdrowotnych w zakresie badań diagnostycznych rezonansu magnetycznego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są świadczenia zdrowotne w zakresie badań diagnostycznych rezonansu magnetycznego. Pod pojęciem ,,świadczenia zdrowotne” należy rozumieć wszelkie działania służące zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu lub poprawie zdrowia oraz inne działania medyczne wynikające z procesu leczenia lub odrębnych przepisów regulujących zasady ich wykonywania. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na III pakiety.
Interne Kennung: 30/KŚZ/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są świadczenia zdrowotne w zakresie badań diagnostycznych rezonansu magnetycznego. Pod pojęciem ,,świadczenia zdrowotne” należy rozumieć wszelkie działania służące zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu lub poprawie zdrowia oraz inne działania medyczne wynikające z procesu leczenia lub odrębnych przepisów regulujących zasady ich wykonywania. 2. Pakiet I 1) Wykonywanie świadczeń zdrowotnych w zakresie badań diagnostycznych rezonansu magnetycznego w trybie całodobowym bez znieczulenia i w znieczuleniu ogólnym w siedzibie Przyjmującego zamówienie, z wykorzystaniem jego personelu, sprzętu i aparatury, na rzecz pacjentów Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o. 2) Świadczenia zdrowotne będące przedmiotem zamówienia wykonywane będą na podstawie indywidualnych zleceń zatwierdzonych przez osoby upoważnione przez Udzielającego zamówienia. Każde zlecenie wykonania badania winno zawierać następujące elementy: a) pieczęć nagłówkową Udzielającego zamówienia, b) imię, nazwisko, PESEL pacjenta, a w przypadku jego braku datę urodzenia pacjenta, rodzaj zleconego badania, c) wskazanie trybu wykonania badania („PILNY”, „ZWYKŁY”), d) podpis, pieczęć imienną osoby uprawnionej do wystawiania zlecenia (skierowania) oraz nazwę komórki organizacyjnej Udzielającego zamówienia, e) rozpoznanie kliniczne, f) dane medyczne o pacjencie mogące mieć wpływ na wynik zlecanych badań. 3) Udzielający zamówienia wymaga, aby świadczenia zdrowotne, wykonywane były w pomieszczeniach znajdujących się w lokalizacji Udzielającego zamówienia, rozumianej jako budynek lub zespół budynków oznaczonych tym samym adresem jak adres siedziby Udzielającego zamówienia, tj. 41-703 Ruda Śląska ul. Wincentego Lipa 2 albo oznaczonych innym adresem, ale położonych obok i tworzących funkcjonalną całość z budynkami oznaczonymi adresem jak siedziba Udzielającego zamówienia, z zastrzeżeniem pkt 5. 4) W przypadku awarii i konserwacji aparatury medycznej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy, bądź zaistnienia innych okoliczności uniemożliwiających realizację zamówienia, Przyjmujący zamówienie zapewnia ciągłość wykonywania świadczeń zdrowotnych, zgodnie z wymaganymi standardami oraz utrzymując ceny zgodne ze złożoną ofertą. 5) W przypadku, jeżeli badania będą wykonane w innym miejscu niż określone w pkt 3, koszt transportu pacjentów hospitalizowanych pokryje Przyjmujący zamówienie. 6) W przypadku niezrealizowania pkt 5 Udzielający zamówienia obciąży Przyjmującego zamówienie różnicą w cenie wykonania badania przez podmiot trzeci. 7) W przypadku wystąpienia problemów związanych z realizacją umowy Przyjmujący zamówienie zobowiązany jest do niezwłocznego poinformowania Udzielającego zamówienia. 8) Zlecenia na wykonywanie świadczeń zdrowotnych będą przesyłane w systemie informatycznym i niezwłocznie potwierdzane w formie papierowej przez Udzielającego zamówienia. 9) Indywidualne zlecenia, o których mowa w pkt 2 traktowane będą przez Przyjmującego zamówienie, jako skierowanie na badania. 10) Brak zatwierdzenia zlecenia przez osoby upoważnione przez Udzielającego zamówienia skutkować będzie odmową płatności za wykonane badanie. 11) Wykonywanie badań pacjentów hospitalizowanych na rzecz Udzielającego zamówienia jest realizowane: a) w trybie „PILNYM” do 3 godzin po otrzymaniu zlecenia (nie dotyczy sytuacji braku możliwości realizacji z przyczyn niezależnych od Przyjmującego zamówienie), b) w trybie „ZWYKŁYM” do 24 godzin po otrzymaniu zlecenia. 12) Przyjmujący zamówienie wykona badanie: a) w trybie „PILNYM”, wynik zostanie wydany bezpośrednio po badaniu (nie dotyczy sytuacji braku możliwości realizacji z przyczyn niezależnych od Przyjmującego zamówienie), b) w trybie „ZWYKŁYM”, wynik zostanie wydany do 24 godzin od wykonania badania. 13) Przyjmujący zamówienie sporządza wyniki badań w formie elektronicznej w programie kompatybilnym z systemem Udzielającego zamówienia, umożliwiającym natychmiastowe odczytanie wyników badań przez lekarza Udzielającego zamówienia oraz na płycie CD i w formie opisu badania – w postaci papierowego wydruku. 14) Przyjmujący zamówienie zapewni niezwłocznie, na własny koszt, dostarczanie wyników badań z opisem w formie papierowej i na płycie CD do siedziby Udzielającego zamówienia. 15) W przypadku konieczności wykonania badania w znieczuleniu ogólnym, Przyjmujący zamówienie zobowiązany jest do zabezpieczenia badania przez lekarza specjalistę anestezjologa i pielęgniarkę anestezjologiczną. 16) W przypadku, kiedy Przyjmujący zamówienie zamierza wykonywać znieczulenia przy wykorzystaniu personelu medycznego zatrudnionego u Udzielającego zamówienia i/lub przy wykorzystaniu sprzętu medycznego oraz leków stanowiących własność Udzielającego zamówienia, konieczne jest zawarcie odrębnej umowy z Udzielającym zamówienia. W ramach pakietu I Udzielający zamówienia dopuszcza możliwość wyboru 1 (jednej) najkorzystniejszej oferty, która spełni wszystkie wymagane przez Udzielającego zamówienia warunki. 3. Przyjmujący zamówienie zobowiązany jest do udzielania świadczeń nieprzerwanie przez cały okres trwania umowy. 4. Przyjmujący zamówienie winien posiadać minimum 2 letnie doświadczenie w prowadzeniu pracowni rezonansu magnetycznego. 5. Termin złożenia faktury ustala się do dnia piątego każdego miesiąca następującego po miesiącu wykonania usługi. 6. Wynagrodzenie za wykonane świadczenia zdrowotne będzie płatne w rozliczeniach miesięcznych w terminie 60 dni od daty doręczenia prawidłowo wystawionego przez Przyjmującego zamówienie dokumentu zawierającego podstawę prawną zwolnienia od podatku oraz elementy faktury dokumentującej zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 29 października 2021 r. w sprawie wystawiania faktur (Dz.U. z 2021 r., poz. 1979 z późn. zm.), zwanego dalej fakturą. 7. Każdy z Oferentów ubiegających się o zawarcie umowy może złożyć tylko jedną ofertę.
Interne Kennung: 30/KŚZ/25/I
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są świadczenia zdrowotne w zakresie badań diagnostycznych rezonansu magnetycznego. Pod pojęciem ,,świadczenia zdrowotne” należy rozumieć wszelkie działania służące zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu lub poprawie zdrowia oraz inne działania medyczne wynikające z procesu leczenia lub odrębnych przepisów regulujących zasady ich wykonywania. 2. Pakiet II 1) Wykonywanie świadczeń zdrowotnych dla pacjentów Poradni Neurologicznej działającej w Zespole Poradni Specjalistycznych Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o. w zakresie badań diagnostycznych rezonansu magnetycznego w ramach programów lekowych w siedzibie Przyjmującego zamówienie, z wykorzystaniem jego personelu, sprzętu i aparatury, na rzecz pacjentów Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o. 2) Świadczenia zdrowotne będące przedmiotem zamówienia wykonywane będą na podstawie indywidualnych zleceń zatwierdzonych przez osoby upoważnione przez Udzielającego zamówienia. Każde zlecenie wykonania badania winno zawierać następujące elementy: a) pieczęć nagłówkową Udzielającego zamówienia, b) imię, nazwisko, PESEL pacjenta, a w przypadku jego braku datę urodzenia pacjenta, rodzaj zleconego badania, c) wskazanie trybu wykonania badania („PILNY”, „ZWYKŁY”) d) wskazanie terminu wizyty, e) podpis, pieczęć imienną osoby uprawnionej do wystawiania zlecenia (skierowania) oraz nazwę komórki organizacyjnej Udzielającego zamówienia, f) rozpoznanie kliniczne, g) dane medyczne o pacjencie mogące mieć wpływ na wynik zlecanych badań. 3) Udzielający zamówienia wymaga, aby świadczenia zdrowotne, wykonywane były w pomieszczeniach znajdujących się w lokalizacji Udzielającego zamówienia, rozumianej jako budynek lub zespół budynków oznaczonych tym samym adresem jak adres siedziby Udzielającego zamówienia, tj. 41-703 Ruda Śląska ul. Wincentego Lipa 2 albo oznaczonych innym adresem, ale położonych obok. 4) W przypadku, jeżeli badania będą wykonane w innym miejscu niż określone w pkt 3 muszą znajdować się w odległości nie większej niż 15 km od Szpitala, uwzględniając najkrótszą trasę wskazaną przez google maps https://www.google.com/maps. 5) W przypadku awarii i konserwacji aparatury medycznej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy, bądź zaistnienia innych okoliczności uniemożliwiających realizację zamówienia, Przyjmujący zamówienie zapewnia ciągłość wykonywania świadczeń zdrowotnych, zgodnie z wymaganymi standardami oraz utrzymując ceny zgodne ze złożoną ofertą. 6) W przypadku wystąpienia problemów związanych z realizacją umowy Przyjmujący zamówienie zobowiązany jest do niezwłocznego poinformowania Udzielającego zamówienia. 7) Zlecenia na wykonywanie świadczeń zdrowotnych będą przesyłane w systemie informatycznym w formie e-skierowania i niezwłocznie potwierdzane w formie papierowej przez Udzielającego zamówienia. 8) Indywidualne zlecenia, o których mowa w pkt 2 traktowane będą przez Przyjmującego zamówienie, jako skierowanie na badania. 9) Brak zatwierdzenia zlecenia przez osoby upoważnione przez Udzielającego zamówienia skutkować będzie odmową płatności za wykonane badanie. 10) Wykonywanie badań pacjentów Poradni Neurologicznej na rzecz Udzielającego zamówienia jest realizowane: a) w trybie „PILNYM” do 3 dni po otrzymaniu zlecenia. Wynik zostanie wydany do 3 dni po badaniu, b) w trybie „ZWYKŁYM” do 3 miesięcy po otrzymaniu zlecenia. Wynik zostanie wydany przed planowaną wizytą. Termin wizyty Udzielający zamówienia wyznaczy na skierowaniu. 11) Przyjmujący zamówienie sporządza wyniki badań w formie elektronicznej, umożliwiające odczytanie wyników badań przez lekarza Udzielającego zamówienia oraz na płycie CD i w formie opisu badania – w postaci papierowego wydruku. 12) Przyjmujący zamówienie udostępni niezwłocznie opis badania w formie elektronicznej na adres e-mail: sm@szpitalruda.pl. W ramach pakietu II Udzielający zamówienia dopuszcza możliwość wyboru 1 (jednej) najkorzystniejszej oferty, która spełni wszystkie wymagane przez Udzielającego zamówienia warunki. 3. Przyjmujący zamówienie zobowiązany jest do udzielania świadczeń nieprzerwanie przez cały okres trwania umowy. 4. Przyjmujący zamówienie winien posiadać minimum 2 letnie doświadczenie w prowadzeniu pracowni rezonansu magnetycznego. 5. Termin złożenia faktury ustala się do dnia piątego każdego miesiąca następującego po miesiącu wykonania usługi. 6. Wynagrodzenie za wykonane świadczenia zdrowotne będzie płatne w rozliczeniach miesięcznych w terminie 60 dni od daty doręczenia prawidłowo wystawionego przez Przyjmującego zamówienie dokumentu zawierającego podstawę prawną zwolnienia od podatku oraz elementy faktury dokumentującej zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 29 października 2021 r. w sprawie wystawiania faktur (Dz.U. z 2021 r., poz. 1979 z późn. zm.), zwanego dalej fakturą. 7. Każdy z Oferentów ubiegających się o zawarcie umowy może złożyć tylko jedną ofertę.
Interne Kennung: 30/KŚZ/25/II
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są świadczenia zdrowotne w zakresie badań diagnostycznych rezonansu magnetycznego. Pod pojęciem ,,świadczenia zdrowotne” należy rozumieć wszelkie działania służące zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu lub poprawie zdrowia oraz inne działania medyczne wynikające z procesu leczenia lub odrębnych przepisów regulujących zasady ich wykonywania. 2. Pakiet III 1) Wykonywanie świadczeń zdrowotnych w zakresie badań diagnostycznych rezonansu magnetycznego enterografii w trybie całodobowym w siedzibie Przyjmującego zamówienie, z wykorzystaniem jego personelu, sprzętu i aparatury, na rzecz pacjentów Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o. 2) Świadczenia zdrowotne będące przedmiotem zamówienia wykonywane będą na podstawie indywidualnych zleceń zatwierdzonych przez osoby upoważnione przez Udzielającego zamówienia. Każde zlecenie wykonania badania winno zawierać następujące elementy: a) pieczęć nagłówkową Udzielającego zamówienia, b) imię, nazwisko, PESEL pacjenta, a w przypadku jego braku datę urodzenia pacjenta, rodzaj zleconego badania, c) wskazanie trybu wykonania badania („PILNY”, „ZWYKŁY”), d) podpis, pieczęć imienną osoby uprawnionej do wystawiania zlecenia (skierowania) oraz nazwę komórki organizacyjnej Udzielającego zamówienia, e) rozpoznanie kliniczne, f) dane medyczne o pacjencie mogące mieć wpływ na wynik zlecanych badań. 3) Udzielający zamówienia wymaga, aby świadczenia zdrowotne, wykonywane były w pomieszczeniach znajdujących się w lokalizacji Udzielającego zamówienia, rozumianej jako budynek lub zespół budynków oznaczonych tym samym adresem jak adres siedziby Udzielającego zamówienia, tj. 41-703 Ruda Śląska ul. Wincentego Lipa 2 albo oznaczonych innym adresem, ale położonych obok i tworzących funkcjonalną całość z budynkami oznaczonymi adresem jak siedziba Udzielającego zamówienia, z zastrzeżeniem pkt 5. 4) W przypadku awarii i konserwacji aparatury medycznej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy, bądź zaistnienia innych okoliczności uniemożliwiających realizację zamówienia, Przyjmujący zamówienie zapewnia ciągłość wykonywania świadczeń zdrowotnych, zgodnie z wymaganymi standardami oraz utrzymując ceny zgodne ze złożoną ofertą. 5) W przypadku, jeżeli badania będą wykonane w innym miejscu niż określone w pkt 3, koszt transportu pacjentów hospitalizowanych pokryje Przyjmujący zamówienie. 6) W przypadku niezrealizowania pkt 5 Udzielający zamówienia obciąży Przyjmującego zamówienie różnicą w cenie wykonania badania przez podmiot trzeci. 7) W przypadku wystąpienia problemów związanych z realizacją umowy Przyjmujący zamówienie zobowiązany jest do niezwłocznego poinformowania Udzielającego zamówienia. 8) Zlecenia na wykonywanie świadczeń zdrowotnych będą przesyłane w systemie informatycznym i niezwłocznie potwierdzane w formie papierowej przez Udzielającego zamówienia. 9) Indywidualne zlecenia, o których mowa w pkt 2 traktowane będą przez Przyjmującego zamówienie, jako skierowanie na badania. 10) Brak zatwierdzenia zlecenia przez osoby upoważnione przez Udzielającego zamówienia skutkować będzie odmową płatności za wykonane badanie. 11) Wykonywanie badań pacjentów hospitalizowanych na rzecz Udzielającego zamówienia jest realizowane: a) w trybie „PILNYM” do 3 godzin po otrzymaniu zlecenia (nie dotyczy sytuacji braku możliwości realizacji z przyczyn niezależnych od Przyjmującego zamówienie), b) w trybie „ZWYKŁYM” do 24 godzin po otrzymaniu zlecenia. 12) Przyjmujący zamówienie wykona badanie: a) w trybie „PILNYM”, wynik zostanie wydany bezpośrednio po badaniu (nie dotyczy sytuacji braku możliwości realizacji z przyczyn niezależnych od Przyjmującego zamówienie), b) w trybie „ZWYKŁYM”, wynik zostanie wydany do 24 godzin od wykonania badania. 13) Przyjmujący zamówienie sporządza wyniki badań w formie elektronicznej w programie kompatybilnym z systemem Udzielającego zamówienia, umożliwiającym natychmiastowe odczytanie wyników badań przez lekarza Udzielającego zamówienia oraz na płycie CD i w formie opisu badania – w postaci papierowego wydruku. 14) Przyjmujący zamówienie zapewni niezwłocznie, na własny koszt, dostarczanie wyników badań z opisem w formie papierowej i na płycie CD do siedziby Udzielającego zamówienia. W ramach pakietu III Udzielający zamówienia dopuszcza możliwość wyboru 1 (jednej) najkorzystniejszej oferty, która spełni wszystkie wymagane przez Udzielającego zamówienia warunki. 3. Przyjmujący zamówienie zobowiązany jest do udzielania świadczeń nieprzerwanie przez cały okres trwania umowy. 4. Przyjmujący zamówienie winien posiadać minimum 2 letnie doświadczenie w prowadzeniu pracowni rezonansu magnetycznego. 5. Termin złożenia faktury ustala się do dnia piątego każdego miesiąca następującego po miesiącu wykonania usługi. 6. Wynagrodzenie za wykonane świadczenia zdrowotne będzie płatne w rozliczeniach miesięcznych w terminie 60 dni od daty doręczenia prawidłowo wystawionego przez Przyjmującego zamówienie dokumentu zawierającego podstawę prawną zwolnienia od podatku oraz elementy faktury dokumentującej zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 29 października 2021 r. w sprawie wystawiania faktur (Dz.U. z 2021 r., poz. 1979 z późn. zm.), zwanego dalej fakturą. 7. Każdy z Oferentów ubiegających się o zawarcie umowy może złożyć tylko jedną ofertę.
Interne Kennung: 30/KŚZ/25/III