401521-2026 - Wettbewerb
Polen – Straßentransport/-beförderung – „Usługa przewozowa uczniów z terenu Miasta Sosnowca do placówek oświatowych w Sosnowcu, Czeladzi, Będzinie, Dąbrowie Górniczej i Katowicach”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Usługa przewozowa uczniów z terenu Miasta Sosnowca do placówek oświatowych w Sosnowcu, Czeladzi, Będzinie, Dąbrowie Górniczej i Katowicach”
BeschreibungPODZIAŁ ZAMÓWIENIA NA CZĘŚCI: 1. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15) ustawy Pzp, ale na pełen zakres danej części zamówienia. 2. Zamówienie zostało podzielone na dziesięć części pn.: a) część 1 - Usługa przewozowa polegająca na dowozie maksymalnie 15 osób niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Miasta Sosnowiec do Zespołu Szkół Specjalnych w Czeladzi ul. Szpitalna 85 i do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Będzinie ul. 11-go Listopada 7 oraz ich odwóz po zakończonych zajęciach; b) część 2 - Usługa przewozowa polegająca na dowozie maksymalnie 28 osób niepełnosprawnych (1 osoba na wózku inwalidzkim) zamieszkałych na terenie Miasta Sosnowiec do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej ul. Swobodna 59 oraz ich odwóz po zakończonych zajęciach; c) część 3 - Usługa przewozowa polegająca na dowozie maksymalnie 7 osób niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Miasta Sosnowiec do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego dla Dzieci Niesłyszących i Słabosłyszących w Katowicach ul. Grażyńskiego 17, do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej w Chorzowie ul. Hajducka 22 oraz do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Katowicach ul. Gościnna 8 oraz ich odwóz po zakończonych zajęciach; d) część 4 - Usługa przewozowa polegająca na dowozie maksymalnie 23 osób niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Miasta Sosnowiec do Szkoły Podstawowej nr 13 w Sosnowcu ul. Jedności 7, Szkoły Podstawowej Nr 18 w Sosnowcu ul. Przyjaciół Żołnierza 1 oraz do Przedszkola Miejskiego Nr 55 w Sosnowcu ul. Akacjowa 81 oraz ich odwóz po zakończonych zajęciach; e) część 5 - Usługa przewozowa polegająca na dowozie około 85 uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Miasta Sosnowiec do Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 30 w Sosnowcu ul. Sucha 21 oraz ich odwóz po zakończonych zajęciach; f) część 6 - Usługa przewozowa polegająca na dowozie około 20 dzieci przedszkolnych i szkolnych zamieszkałych na terenie Miasta Sosnowiec do Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 11 w Sosnowcu ul. Skwerowa 21 oraz ich odwożenie po zakończonych zajęciach; g) część 7 - Usługa przewozowa polegająca na dowozie około 100 uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Miasta Sosnowiec do Zespołu Szkół Specjalnych Nr 4 w Sosnowcu ul. Franciszkańska 5a oraz ich odwóz po zakończonych zajęciach; h) część 8 - Usługa przewozowa polegająca na dowozie około 10 uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Miasta Sosnowiec do Zespołu Szkół Specjalnych Nr 4 w Sosnowcu ul. Franciszkańska 5a. Dzieci na wózkach inwalidzkich oraz ich odwóz po zakończonych zajęciach; i) część 9 - Usługa przewozowa polegająca na dowozie około 20 uczniów (2 osoby na wózkach inwalidzkich) niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Miasta Sosnowiec do Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 5 w Sosnowcu, ul. Bohaterów Monte Cassino 43 oraz ich odwóz po zakończonych zajęciach, j) część 10 - Usługa przewozowa polegająca na dowozie około 150 uczniów (w tym 11 uczniów przedszkolnych) z dzielnicy Bór do Szkoły Podstawowej nr 21 w Sosnowcu ul. Zawodzie 34 oraz ich odwożenie po zajęciach (pętla autobusowa przy ul. Długiej). OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje usługę przewozową uczniów z terenu Miasta Sosnowca do placówek oświatowych w Sosnowcu, Czeladzi, Będzinie, Dąbrowie Górniczej i Katowicach. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 10 części, których nazwy zostały wskazane powyżej (oraz w Rozdziale I SWZ w ust. 8). 3. Przewóz będzie odbywał się w ramach przewozów regularnych w rozumieniu art. 4 pkt. 7 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 1490, ze zmianami). 4. Przewozy dzieci mogą odbywać się wyłącznie środkami transportu sprawnymi technicznie i posiadającymi aktualne przeglądy techniczne, spełniającymi wymagania techniczne określone w przepisach ustawy Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1251, ze zmianami) i innych przepisach związanych z przewozem osób. 5. Opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ. ZAMÓWIENIA, O KTÓRYCH MOWA W ART. 214 UST. 1 PKT 7) USTAWY PZP: 1. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7) ustawy Pzp. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH ZEBRANYCH PRZEZ ZAMAWIAJĄCEGO W TOKU POSTĘPOWANIA: 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, Zamawiający informuję, że: 1) na mocy porozumienia o współadministrowaniu i zawartych w nim uzgodnień dotyczących celów, zakresu i sposobów przetwarzania danych współadministratorami Pani/Pana danych osobowych są: − Centrum Usług Wspólnych w Sosnowcu, ul. Stanisława Staszica 62, 41 – 200 Sosnowiec – „Zamawiający” oraz − Gmina Sosnowiec – Miasto posiadające prawa powiatu, al. Zwycięstwa 20, 41 – 200 Sosnowiec – Pełnomocnik Zamawiającego. 2. Szczegółowe informacje dotyczące ochrony danych osobowych zebranych przez Zamawiającego w toku postępowania znajdują się w Rozdziale I, ust. 17 SWZ. SPOSÓB OBLICZENIA CENY: Wykonawca w formularzu ofertowym poda cenę brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia, wartość podatku VAT oraz cenę netto. Stawka podatku VAT winna być określona zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jednolity: Dz.U. z 2025 r., poz. 775, ze zmianami). W/w ceny winny być skalkulowane w oparciu o tabelę Wyceny stanowiącą część składową Formularza ofertowego.
Interne KennungWZP.C.271.1.22.2026.AT
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensStosownie do art. 138 ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający wyznacza termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp - jednak nie krótszy niż 15 dni licząc od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu UPUE (a więc od dnia wszczęcia postępowania) - ponieważ w zakresie niniejszego przedmiotu zamówienia opublikowano wstępne ogłoszenie informacyjne, o którym mowa w art. 89 ustawy Pzp: Numer publikacji ogłoszenia: 152151-2026 Numer wydania Dz.U. S: 4/2026 Data publikacji: 04/03/2026
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
5. Los
LosLOT-0001
Titelczęść 1 - Usługa przewozowa polegająca na dowozie maksymalnie 15 osób niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Miasta Sosnowiec do Zespołu Szkół Specjalnych w Czeladzi ul. Szpitalna 85 i do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Będzinie ul. 11-go Listopada 7 oraz ich odwóz po zakończonych zajęciach
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje usługę przewozową uczniów z terenu Miasta Sosnowca do placówek oświatowych. 2. Przewóz będzie odbywał się w ramach przewozów regularnych w rozumieniu art. 4 pkt. 7 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 1490, ze zmianami). 3. Przewozy dzieci mogą odbywać się wyłącznie środkami transportu sprawnymi technicznie i posiadającymi aktualne przeglądy techniczne, spełniającymi wymagania techniczne określone w przepisach ustawy Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1251, ze zmianami) i innych przepisach związanych z przewozem osób. 4. Opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU DLA CZĘŚCI 1 ZAMÓWIENIA: Na podstawie art. 112 ustawy Pzp, Zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów – Wykonawca musi posiadać uprawnienia do wykonywania działalności polegającej na transporcie drogowym osób (obszar prowadzenia przewozu osób – krajowy) na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tekst jednolity: Dz. U. 2025 poz. 1490, ze zmianami). Uwaga: W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek, o którym mowa powyżej – Zamawiający uzna za spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada wymagane uprawnienia i zrealizuje usługi, do których te uprawnienia są wymagane; 3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej – Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 4. zdolności technicznej lub zawodowej – 4.1. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności zawodowej, jeżeli Wykonawca wykaże, że skieruje do realizacji zamówienia osoby zdolne do wykonania zamówienia, tj.: a) dla części 1: co najmniej 1 kierowcę, spełniającego wymagania określone w art. 39a ust.1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tj.: Dz.U. z 2025 r. poz. 1490, ze zmianami), Uwaga: W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do wykazania różnych osób dla każdej części zamówienia, przy czym suma tych osób musi odpowiadać sumie osób wymaganych dla wszystkich części zamówienia, na które Wykonawca składa ofertę. W przypadku gdy Wykonawca w celu spełniania warunku w zakresie zdolności technicznej wykaże, że skieruje do realizacji zamówienia tę samą osobę w więcej niż jednej części zamówienia, Zamawiający dokona jej oceny w pierwszej z części, w której została wskazana. 4.2. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności technicznej, jeżeli Wykonawca wykaże dysponowanie potencjałem technicznym niezbędnym do wykonania zamówienia, tj.: a) dla części 1: co najmniej 1 pojazdem z liczbą miejsc siedzących dla minimum 17 osób (łącznie z kierowcą i opiekunem), w którym siedzenia dla dzieci winny być wyposażone w bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa; Uwaga: W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do wykazania dysponowania różnymi pojazdami dla każdej części zamówienia, przy czym suma tych pojazdów musi odpowiadać sumie pojazdów wymaganych dla wszystkich części zamówienia, na które Wykonawca składa ofertę. W przypadku gdy Wykonawca w celu spełniania warunku w zakresie zdolności technicznej wykaże dysponowanie tym samy pojazdem w więcej niż jednej części zamówienia, Zamawiający dokona jego oceny w pierwszej z części zamówienia, w której został wskazany. Uwaga: Zamawiający wymaga, aby wszystkie pojazdy do transportu dzieci i uczniów (w zakresie części 1-10) spełniały normy dopuszczalnej emisji spalin – co najmniej norma EURO 6. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, spełnianie warunków określonych w Rozdziale III, ust. 1.2 SWZ Wykonawcy wykazują łącznie z wyłączeniem warunku udziału w postępowaniu opisanego w rozdziale III, ust. 1.2, pkt 1.2.2., który musi zostać wykazany w całości przez jednego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego.
Interne KennungCzęść 1
LosLOT-0002
Titelczęść 2 - Usługa przewozowa polegająca na dowozie maksymalnie 28 osób niepełnosprawnych (1 osoba na wózku inwalidzkim) zamieszkałych na terenie Miasta Sosnowiec do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej ul. Swobodna 59 oraz ich odwóz po zakończonych zajęciach
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje usługę przewozową uczniów z terenu Miasta Sosnowca do placówek oświatowych. 2. Przewóz będzie odbywał się w ramach przewozów regularnych w rozumieniu art. 4 pkt. 7 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 1490, ze zmianami). 3. Przewozy dzieci mogą odbywać się wyłącznie środkami transportu sprawnymi technicznie i posiadającymi aktualne przeglądy techniczne, spełniającymi wymagania techniczne określone w przepisach ustawy Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1251, ze zmianami) i innych przepisach związanych z przewozem osób. 4. Opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU DLA CZĘŚCI 2 ZAMÓWIENIA: Na podstawie art. 112 ustawy Pzp, Zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów – Wykonawca musi posiadać uprawnienia do wykonywania działalności polegającej na transporcie drogowym osób (obszar prowadzenia przewozu osób – krajowy) na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tekst jednolity: Dz. U. 2025 poz. 1490, ze zmianami). Uwaga: W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek, o którym mowa powyżej – Zamawiający uzna za spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada wymagane uprawnienia i zrealizuje usługi, do których te uprawnienia są wymagane; 3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej – Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 4. zdolności technicznej lub zawodowej – 4.1. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności zawodowej, jeżeli Wykonawca wykaże, że skieruje do realizacji zamówienia osoby zdolne do wykonania zamówienia, tj.: a) dla części 2: co najmniej 2 kierowców, spełniających wymagania określone w art. 39a ust.1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tj.: Dz.U. z 2025 r. poz. 1490, ze zmianami), Uwaga: W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do wykazania różnych osób dla każdej części zamówienia, przy czym suma tych osób musi odpowiadać sumie osób wymaganych dla wszystkich części zamówienia, na które Wykonawca składa ofertę. W przypadku gdy Wykonawca w celu spełniania warunku w zakresie zdolności technicznej wykaże, że skieruje do realizacji zamówienia tę samą osobę w więcej niż jednej części zamówienia, Zamawiający dokona jej oceny w pierwszej z części, w której została wskazana. 4.2. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności technicznej, jeżeli Wykonawca wykaże dysponowanie potencjałem technicznym niezbędnym do wykonania zamówienia, tj.: a) dla części 2: co najmniej 2 pojazdami, jeden pojazd z liczbą miejsc siedzących dla minimum 17 osób (łącznie z kierowcą i opiekunem), drugi pojazd z liczbą miejsc siedzących dla minimum 15 osób (łącznie z kierowcą i opiekunem); każdy pojazd winien być wyposażony w bezpieczne miejsce do przewożenia 1 osoby na wózku inwalidzkim oraz w podnośnik lub podjazd/najazd lub nisko usytuowane wejście do pojazdu; Uwaga: W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do wykazania dysponowania różnymi pojazdami dla każdej części zamówienia, przy czym suma tych pojazdów musi odpowiadać sumie pojazdów wymaganych dla wszystkich części zamówienia, na które Wykonawca składa ofertę. W przypadku gdy Wykonawca w celu spełniania warunku w zakresie zdolności technicznej wykaże dysponowanie tym samy pojazdem w więcej niż jednej części zamówienia, Zamawiający dokona jego oceny w pierwszej z części zamówienia, w której został wskazany. Uwaga: Zamawiający wymaga, aby wszystkie pojazdy do transportu dzieci i uczniów (w zakresie części 1-10) spełniały normy dopuszczalnej emisji spalin – co najmniej norma EURO 6. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, spełnianie warunków określonych w Rozdziale III, ust. 1.2 SWZ Wykonawcy wykazują łącznie z wyłączeniem warunku udziału w postępowaniu opisanego w rozdziale III, ust. 1.2, pkt 1.2.2., który musi zostać wykazany w całości przez jednego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego.
Interne KennungCzęść 2
LosLOT-0003
Titelczęść 3 - tytuł tej części zamówienia znajduje się w polu poniżej
BeschreibungTYTUŁ: część 3 - Usługa przewozowa polegająca na dowozie maksymalnie 7 osób niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Miasta Sosnowiec do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego dla Dzieci Niesłyszących i Słabosłyszących w Katowicach ul. Grażyńskiego 17, do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej w Chorzowie ul. Hajducka 22 oraz do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Katowicach ul. Gościnna 8 oraz ich odwóz po zakończonych zajęciach. 1. Przedmiot zamówienia obejmuje usługę przewozową uczniów z terenu Miasta Sosnowca do placówek oświatowych. 2. Przewóz będzie odbywał się w ramach przewozów regularnych w rozumieniu art. 4 pkt. 7 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 1490, ze zmianami). 3. Przewozy dzieci mogą odbywać się wyłącznie środkami transportu sprawnymi technicznie i posiadającymi aktualne przeglądy techniczne, spełniającymi wymagania techniczne określone w przepisach ustawy Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1251, ze zmianami) i innych przepisach związanych z przewozem osób. 4. Opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU DLA CZĘŚCI 3 ZAMÓWIENIA: Na podstawie art. 112 ustawy Pzp, Zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów – Wykonawca musi posiadać uprawnienia do wykonywania działalności polegającej na transporcie drogowym osób (obszar prowadzenia przewozu osób – krajowy) na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tekst jednolity: Dz. U. 2025 poz. 1490, ze zmianami). Uwaga: W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek, o którym mowa powyżej – Zamawiający uzna za spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada wymagane uprawnienia i zrealizuje usługi, do których te uprawnienia są wymagane; 3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej – Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 4. zdolności technicznej lub zawodowej – 4.1. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności zawodowej, jeżeli Wykonawca wykaże, że skieruje do realizacji zamówienia osoby zdolne do wykonania zamówienia, tj.: a) dla części 3: co najmniej 1 kierowcę, spełniającego wymagania określone w art. 39a ust.1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tj.: Dz.U. z 2025 r. poz. 1490, ze zmianami), Uwaga: W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do wykazania różnych osób dla każdej części zamówienia, przy czym suma tych osób musi odpowiadać sumie osób wymaganych dla wszystkich części zamówienia, na które Wykonawca składa ofertę. W przypadku gdy Wykonawca w celu spełniania warunku w zakresie zdolności technicznej wykaże, że skieruje do realizacji zamówienia tę samą osobę w więcej niż jednej części zamówienia, Zamawiający dokona jej oceny w pierwszej z części, w której została wskazana. 4.2. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności technicznej, jeżeli Wykonawca wykaże dysponowanie potencjałem technicznym niezbędnym do wykonania zamówienia, tj.: a) dla części 3: co najmniej 1 pojazdem z liczbą miejsc siedzących dla minimum 9 osób (łącznie z kierowcą i opiekunem), w którym siedzenia dla dzieci winny być wyposażone w bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa; pojazd winien być wyposażony w bezpieczne miejsce do przewożenia 1 osoby na wózku inwalidzkim oraz w podnośnik lub podjazd/najazd lub nisko usytuowane wejście do pojazdu; Uwaga: W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do wykazania dysponowania różnymi pojazdami dla każdej części zamówienia, przy czym suma tych pojazdów musi odpowiadać sumie pojazdów wymaganych dla wszystkich części zamówienia, na które Wykonawca składa ofertę. W przypadku gdy Wykonawca w celu spełniania warunku w zakresie zdolności technicznej wykaże dysponowanie tym samy pojazdem w więcej niż jednej części zamówienia, Zamawiający dokona jego oceny w pierwszej z części zamówienia, w której został wskazany. Uwaga: Zamawiający wymaga, aby wszystkie pojazdy do transportu dzieci i uczniów (w zakresie części 1-10) spełniały normy dopuszczalnej emisji spalin – co najmniej norma EURO 6. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, spełnianie warunków określonych w Rozdziale III, ust. 1.2 SWZ Wykonawcy wykazują łącznie z wyłączeniem warunku udziału w postępowaniu opisanego w rozdziale III, ust. 1.2, pkt 1.2.2., który musi zostać wykazany w całości przez jednego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego.
Interne KennungCzęść 3
LosLOT-0004
Titelczęść 4 - Usługa przewozowa polegająca na dowozie maksymalnie 23 osób niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Miasta Sosnowiec do Szkoły Podstawowej nr 13 w Sosnowcu ul. Jedności 7, Szkoły Podstawowej Nr 18 w Sosnowcu ul. Przyjaciół Żołnierza 1 oraz do Przedszkola Miejskiego Nr 55 w Sosnowcu ul. Akacjowa 81 oraz ich odwóz po zakończonych zajęciach
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje usługę przewozową uczniów z terenu Miasta Sosnowca do placówek oświatowych. 2. Przewóz będzie odbywał się w ramach przewozów regularnych w rozumieniu art. 4 pkt. 7 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 1490, ze zmianami). 3. Przewozy dzieci mogą odbywać się wyłącznie środkami transportu sprawnymi technicznie i posiadającymi aktualne przeglądy techniczne, spełniającymi wymagania techniczne określone w przepisach ustawy Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1251, ze zmianami) i innych przepisach związanych z przewozem osób. 4. Opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU DLA CZĘŚCI 4 ZAMÓWIENIA: Na podstawie art. 112 ustawy Pzp, Zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów – Wykonawca musi posiadać uprawnienia do wykonywania działalności polegającej na transporcie drogowym osób (obszar prowadzenia przewozu osób – krajowy) na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tekst jednolity: Dz. U. 2025 poz. 1490, ze zmianami). Uwaga: W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek, o którym mowa powyżej – Zamawiający uzna za spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada wymagane uprawnienia i zrealizuje usługi, do których te uprawnienia są wymagane; 3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej – Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 4. zdolności technicznej lub zawodowej – 4.1. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności zawodowej, jeżeli Wykonawca wykaże, że skieruje do realizacji zamówienia osoby zdolne do wykonania zamówienia, tj.: a) dla części 4: co najmniej 1 kierowcę, spełniającego wymagania określone w art. 39a ust.1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tj.: Dz.U. z 2025 r. poz. 1490, ze zmianami), Uwaga: W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do wykazania różnych osób dla każdej części zamówienia, przy czym suma tych osób musi odpowiadać sumie osób wymaganych dla wszystkich części zamówienia, na które Wykonawca składa ofertę. W przypadku gdy Wykonawca w celu spełniania warunku w zakresie zdolności technicznej wykaże, że skieruje do realizacji zamówienia tę samą osobę w więcej niż jednej części zamówienia, Zamawiający dokona jej oceny w pierwszej z części, w której została wskazana. 4.2. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności technicznej, jeżeli Wykonawca wykaże dysponowanie potencjałem technicznym niezbędnym do wykonania zamówienia, tj.: a) dla części 4: co najmniej 1 pojazdem z liczbą miejsc siedzących dla minimum 25 osób (łącznie z kierowcą i opiekunem); pojazd winien być wyposażony w minimum 5 fotelików bezpieczeństwa lub inne urządzenie przytrzymujące dzieci; siedzenia dla dzieci winny być wyposażone w bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa; Uwaga: W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do wykazania dysponowania różnymi pojazdami dla każdej części zamówienia, przy czym suma tych pojazdów musi odpowiadać sumie pojazdów wymaganych dla wszystkich części zamówienia, na które Wykonawca składa ofertę. W przypadku gdy Wykonawca w celu spełniania warunku w zakresie zdolności technicznej wykaże dysponowanie tym samy pojazdem w więcej niż jednej części zamówienia, Zamawiający dokona jego oceny w pierwszej z części zamówienia, w której został wskazany. Uwaga: Zamawiający wymaga, aby wszystkie pojazdy do transportu dzieci i uczniów (w zakresie części 1-10) spełniały normy dopuszczalnej emisji spalin – co najmniej norma EURO 6. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, spełnianie warunków określonych w Rozdziale III, ust. 1.2 SWZ Wykonawcy wykazują łącznie z wyłączeniem warunku udziału w postępowaniu opisanego w rozdziale III, ust. 1.2, pkt 1.2.2., który musi zostać wykazany w całości przez jednego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego.
Interne KennungCzęść 4
LosLOT-0005
Titelczęść 5 - Usługa przewozowa polegająca na dowozie około 85 uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Miasta Sosnowiec do Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 30 w Sosnowcu ul. Sucha 21 oraz ich odwóz po zakończonych zajęciach
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje usługę przewozową uczniów z terenu Miasta Sosnowca do placówek oświatowych. 2. Przewóz będzie odbywał się w ramach przewozów regularnych w rozumieniu art. 4 pkt. 7 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 1490, ze zmianami). 3. Przewozy dzieci mogą odbywać się wyłącznie środkami transportu sprawnymi technicznie i posiadającymi aktualne przeglądy techniczne, spełniającymi wymagania techniczne określone w przepisach ustawy Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1251, ze zmianami) i innych przepisach związanych z przewozem osób. 4. Opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU DLA CZĘŚCI 5 ZAMÓWIENIA: Na podstawie art. 112 ustawy Pzp, Zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów – Wykonawca musi posiadać uprawnienia do wykonywania działalności polegającej na transporcie drogowym osób (obszar prowadzenia przewozu osób – krajowy) na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tekst jednolity: Dz. U. 2025 poz. 1490, ze zmianami). Uwaga: W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek, o którym mowa powyżej – Zamawiający uzna za spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada wymagane uprawnienia i zrealizuje usługi, do których te uprawnienia są wymagane; 3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej – Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 4. zdolności technicznej lub zawodowej – 4.1. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności zawodowej, jeżeli Wykonawca wykaże, że skieruje do realizacji zamówienia osoby zdolne do wykonania zamówienia, tj.: a) dla części 5: co najmniej 3 kierowców, spełniających wymagania określone w art. 39a ust.1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tj.: Dz.U. z 2025 r. poz. 1490, ze zmianami), Uwaga: W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do wykazania różnych osób dla każdej części zamówienia, przy czym suma tych osób musi odpowiadać sumie osób wymaganych dla wszystkich części zamówienia, na które Wykonawca składa ofertę. W przypadku gdy Wykonawca w celu spełniania warunku w zakresie zdolności technicznej wykaże, że skieruje do realizacji zamówienia tę samą osobę w więcej niż jednej części zamówienia, Zamawiający dokona jej oceny w pierwszej z części, w której została wskazana. 4.2. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności technicznej, jeżeli Wykonawca wykaże dysponowanie potencjałem technicznym niezbędnym do wykonania zamówienia, tj.: a) dla części 5: co najmniej 3 pojazdami, w tym: • 1 pojazd z liczbą miejsc siedzących dla minimum 24 osób (łącznie z kierowcą i opiekunem); siedzenia dla dzieci winny być wyposażone w bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa; • 1 pojazd z liczbą miejsc siedzących dla minimum 21 osób (łącznie z kierowcą i opiekunem); siedzenia dla dzieci winny być wyposażone w bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa; • 1 pojazd z liczbą miejsc siedzących dla minimum 9 osób (łącznie z kierowcą i opiekunem); siedzenia dla dzieci winny być wyposażone w bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa (z drzwiami przesuwnymi z obu stron auta w celu zapewnienia łatwego wsiadania i wysiadania dla dzieci). Pojazdy winny być ponadto wyposażone łącznie w minimum 30 fotelików bezpieczeństwa lub inne urządzenia przytrzymujące dzieci; Uwaga: W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do wykazania dysponowania różnymi pojazdami dla każdej części zamówienia, przy czym suma tych pojazdów musi odpowiadać sumie pojazdów wymaganych dla wszystkich części zamówienia, na które Wykonawca składa ofertę. W przypadku gdy Wykonawca w celu spełniania warunku w zakresie zdolności technicznej wykaże dysponowanie tym samy pojazdem w więcej niż jednej części zamówienia, Zamawiający dokona jego oceny w pierwszej z części zamówienia, w której został wskazany. Uwaga: Zamawiający wymaga, aby wszystkie pojazdy do transportu dzieci i uczniów (w zakresie części 1-10) spełniały normy dopuszczalnej emisji spalin – co najmniej norma EURO 6. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, spełnianie warunków określonych w Rozdziale III, ust. 1.2 SWZ Wykonawcy wykazują łącznie z wyłączeniem warunku udziału w postępowaniu opisanego w rozdziale III, ust. 1.2, pkt 1.2.2., który musi zostać wykazany w całości przez jednego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego.
Interne KennungCzęść 5
LosLOT-0006
Titelczęść 6 - Usługa przewozowa polegająca na dowozie około 20 dzieci przedszkolnych i szkolnych zamieszkałych na terenie Miasta Sosnowiec do Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 11 w Sosnowcu ul. Skwerowa 21 oraz ich odwożenie po zakończonych zajęciach
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje usługę przewozową uczniów z terenu Miasta Sosnowca do placówek oświatowych. 2. Przewóz będzie odbywał się w ramach przewozów regularnych w rozumieniu art. 4 pkt. 7 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 1490, ze zmianami). 3. Przewozy dzieci mogą odbywać się wyłącznie środkami transportu sprawnymi technicznie i posiadającymi aktualne przeglądy techniczne, spełniającymi wymagania techniczne określone w przepisach ustawy Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1251, ze zmianami) i innych przepisach związanych z przewozem osób. 4. Opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU DLA CZĘŚCI 6 ZAMÓWIENIA: Na podstawie art. 112 ustawy Pzp, Zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów – Wykonawca musi posiadać uprawnienia do wykonywania działalności polegającej na transporcie drogowym osób (obszar prowadzenia przewozu osób – krajowy) na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tekst jednolity: Dz. U. 2025 poz. 1490, ze zmianami). Uwaga: W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek, o którym mowa powyżej – Zamawiający uzna za spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada wymagane uprawnienia i zrealizuje usługi, do których te uprawnienia są wymagane; 3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej – Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 4. zdolności technicznej lub zawodowej – 4.1. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności zawodowej, jeżeli Wykonawca wykaże, że skieruje do realizacji zamówienia osoby zdolne do wykonania zamówienia, tj.: a) dla części 6: co najmniej 1 kierowcę, spełniającego wymagania określone w art. 39a ust.1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tj.: Dz.U. z 2025 r. poz. 1490, ze zmianami), Uwaga: W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do wykazania różnych osób dla każdej części zamówienia, przy czym suma tych osób musi odpowiadać sumie osób wymaganych dla wszystkich części zamówienia, na które Wykonawca składa ofertę. W przypadku gdy Wykonawca w celu spełniania warunku w zakresie zdolności technicznej wykaże, że skieruje do realizacji zamówienia tę samą osobę w więcej niż jednej części zamówienia, Zamawiający dokona jej oceny w pierwszej z części, w której została wskazana. 4.2. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności technicznej, jeżeli Wykonawca wykaże dysponowanie potencjałem technicznym niezbędnym do wykonania zamówienia, tj.: a) dla części 6: co najmniej 1 pojazdem z liczbą miejsc siedzących dla minimum 22 osób (łącznie z kierowcą i opiekunem); pojazd winien być wyposażony w minimum 20 fotelików bezpieczeństwa lub inne urządzenia przytrzymujące dzieci; siedzenia dla dzieci winny być wyposażone w bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa; Uwaga: W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do wykazania dysponowania różnymi pojazdami dla każdej części zamówienia, przy czym suma tych pojazdów musi odpowiadać sumie pojazdów wymaganych dla wszystkich części zamówienia, na które Wykonawca składa ofertę. W przypadku gdy Wykonawca w celu spełniania warunku w zakresie zdolności technicznej wykaże dysponowanie tym samy pojazdem w więcej niż jednej części zamówienia, Zamawiający dokona jego oceny w pierwszej z części zamówienia, w której został wskazany. Uwaga: Zamawiający wymaga, aby wszystkie pojazdy do transportu dzieci i uczniów (w zakresie części 1-10) spełniały normy dopuszczalnej emisji spalin – co najmniej norma EURO 6. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, spełnianie warunków określonych w Rozdziale III, ust. 1.2 SWZ Wykonawcy wykazują łącznie z wyłączeniem warunku udziału w postępowaniu opisanego w rozdziale III, ust. 1.2, pkt 1.2.2., który musi zostać wykazany w całości przez jednego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego.
Interne KennungCzęść 6
LosLOT-0007
Titelczęść 7 - Usługa przewozowa polegająca na dowozie około 100 uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Miasta Sosnowiec do Zespołu Szkół Specjalnych Nr 4 w Sosnowcu ul. Franciszkańska 5a oraz ich odwóz po zakończonych zajęciach
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje usługę przewozową uczniów z terenu Miasta Sosnowca do placówek oświatowych. 2. Przewóz będzie odbywał się w ramach przewozów regularnych w rozumieniu art. 4 pkt. 7 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 1490, ze zmianami). 3. Przewozy dzieci mogą odbywać się wyłącznie środkami transportu sprawnymi technicznie i posiadającymi aktualne przeglądy techniczne, spełniającymi wymagania techniczne określone w przepisach ustawy Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1251, ze zmianami) i innych przepisach związanych z przewozem osób. 4. Opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU DLA CZĘŚCI 7 ZAMÓWIENIA: Na podstawie art. 112 ustawy Pzp, Zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów – Wykonawca musi posiadać uprawnienia do wykonywania działalności polegającej na transporcie drogowym osób (obszar prowadzenia przewozu osób – krajowy) na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tekst jednolity: Dz. U. 2025 poz. 1490, ze zmianami). Uwaga: W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek, o którym mowa powyżej – Zamawiający uzna za spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada wymagane uprawnienia i zrealizuje usługi, do których te uprawnienia są wymagane; 3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej – Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 4. zdolności technicznej lub zawodowej – 4.1. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności zawodowej, jeżeli Wykonawca wykaże, że skieruje do realizacji zamówienia osoby zdolne do wykonania zamówienia, tj.: a) dla części 7: co najmniej 2 kierowców, spełniających wymagania określone w art. 39a ust.1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tj.: Dz.U. z 2025 r. poz. 1490, ze zmianami), Uwaga: W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do wykazania różnych osób dla każdej części zamówienia, przy czym suma tych osób musi odpowiadać sumie osób wymaganych dla wszystkich części zamówienia, na które Wykonawca składa ofertę. W przypadku gdy Wykonawca w celu spełniania warunku w zakresie zdolności technicznej wykaże, że skieruje do realizacji zamówienia tę samą osobę w więcej niż jednej części zamówienia, Zamawiający dokona jej oceny w pierwszej z części, w której została wskazana. 4.2. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności technicznej, jeżeli Wykonawca wykaże dysponowanie potencjałem technicznym niezbędnym do wykonania zamówienia, tj.: a) dla części 7: co najmniej 2 pojazdami, każdy z liczbą miejsc siedzących dla minimum 25 osób (łącznie z kierowcą i 2 opiekunami); każdy pojazd winien być wyposażony w bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa; Uwaga: W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do wykazania dysponowania różnymi pojazdami dla każdej części zamówienia, przy czym suma tych pojazdów musi odpowiadać sumie pojazdów wymaganych dla wszystkich części zamówienia, na które Wykonawca składa ofertę. W przypadku gdy Wykonawca w celu spełniania warunku w zakresie zdolności technicznej wykaże dysponowanie tym samy pojazdem w więcej niż jednej części zamówienia, Zamawiający dokona jego oceny w pierwszej z części zamówienia, w której został wskazany. Uwaga: Zamawiający wymaga, aby wszystkie pojazdy do transportu dzieci i uczniów (w zakresie części 1-10) spełniały normy dopuszczalnej emisji spalin – co najmniej norma EURO 6. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, spełnianie warunków określonych w Rozdziale III, ust. 1.2 SWZ Wykonawcy wykazują łącznie z wyłączeniem warunku udziału w postępowaniu opisanego w rozdziale III, ust. 1.2, pkt 1.2.2., który musi zostać wykazany w całości przez jednego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego.
Interne KennungCzęść 7
LosLOT-0008
Titelczęść 8 - Usługa przewozowa polegająca na dowozie około 10 uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Miasta Sosnowiec do Zespołu Szkół Specjalnych Nr 4 w Sosnowcu ul. Franciszkańska 5a. Dzieci na wózkach inwalidzkich oraz ich odwóz po zakończonych zajęciach
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje usługę przewozową uczniów z terenu Miasta Sosnowca do placówek oświatowych. 2. Przewóz będzie odbywał się w ramach przewozów regularnych w rozumieniu art. 4 pkt. 7 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 1490, ze zmianami). 3. Przewozy dzieci mogą odbywać się wyłącznie środkami transportu sprawnymi technicznie i posiadającymi aktualne przeglądy techniczne, spełniającymi wymagania techniczne określone w przepisach ustawy Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1251, ze zmianami) i innych przepisach związanych z przewozem osób. 4. Opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU DLA CZĘŚCI 8 ZAMÓWIENIA: Na podstawie art. 112 ustawy Pzp, Zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów – Wykonawca musi posiadać uprawnienia do wykonywania działalności polegającej na transporcie drogowym osób (obszar prowadzenia przewozu osób – krajowy) na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tekst jednolity: Dz. U. 2025 poz. 1490, ze zmianami). Uwaga: W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek, o którym mowa powyżej – Zamawiający uzna za spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada wymagane uprawnienia i zrealizuje usługi, do których te uprawnienia są wymagane; 3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej – Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 4. zdolności technicznej lub zawodowej – 4.1. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności zawodowej, jeżeli Wykonawca wykaże, że skieruje do realizacji zamówienia osoby zdolne do wykonania zamówienia, tj.: a) dla części 8: co najmniej 1 kierowcę, spełniającego wymagania określone w art. 39a ust.1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tj.: Dz.U. z 2025 r. poz. 1490, ze zmianami), Uwaga: W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do wykazania różnych osób dla każdej części zamówienia, przy czym suma tych osób musi odpowiadać sumie osób wymaganych dla wszystkich części zamówienia, na które Wykonawca składa ofertę. W przypadku gdy Wykonawca w celu spełniania warunku w zakresie zdolności technicznej wykaże, że skieruje do realizacji zamówienia tę samą osobę w więcej niż jednej części zamówienia, Zamawiający dokona jej oceny w pierwszej z części, w której została wskazana. 4.2. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności technicznej, jeżeli Wykonawca wykaże dysponowanie potencjałem technicznym niezbędnym do wykonania zamówienia, tj.: a) dla części 8: co najmniej 1 pojazdem z liczbą miejsc siedzących dla minimum 2 osób (łącznie z kierowcą i opiekunem); pojazd winien być wyposażony w bezpieczne miejsce do przewożenia 6 osób na wózkach inwalidzkich oraz w elektryczną windę bądź najazdy, stacjonarne montowanie wózków i pasy służące do mocowania wózków; siedzenia dla dzieci winny być wyposażone w bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa; Uwaga: W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do wykazania dysponowania różnymi pojazdami dla każdej części zamówienia, przy czym suma tych pojazdów musi odpowiadać sumie pojazdów wymaganych dla wszystkich części zamówienia, na które Wykonawca składa ofertę. W przypadku gdy Wykonawca w celu spełniania warunku w zakresie zdolności technicznej wykaże dysponowanie tym samy pojazdem w więcej niż jednej części zamówienia, Zamawiający dokona jego oceny w pierwszej z części zamówienia, w której został wskazany. Uwaga: Zamawiający wymaga, aby wszystkie pojazdy do transportu dzieci i uczniów (w zakresie części 1-10) spełniały normy dopuszczalnej emisji spalin – co najmniej norma EURO 6. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, spełnianie warunków określonych w Rozdziale III, ust. 1.2 SWZ Wykonawcy wykazują łącznie z wyłączeniem warunku udziału w postępowaniu opisanego w rozdziale III, ust. 1.2, pkt 1.2.2., który musi zostać wykazany w całości przez jednego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego.
Interne KennungCzęść 8
LosLOT-0009
Titelczęść 9 - Usługa przewozowa polegająca na dowozie około 20 uczniów (2 osoby na wózkach inwalidzkich) niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Miasta Sosnowiec do Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 5 w Sosnowcu, ul. Bohaterów Monte Cassino 43 oraz ich odwóz po zakończonych zajęciach
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje usługę przewozową uczniów z terenu Miasta Sosnowca do placówek oświatowych. 2. Przewóz będzie odbywał się w ramach przewozów regularnych w rozumieniu art. 4 pkt. 7 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 1490, ze zmianami). 3. Przewozy dzieci mogą odbywać się wyłącznie środkami transportu sprawnymi technicznie i posiadającymi aktualne przeglądy techniczne, spełniającymi wymagania techniczne określone w przepisach ustawy Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1251, ze zmianami) i innych przepisach związanych z przewozem osób. 4. Opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU DLA CZĘŚCI 9 ZAMÓWIENIA: Na podstawie art. 112 ustawy Pzp, Zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów – Wykonawca musi posiadać uprawnienia do wykonywania działalności polegającej na transporcie drogowym osób (obszar prowadzenia przewozu osób – krajowy) na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tekst jednolity: Dz. U. 2025 poz. 1490, ze zmianami). Uwaga: W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek, o którym mowa powyżej – Zamawiający uzna za spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada wymagane uprawnienia i zrealizuje usługi, do których te uprawnienia są wymagane; 3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej – Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 4. zdolności technicznej lub zawodowej – 4.1. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności zawodowej, jeżeli Wykonawca wykaże, że skieruje do realizacji zamówienia osoby zdolne do wykonania zamówienia, tj.: a) dla części 9: co najmniej 1 kierowcę, spełniającego wymagania określone w art. 39a ust.1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tj.: Dz.U. z 2025 r. poz. 1490, ze zmianami), Uwaga: W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do wykazania różnych osób dla każdej części zamówienia, przy czym suma tych osób musi odpowiadać sumie osób wymaganych dla wszystkich części zamówienia, na które Wykonawca składa ofertę. W przypadku gdy Wykonawca w celu spełniania warunku w zakresie zdolności technicznej wykaże, że skieruje do realizacji zamówienia tę samą osobę w więcej niż jednej części zamówienia, Zamawiający dokona jej oceny w pierwszej z części, w której została wskazana. 4.2. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności technicznej, jeżeli Wykonawca wykaże dysponowanie potencjałem technicznym niezbędnym do wykonania zamówienia, tj.: a) dla części 9: co najmniej 1 pojazdem z liczbą miejsc siedzących dla minimum 22 osób (łącznie z kierowcą i opiekunem); pojazd winien być wyposażony w bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa; pojazd winien być wyposażony w bezpieczne miejsce do przewożenia 2 osób na wózkach inwalidzkich oraz w podnośnik lub podjazd/najazd lub nisko usytuowane wejście do pojazdu; Uwaga: W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do wykazania dysponowania różnymi pojazdami dla każdej części zamówienia, przy czym suma tych pojazdów musi odpowiadać sumie pojazdów wymaganych dla wszystkich części zamówienia, na które Wykonawca składa ofertę. W przypadku gdy Wykonawca w celu spełniania warunku w zakresie zdolności technicznej wykaże dysponowanie tym samy pojazdem w więcej niż jednej części zamówienia, Zamawiający dokona jego oceny w pierwszej z części zamówienia, w której został wskazany. Uwaga: Zamawiający wymaga, aby wszystkie pojazdy do transportu dzieci i uczniów (w zakresie części 1-10) spełniały normy dopuszczalnej emisji spalin – co najmniej norma EURO 6. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, spełnianie warunków określonych w Rozdziale III, ust. 1.2 SWZ Wykonawcy wykazują łącznie z wyłączeniem warunku udziału w postępowaniu opisanego w rozdziale III, ust. 1.2, pkt 1.2.2., który musi zostać wykazany w całości przez jednego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego.
Interne KennungCzęść 9
LosLOT-0010
Titelczęść 10 - Usługa przewozowa polegająca na dowozie około 150 uczniów (w tym 11 uczniów przedszkolnych) z dzielnicy Bór do Szkoły Podstawowej nr 21 w Sosnowcu ul. Zawodzie 34 oraz ich odwożenie po zajęciach (pętla autobusowa przy ul. Długiej)
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje usługę przewozową uczniów z terenu Miasta Sosnowca do placówek oświatowych. 2. Przewóz będzie odbywał się w ramach przewozów regularnych w rozumieniu art. 4 pkt. 7 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 1490, ze zmianami). 3. Przewozy dzieci mogą odbywać się wyłącznie środkami transportu sprawnymi technicznie i posiadającymi aktualne przeglądy techniczne, spełniającymi wymagania techniczne określone w przepisach ustawy Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1251, ze zmianami) i innych przepisach związanych z przewozem osób. 4. Opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU DLA CZĘŚCI 10 ZAMÓWIENIA: Na podstawie art. 112 ustawy Pzp, Zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów – Wykonawca musi posiadać uprawnienia do wykonywania działalności polegającej na transporcie drogowym osób (obszar prowadzenia przewozu osób – krajowy) na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tekst jednolity: Dz. U. 2025 poz. 1490, ze zmianami). Uwaga: W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek, o którym mowa powyżej – Zamawiający uzna za spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada wymagane uprawnienia i zrealizuje usługi, do których te uprawnienia są wymagane; 3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej – Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 4. zdolności technicznej lub zawodowej – 4.1. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności zawodowej, jeżeli Wykonawca wykaże, że skieruje do realizacji zamówienia osoby zdolne do wykonania zamówienia, tj.: a) dla części 10: co najmniej 1 kierowcę, spełniającego wymagania określone w art. 39a ust.1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tj.: Dz.U. z 2025 r. poz. 1490, ze zmianami), Uwaga: W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do wykazania różnych osób dla każdej części zamówienia, przy czym suma tych osób musi odpowiadać sumie osób wymaganych dla wszystkich części zamówienia, na które Wykonawca składa ofertę. W przypadku gdy Wykonawca w celu spełniania warunku w zakresie zdolności technicznej wykaże, że skieruje do realizacji zamówienia tę samą osobę w więcej niż jednej części zamówienia, Zamawiający dokona jej oceny w pierwszej z części, w której została wskazana. 4.2. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności technicznej, jeżeli Wykonawca wykaże dysponowanie potencjałem technicznym niezbędnym do wykonania zamówienia, tj.: a) dla części 10: co najmniej 1 pojazdem z liczbą miejsc siedzących dla minimum 51 osób (łącznie z kierowcą i opiekunem), siedzenia dla dzieci winny być wyposażone w bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa; Uwaga: W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do wykazania dysponowania różnymi pojazdami dla każdej części zamówienia, przy czym suma tych pojazdów musi odpowiadać sumie pojazdów wymaganych dla wszystkich części zamówienia, na które Wykonawca składa ofertę. W przypadku gdy Wykonawca w celu spełniania warunku w zakresie zdolności technicznej wykaże dysponowanie tym samy pojazdem w więcej niż jednej części zamówienia, Zamawiający dokona jego oceny w pierwszej z części zamówienia, w której został wskazany. Uwaga: Zamawiający wymaga, aby wszystkie pojazdy do transportu dzieci i uczniów (w zakresie części 1-10) spełniały normy dopuszczalnej emisji spalin – co najmniej norma EURO 6. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, spełnianie warunków określonych w Rozdziale III, ust. 1.2 SWZ Wykonawcy wykazują łącznie z wyłączeniem warunku udziału w postępowaniu opisanego w rozdziale III, ust. 1.2, pkt 1.2.2., który musi zostać wykazany w całości przez jednego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego.
Interne KennungCzęść 10