See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa suszarki/dehydratora na potrzeby Wydziału Chemii i Farmacji Uniwersytetu Opolskiego
Beschreibung: Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Zakup i dostawa suszarki/dehydratora na potrzeby Wydziału Chemii i Farmacji Uniwersytetu Opolskiego 2. Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1.1 do Zaproszenia. 3. Przedmiot zamówienia dostarczony będzie Zamawiającemu na ryzyko Wykonawcy i w ramach wynagrodzenia (określonego w odpowiedzi na zaproszenie w Formularzu negocjacji) przysługującego Wykonawcy. 4. Wykonawca w ramach należytego wykonania przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do dostarczenia oraz wniesienia kompletnego i zmontowanego (dopuszcza się montaż na miejscu) przedmiotu zamówienia (o parametrach określonych w opisie przedmiotu zamówienia) do wskazanego przez Zamawiającego pomieszczenia. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest: zamontować, podłączyć, uruchomić, przeprowadzić kontrolę działania i wdrożenie oraz przeprowadzić szkolenie w zakresie obsługi sprzętu (odpowiednio do zakresu wskazanego w OPZ). 5. Zamawiający wymaga aby montaż, podłączenie oraz uruchomienie przedmiotu zamówienia zostało zrealizowane przez osoby posiadające uprawnienia do prac w tym zakresie (odpowiednio do zakresu wskazanego w OPZ). 6. Wykonawca musi zaoferować realizację przedmiotu zamówienia zgodnie z wymogami Zamawiającego określonymi w Zaproszeniu oraz załącznikach i objąć ofertą cały zakres przedmiotu zamówienia. 7. Przedmiot zamówienia musi odpowiadać właściwym normom oraz posiadać wymagane dopuszczenia do obrotu i certyfikaty (w tym w zakresie bezpieczeństwa odpowiadać normom CE). Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia fabrycznie nowego wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2025 roku przedmiotu zamówienia (w szczególności nienaprawiany, nierefabrykowany, niepowystawowy, wcześniej nieużywany) pochodzącego z bieżącej produkcji oraz legalnego kanału dystrybucji, sprawnego, kompletnego (w szczególności ze wszystkimi podzespołami, częściami, materiałami) oraz zgodnego z OPZ.
Interne Kennung: D/19/2026/ZWR
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. W negocjacjach będzie uczestniczył Wykonawca, który nie podlega wykluczeniu: 1.1. na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy (z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy), 1.2. na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 poz. 514 ze zm.), zwanej dalej ustawą o szczególnych rozwiązaniach. Zamawiający wskazuje, że w zakresie przesłanki wykluczenia, o której mowa w pkt 1.2. Wykonawca składa oświadczenie w Części III Sekcja D jednolitego dokumentu „Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym”. 1.3. tj. nie są podmiotami, o których mowa w art.5k lit. a)-c) wprowadzonym art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576 do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1); lub nie będą wykonywać przedmiotu zamówienia z udziałem podmiotów, o których mowa w art. 5k lit. a)-c) wprowadzonym art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576 do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1). 2. Zamawiający nie przewiduje podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 109 ust. 1 ustawy. 3. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu w terminie składania ofert następujące dokumenty: 3.1. Formularz ofertowy (załącznik nr 1 do Zaproszenia). 1.2. Wypełniony opis przedmiotu zamówienia/ opis oferowanego towaru (zgodnie z wzorem – załącznik nr 1.1 do Zaproszenia) lub inne dokumenty opisujące wszystkie oferowane parametry odpowiednio do parametrów określonych w opisie przedmiotu zamówienia. UWAGA! Zamawiający informuje, że niezłożenie wraz z ofertą wypełnionego i podpisanego opisu przedmiotu zamówienia/ opisu oferowanego towaru lub innego dokumentu skutkować będzie odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia. Zamawiający informuje, że składany opis przedmiotu zamówienia/ opis oferowanego towaru lub inny dokument nie stanowi dokumentu składanego w celu potwierdzenia spełniania warunków, o których mowa w art. 112 ust. 1 ustawy oraz nie jest przedmiotowym środkiem dowodowym, tzn. nie podlega on uzupełnieniu. 3.3. Oświadczenie wykonawcy składane w związku z art. 5k, który został wprowadzony art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576 do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), zgodnie z załącznikiem nr 2-1 do Zaproszenia. 3.4. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym przez Zamawiającego (w zakresie podstaw wykluczenia) – w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, zwanego dalej jednolitym dokumentem lub JEDZ , zgodnie z załącznikiem nr 2 do Zaproszenia. 3.5 Informacji z Krajowego Rejestru Karnego [ KRK ] Wykonawcy, w zakresie 3.5.1. art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy, 3.5.2.art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego; sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, informację z KRK składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 3.6 W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie o którym mowa w pkt. 3.3 składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie 3.7 Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego [KRS], Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej [CEiDG] lub innego właściwego rejestru – celem potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania 3.8. Pełnomocnictwo* dla osoby/osób podpisującej ofertę i oświadczenia (w sytuacji, gdy ofertę podpisuje osoba, której prawo do reprezentowania Wykonawcy nie wynika z dokumentów załączonych do oferty lub ogólnodostępnych dokumentów rejestrowych). * Pełnomocnictwo należy złożyć w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii. 4. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadą DNSH („do no significant harm”, czyli „nie czyń poważnych szkód”), wpisanej do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje tzw. taksonomia, co najmniej w zakresie określonym w opisie przedmiotu zamówienia. Z uwagi na ograniczoną liczbę znaków szczegółowe informacje zostały zawarte w dokumentacji postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38430000 Erkennungs- und Analysegeräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: D/19/2026/ZWR Zakup i dostawa suszarki/dehydratora na potrzeby Wydziału Chemii i Farmacji Uniwersytetu Opolskiego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Zakup i dostawa suszarki/dehydratora na potrzeby Wydziału Chemii i Farmacji Uniwersytetu Opolskiego. 2. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszym Zaproszeniu oraz załącznikach do Zaproszenia tj. Opisie przedmiotu zamówienia/umowy (załącznik nr 1.1 do Zaproszenia) oraz projekcie umowy (załącznik nr 3 do Zaproszenia). 3. Termin realizacji przedmiotu zamówienia 3.1. Termin realizacji przedmiotu zamówienia wynosi maksymalnie 35 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy; 3.2. Termin realizacji przedmiotu zamówienia wskazany w pkt. 3.1. jest terminem maksymalnym na wykonanie przedmiotu zamówienia. Wykonawca w Formularzu negocjacji może wskazać krótszy termin realizacji przedmiotu zamówienia, jednak nie krótszy niż: 14 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy 4. Gwarancja 4.1. Wykonawca na przedmiot zamówienia udziela 24 miesięcy gwarancji, 4.2. Okres gwarancji wskazany w pkt. 4.1. jest okresem minimalnym. Wykonawca w odpowiedzi na zaproszenie może uwzględnić dłuższy okres gwarancji na oferowany przedmiot zamówienia, jednak nie dłuższy niż 36 miesięcy.