2. Verfahren
Verfahren
Titel: Automatyzacja procesu dozowania koagulantu na Zakładzie Uzdatniania Wody przy ul. Zwięczyckiej 36 w Rzeszowie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Automatyzacja procesu dozowania koagulantu na Zakładzie Uzdatniania Wody przy ul. Zwięczyckiej 36 w Rzeszowie” i obejmuje zaprojektowanie, dostawę, montaż, integrację, uruchomienie oraz przekazanie do eksploatacji kompletnego układu automatyzacji procesu dozowania koagulanta na Zakładzie Uzdatniania Wody (ZUW) dla ciągu technologicznego ZUW I i ciągu technologicznego ZUW II. System ma zapewnić optymalne, stabilne i bezpieczne dozowanie koagulanta w każdym ciągu technologicznym w zależności od aktualnych parametrów jakościowych oraz ilościowych wody surowej w każdym ciągu indywidualnie z pełna integracją z istniejącym systemem automatyki i wizualizacji. 2. Cel realizacji i zamówienia. Celem modernizacji jest : • zapewnienie stabilizacji jakości wody po procesie koagulacji, niezależnie od zmian jakości wody surowej, utrzymanie jakości wody na poziomie zadanych progów dla parametrów takich jak, mętność, barwa, zawartość glinu, mętność wody pomiędzy flokami, oraz możliwość zmiany zadanych progów przez użytkownika. • zwiększenie efektywności procesu koagulacji, • optymalizacja zużycia koagulanta poprzez wprowadzenie algorytmów regulacji, możliwość pracy w trybie automatycznym i ręcznym, • zwiększenie niezawodności systemu dozowania poprzez automatyczną kontrolę pracy pomp, czujników i zabezpieczeń, • ujednolicenie i pełna integracja procesu z systemem SCADA; 3. Zakres zamówienia obejmuje kompletny cykl realizacji: projekt, dostawa, montaż, programowanie, integracja, rozruch, dokumentacja i szkolenie. 4. Pełny zakres zamówienia zamieszczony został w Rozdz. IV SWZ.
Interne Kennung: ZP/S-PN-10/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42993200 Dosieranlage
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51514110 Installation von Maschinen und Geräten zum Filtrieren oder Reinigen von Wasser, 48921000 Automatisierungssystem, 38800000 Steuerungs- und Fernsteuerungsgeräte für Industrieprozesse, 72212100 Entwicklung von branchenspezifischer Software
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Automatyzacja procesu dozowania koagulantu na Zakładzie Uzdatniania Wody przy ul. Zwięczyckiej 36 w Rzeszowie” i obejmuje zaprojektowanie, dostawę, montaż, integrację, uruchomienie oraz przekazanie do eksploatacji kompletnego układu automatyzacji procesu dozowania koagulanta na Zakładzie Uzdatniania Wody (ZUW) dla ciągu technologicznego ZUW I i ciągu technologicznego ZUW II. System ma zapewnić optymalne, stabilne i bezpieczne dozowanie koagulanta w każdym ciągu technologicznym w zależności od aktualnych parametrów jakościowych oraz ilościowych wody surowej w każdym ciągu indywidualnie z pełna integracją z istniejącym systemem automatyki i wizualizacji. 2. Cel realizacji i zamówienia. Celem modernizacji jest : • zapewnienie stabilizacji jakości wody po procesie koagulacji, niezależnie od zmian jakości wody surowej, utrzymanie jakości wody na poziomie zadanych progów dla parametrów takich jak, mętność, barwa, zawartość glinu, mętność wody pomiędzy flokami, oraz możliwość zmiany zadanych progów przez użytkownika. • zwiększenie efektywności procesu koagulacji, • optymalizacja zużycia koagulanta poprzez wprowadzenie algorytmów regulacji, możliwość pracy w trybie automatycznym i ręcznym, • zwiększenie niezawodności systemu dozowania poprzez automatyczną kontrolę pracy pomp, czujników i zabezpieczeń, • ujednolicenie i pełna integracja procesu z systemem SCADA; 3. Zakres zamówienia obejmuje kompletny cykl realizacji: projekt, dostawa, montaż, programowanie, integracja, rozruch, dokumentacja i szkolenie.