2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af Visiteret kørsel for Struer Kommune
Beschreibung: Udbuddet vedrører befordring af borgere visiteret/bevilliget til befordring af Struer Kommune på områderne specialskole (herunder STU, aflastning, m.v.), dagcenter, genoptræning, læge og speciallæge mv. Udbuddet er opdelt i to delkontrakter:Delkontrakt 1: Variabel KørselDelkontrakt 2: Fast/fast-variabel kørselTilbudsgiver skal ud over kørslen varetage kørselsplanlægning og koordinering for al kørsel omfattet af den enkelte delkontrakt.
Interne Kennung: 250844221
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: EU Udbud efter Udbudsloven
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße), 60120000 Taxiverkehr, 60140000 Bedarfspersonenbeförderung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delkontrakt 1 - Variabel kørsel
Beschreibung: Delkontrakt 1 omfater variabel kørsel i forskellige kørselstyper V1-V10, herunder læge og special kørsel.V 1Børn der bor på institution i Struer KommuneV 2Hjemmeboende handicappede børn og ungeV 3Øvrige børn og unge med særlige behovV 4Syge folkeskoleeleverV 5Syge ungdomsuddannelseseleverV 6Læge- og speciallægekørselV 7HjælpemiddelafprøvningV 8Specialiseret genoptræningV 9Genoptræning på sundhedscenterV 10Borgere visiteret af JobcentretAnmodning om Bilag 8 – Kørelister, skal ske via spørgsmål/svar modulet i Mercell med angivelse af hvilken delkontrakt, der ønskes kørelister på. OBS: Husk at oplyse virksomhedens sikre email eller virksomhedens digitale postkasse for modtagelse af bilag 8.Bilag 6 – Fortrolighedserklæring vedhæftes spørgsmålet i udfyldt og underskrevet stand. Tilbudsgiver vil herefter modtage bilag 8 enten via sikker mail eller via virksomhedens e-boks/digitale postkasse.
Interne Kennung: 250853101
Los: LOT-0002
Titel: Delkontrakt 2 - Fast og Fast-variabel kørsel
Beschreibung: Delkontrakt 2 omfatter Fast og fast-variabel kørsel i forskellige kørselstyper FV1-3 og F1-F4, jf. nedenfor.Delkontrakt 2 – Fast/fast-variabel kørselFV 1Hjemmeboende borgere med demenssygdom og lignende symptomer til støtte- og aktivitetstilbudFV 2Hjemmeboende pensionister eller efterlønsmodtagere til dagcenter og aktivitetFV 3Hjemmeboende pensionister eller efterlønsmodtagere til vedligeholdende holdtræningF1Skoleelever til specialklasser og specialskolerF2Øvrige skoleelever med særlige behovF3Ungdomsuddannelse for unge med særlige behov (STU)F4Dagtilbud for voksne handicappedeAnmodning om Bilag 8 – Kørelister, skal ske via spørgsmål/svar modulet i Mercell med angivelse af hvilken delkontrakt, der ønskes kørelister på. OBS: Husk at oplyse virksomhedens sikre email eller virksomhedens digitale postkasse for modtagelse af bilag 8.Bilag 6 – Fortrolighedserklæring vedhæftes spørgsmålet i udfyldt og underskrevet stand. Tilbudsgiver vil herefter modtage bilag 8 enten via sikker mail eller via virksomhedens e-boks/digitale postkasse.
Interne Kennung: 250853167