2. Verfahren
Verfahren
Titel: Concurrentie gerichte dialoog managed private cloud
Beschreibung: De scope van deze aanbesteding bestaat uit twee (2) onderdelen: 1. Inrichten landing zone (virtualisatie-infrastructuur) en ‘as is’ overhevelen van de huidige virtuele machines en bijbehorende data. 2. Transitie naar managed private cloud en overgang naar afname van Diensten. De onderhavige opdracht in deze aanbesteding vertegenwoordigt een op basis van geschatte opdrachtwaarde van € 16.350.000,00 exclusief btw (gebaseerd op de gehele looptijd van tien (10) jaar) bestaande uit twee (2) onderdelen: 1. Het inrichten landing zone en ‘as is’ overhevelen huidige virtuele machines en bijbehorende data: o Eenmalige kosten: € 800.000,00 o Jaarlijkse kosten: € 1.200.000,00 2. De transitie naar managed private cloud en overgang naar afname van Diensten: o Eenmalig: € 50.000,00 o Jaarlijks: € 350.000,00 Let op: • Bij de bovenstaande opdrachtwaarderaming gaat Aanbestedende dienst naast de eenmalige kosten uit van jaarlijkse kosten berekend over de gehele looptijd van de Overeenkomst, omdat de Aanbestedende dienst de overgang en overlap van de onderdelen van de opdracht vooraf niet goed kan inschatten. In werkelijkheid is de opdrachtwaarde derhalve lager; • De verwachting is dat -gedurende de looptijd van de Overeenkomst- de verhouding van jaarlijkse kosten tussen onderdeel 1 en onderdeel 2 zal veranderen/verschuiven naarmate de transitie vordert. Zoals in de transitiestrategie is beschreven, zal die transitie gefaseerd en per applicatie plaatsvinden. Voor een deel van de applicaties die initieel op een virtuele machine gehost worden geldt dat ze worden uitgefaseerd/als SaaS-applicatie afgenomen zullen gaan worden en derhalve als zodanig vervallen. Er is dus per saldo een afbouw van jaarlijkse kosten te verwachten.
Verfahrensart: Wettbewerblicher Dialog
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Aanbestedende dienst heeft de scope en omvang van deze aanbesteding vastgesteld op basis van een inschatting van de behoefte aan diensten met betrekking tot het inrichten van een landing zone en ‘as is’ overhevelen huidige virtuele machines en bijbehorende data en de transitie naar managed private cloud en overgang naar afname van Diensten. Een (nog te maken) ontwerpkeuze of andere aanpassing van de behoefte kan mogelijkerwijs leiden tot een verandering in aantallen en/of de behoefte aan aanvullende, noodzakelijke leveringen en/of diensten. Indien een wijziging in behoefte optreedt, wordt in onderling overleg tussen de Aanbestedende dienst en Gegadigde vastgesteld welke gevolgen dit heeft voor de reeds uitgevoerde en nog uit te voeren leveringen en/of diensten. Hierbij geldt dat: 1. De Aanbestedende dienst uitsluitend wijzigingen kan doorvoeren die noodzakelijk zijn voor de goede uitvoering van de opdracht. Dit geldt bijvoorbeeld in de volgende situaties: 1. De huidige overeenkomst(en) voor Dienstencluster connectiviteit -zie onderstaande diensten en in Annex VIII Programma van Eisen- eindigt en Gegadigde de mogelijkheid biedt deze -in geheel of gedeeltelijk als Dienst- af te nemen: • Datadistributie, -inspectie en -filtering (data-uitwisseling tussen netwerkzones, beveiligd door inspectie en filtering) en interconnection gateway (koppelvlak voor verbindingen met externe netwerken/partijen); • Netwerkbeheer. 2. Het technisch applicatiebeheer door de Aanbestedende dienst niet meer in eigen beheer wordt uitgevoerd en extern wordt belegd. 3. Ontwerpkeuzes leiden tot benodigde leveringen en/of diensten die noodzakelijk zijn voor het functioneren van de managed private cloudomgeving. 4. Uitbreiding deelnemers Aanbestedende dienst. 2. De Aanbestedende dienst uitsluitend wijzigingen kan doorvoeren die binnen de oorspronkelijke aard en strekking van de opdracht vallen. 3. Aanvullende leveringen en/of diensten slechts in opdracht worden gegeven tot een maximale meerwaarde van 50% van de oorspronkelijke opdrachtwaarde exclusief btw, zoals geoffreerd in Annex III Prijzenblad. Eventuele aanvullende en met deze aanbesteding verband houdende leveringen en/of diensten worden dan additioneel in opdracht gegeven, zonder dat daarvoor een nieuwe aanbesteding wordt doorlopen. Indien de cumulatieve waarde van de wijzigingen de grens in punt 3 overschrijdt, wordt een separate aanbestedingsprocedure doorlopen. Deze bepaling is nadrukkelijk bedoeld als herzieningsclausule in de zin van artikel 2.163c van de Aanbestedingswet en waarborgt dat wijzigingen transparant, proportioneel en rechtmatig worden doorgevoerd binnen de kaders van de oorspronkelijke opdracht.