4021-2026 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych zebranych w PSZOK zlokalizowanych na terenie Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych zebranych w PSZOK zlokalizowanych na terenie Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna
BeschreibungPrzedmiot zamówienia obejmuje odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z trzech Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) położonych po jednym na terenie gminy Libiąż, Chrzanów Trzebinia. Rodzaje odpadów, ich szacowany tonaż, szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji ujęto w załącznik nr 8 do SWZ oraz we wzorze umowy stanowiącej załącznik nr 10 do SWZ. Dokumentacja została udostępniona na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Vorherige Bekanntmachung596620-2025
Interne KennungRZ.271.5.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiot zamówienia obejmuje odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z trzech Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) położonych po jednym na terenie gminy Libiąż, Chrzanów Trzebinia. Rodzaje odpadów, ich szacowany tonaż oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 8 do SWZ. Dokumentacja została udostępniona na stronie internetowej prowadzonego postępowania. Rodzaje odpadów komunalnych objętych zamówieniem: 1 Opakowania z papieru i tektury 2 Opakowania z tworzyw sztucznych 3 Opakowania z drewna 4 Opakowania z metali 5 Opakowania wielomateriałowe 6 Zmieszane odpady opakowaniowe 7 Opakowania ze szkła 8 Opakowania z tekstyliów 9 Opakowania zawierające pozostałości substancji niebezpiecznych lub nimi zanieczyszczone (np. środkami ochrony roślin I i II klasy toksyczności - bardzo toksyczne i toksyczne) 10 Opakowania z metali zawierające niebezpieczne porowate elementy wzmocnienia konstrukcyjnego 11 Zużyte opony 12 Odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów 13 Gruz ceglany 14 Odpady innych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia 15 Zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06 16 Usunięte tynki, tapety, okleiny itp. 17 Drewno 18 Szkło 19 Tworzywa sztuczne 20 Odpadowa papa 21 Zmieszane odpady z budowy, remontu i demontażu inne niż wymienione w 17 09 01, 17 09 02 i 17 09 03 22 Papier i tektura 23 Szkło 24 Odzież 25 Tekstylia 26 Rozpuszczalniki 27 Kwasy 28 Alkalia 29 Odczynniki fotograficzne 30 Środki ochrony roślin I i II klasy toksyczności (bardzo toksyczne i toksyczne np. herbicydy, insektycydy) 32 Oleje i tłuszcze jadalne 33 Oleje i tłuszcze inne niż wymienione w 20 01 25 34 Farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice zawierające substancje niebezpieczne 35 Farby, tusze, kleje inne niż wymienione w 20 01 27 36 Detergenty zawierające substancje niebezpieczne 37 Detergenty inne niż wymienione w 20 01 29 38 Leki cytotoksyczne i cytostatyczne 39 Leki inne niż wymienione w 20 01 31 40 Drewno zawierające substancje niebezpieczne 41 Drewno inne niż wymienione w 20 01 37 42 Tworzywa sztuczne 43 Metale 44 Środki ochrony roślin inne niż wymienione w 20 01 19 45 Inne niewymienione frakcje zbierane w sposób selektywny 46 Odpady ulegające biodegradacji 47 Odpady wielkogabarytowe Łączny szacunkowy tonaż : 4 861,70 Mg/rok
Interne KennungNumer referencyjny: RZ.271.5.2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający, na podstawie art. 441 ustawy PZP przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. Zastosowanie prawa opcji oznacza, że szacunkowe ilości poszczególnych odpadów, mogą ulec zwiększeniu o maksymalnie 20%, z jednoczesnym zwiększeniem maksymalnego wynagrodzenia Wykonawcy o maksymalnie 20%. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunki skorzystania z prawa opcji: a) skorzystanie z zamówienia opcjonalnego (prawa opcji) uzależnione będzie od potrzeb Zamawiającego; b) termin, w ciągu którego Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji – w terminie obowiązywania umowy; c) o zamiarze skorzystania z prawa opcji, jego zakresie i terminach realizacji usług opcjonalnych Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie, w formie oświadczenia woli z minimum 30-dniowym wyprzedzeniem względem planowanego terminu rozpoczęcia realizacji praca opcji; d) Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji, jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji, określonego powyżej; e) jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji, obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i umowie; f) w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji rozliczenie usługi nastąpi przy zastosowaniu stawek określonych w ofercie Wykonawcy; g) skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania umowy lub jej zmiany.