2. Verfahren
Verfahren
Titel: PRANÍ PRÁDLA PRO DOMAŽLICKOU NEMOCNICI A.S. A NEMOCNICI NÁSLEDNÉ PÉČE SVATÁ ANNA, S.R.O. 2025
Beschreibung: Předmětem této veřejné zakázky je zajištění komplexních služeb spojených s praním a chemickým čištěním prádla, žehlením, mandlováním, odvozem špinavého prádla a dovozem čistého prádla na dodací místa zadavatelů dle závazného harmonogramu svozů pro Domažlickou nemocnici, a. s., Kozinova 292, 344 22 Domažlice a Nemocnici následné péče Svatá Anna, s.r.o., Kyjovská 607, 348 15 Planá, po dobu 48 měsíců.
Interne Kennung: CN/149/CN/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 98311000 Abholdienst für Wäsche, 98315000 Bügeln, 98312000 Textilreinigung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Varianta § 100 odst. 1: Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje: - vyhrazuje inflační doložku, která umožňuje navýšení ceny za plnění VZ za následujících podmínek: Dodavatel je oprávněn požadovat navýšení ceny za každý kalendářní rok v případě inflace. Do konce září následujícího kalendářního roku zašle dodavatel zadavateli potřebné informace a doklady o míře inflace s návrhem na zvýšení ceny za plnění VZ. Žádost může být zaslána nejdříve počátkem září následujícího roku. První žádost může dodavatel zaslat v září 2028, a to za předchozí rok 2027. Cena bude upravena o roční míru inflace vyhlášenou Českým statistickým úřadem (ČSÚ). Cena za plnění VZ se upraví v závislosti na výši inflace v předchozím kalendářním roce podle vzorce: Všechny položkové jednotkové ceny x (krát) indexová hodnota inflace za předchozí kalendářní rok = upravené položkové jednotkové ceny (bude účtováno po uzavření dodatku). V souvislosti s navýšením ceny dodavatel provede aktualizaci všech položkových cen dle Přílohy 1 ZD, které zašle zadavateli spolu se žádostí. Součet všech aktualizovaných položkových cen dle modelu musí být shodný s celkovou cenou, která byla navýšena o hodnotu inflace. Následně se propočítá celková nabídková cena (orientačně). Zpětně zadavatel vypočte, o kolik se modelová cena o inflaci navýšila. Zadavatel žádost posoudí, zkontroluje pravdivost informací a úplnost dokladů a do 15 dnů od doručení žádosti zašle dodavateli odůvodněné vyjádření, zda se zvýšením ceny souhlasí nebo nikoli. Zadavatel je oprávněn odmítnout navýšení ceny, pokud informace a doklady od dodavatele budou nepravdivé, neprůkazné, neúplné, subjektivní nebo sporné. Má se za to, že údaje na internetových stránkách ČSÚ jsou pravdivé. - vyhrazuje cenovou doložku, která umožňuje navýšení ceny za plnění VZ za následujících podmínek: Dodavatel je oprávněn požadovat navýšení ceny za každé kalendářní pololetí. Do 15. dne měsíce následujícího po kalendářním pololetí zašle dodavatel zadavateli písemnou žádost o zvýšení ceny. Přílohou bude podrobné odůvodnění s příslušnými doklady, informacemi a odkazy, které objektivně zdůvodní zvýšení ceny. Žádost může být zaslána nejdříve první den příslušného měsíce. Zadavatel žádost posoudí a do 15 dnů od jejího doručení zašle dodavateli vyjádření, zda se zvýšením ceny souhlasí nebo nikoli. Zadavatel je oprávněn odmítnout navýšení ceny. Cena může být navýšena, pokud dodavatel doloží, že během kalendářního pololetí došlo k neočekávanému nadměrnému nárůstu cen energií, nákladů na služby spojené s praním prádla nebo nadměrnému nárůstu minimální mzdy. V případě souhlasu uzavřou zadavatel a dodavatel dodatek ke Smlouvě s účinností první den kalendářního měsíce následujícího po uzavření dodatku. Případné navýšení se bude týkat pouze konkrétní cenové položky, příp. položek podle Přílohy č. 2 ZD. Dojde-li ke zvýšení ceny, bude toto odůvodněně promítnuto pouze do cenové položky, na kterou má příslušná komodita nebo dodávka přímý vliv. Celkové možné navýšení cen dle výše uvedených vyhrazených změn závazků, tj. inflační doložka a cenová doložka, nesmí přesáhnout celkovou částku ve výši 2 350 600,00 Kč bez DPH. - vyhrazuje navýšení ceny za plnění VZ v případě změny sazby DPH v daňových předpisech. - vyhrazuje prodloužení předpokládaného termínu zahájení plnění VZ, pokud dojde k průtahům v zadávacím řízení. Stanovený mezní termín plnění zůstane zachován. Varianta § 100 odst. 2: Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje: nahrazení vybraného dodavatele dodavatelem dalším v pořadí v případě, že bude ukončena smlouva odstoupením nebo výpovědí z důvodu porušení povinností ze strany vybraného dodavatele. Po ukončení smlouvy zadavatel osloví dodavatele dalšího v pořadí a zašle mu k odsouhlasení návrh nové smlouvy, která odpovídá jeho nabídce. Bude-li další dodavatel souhlasit, uzavře s ním zadavatel novou smlouvu. Tento postup lze využít opakovaně; V případě, že dojde v důsledku uplatnění výhrady podle § 100 odst. 2 ZZVZ k uzavření nové smlouvy s dodavatelem dalším v pořadí, bude ve smlouvě upraven rozsah plnění vybraného dodavatele vč. záručních podmínek s ohledem na již realizovanou část služeb tak, aby smlouva včetně příloh odpovídala nerealizované části služeb. Varianta § 100 odst. 3: Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 3 ZZVZ vyhrazuje: změnu závazku (opční právo) spočívající v poskytnutí nových dalších služeb stejného druhu v rozsahu opce Hodnota je uvedena v čl. 2.1 ZD, když není překročeno 30 % předpokládané hodnoty VZ. Opce nepřekročí 30 % nabídkové ceny vybraného dodavatele. Na základě opce se doba plnění prodlouží o dalších 12 měsíců. V případě uplatnění vyhrazené změny zahájí zadavatel jednací řízení bez uveřejnění podle § 66 a 67 ZZVZ. Dodavateli bude zaslána výzva k jednání a podání nabídky.