402346-2026 - Wettbewerb
Finnland – Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen – Ylöjärven kaupunki - Soppeenmäen Hulevesiverkoston RS
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ylöjärven kaupunki - Soppeenmäen Hulevesiverkoston RS
Beschreibung: Pyydämme KSE2013 kohdan 5.3.1 mukaista kokonaishintaista tarjoustanne hulevesiverkoston rakennussuunnitelmien laatimisesta ja siihen liittyvän pohjatutkimuksen teettämisestä Soppeenmäen ja Elovainion teollisuus- ja yritysalueilla. Alueen sijainti on esitetty liitteissä. Tehtävänä on laatia asemakaavaluonnoksen mukaisille alueille sijoittuvan kunnallisteknisen hulevesijärjestelmän rakennussuunnitelmatasoiset suunnitelmat. Alueella on tehty hulevesijärjestelmien YS, joka on liitteenä, jonka linjauksiin ja vesijuoksukorkeuksiin rakennesuunnitelman tulee pohjautua. Suunnitelman laatimisessa tulee huomioida, että rakentaminen toteutetaan tilaajan myöhemmin määrittelemän ohjelman mukaisesti vähintään kolmessa eri vaiheessa. Vaiheet A-C on esitetty liitteissä. Suunnittelija on velvollinen selvittämään maanalaisten järjestelmien nykytilanteen asemakaava-alueella ja Vaasantien kohdalla. Suunnittelu on toteutettava siten, että olemassa olevat linjat eivät vaurioidu eikä suunnitellut linjat törmää olemassa oleviin järjestelmiin. Rakennussuunnitelman täytyy olla toteutuskelpoinen. Tehtävään sisältyy hulevesipumppaamoiden suunnittelu. Pumppaamoiden ja hulevesilinjojen kaivu- ja tuentasuunnittelu sisältyvät toimeksiantoon. Tukiseinien mitoittaminen ei sisälly tähän suunnittelutehtävään.
Interne Kennung: 617978
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0000