See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa urządzeń ogólnolaboratoryjnych w podziale na pakiety, znak sprawy: AEZ/S-054/2026
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa urządzeń ogólnolaboratoryjnych w podziale na części zamówienia, zwane Pakietami: Pakiet 1: Dostawa wytrząsarek laboratoryjnych Pakiet 2: Dostawa kompresora Pakiet 3: Dostawa kapsułkarki ręcznej Pakiet 4: Dostawa płaszcza grzejnego z mieszadłem magnetycznym Pakiet 5: Dostawa zamrażarki (szafy niskotemperaturowej) Pakiet 6: Dostawa kostkarki Pakiet 7: Dostawa komór laminarnych 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, z wyszczególnieniem co do rodzaju i wymagań, został określony w Formularzach wymaganych warunków technicznych, stanowiących odpowiednio dla Pakietu 1-7, Załączniki nr 2.1 - 2.7 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 281154-2026
Interne Kennung: AEZ/S-054/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.) zwanej dalej „ustawą”, aktów wykonawczych do ustawy. 2. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy. 3. W prowadzonym postępowaniu, w oparciu o art. 139 ust. 1 ustawy, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. 5. Wykonawca powinien zapoznać się z „SWZ”. 6. Zamawiający nie zastrzega osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, zgodnie z art. 60 i art. 121 ustawy. 7. Informacja o sposobie złożenia oferty i komunikacja Zamawiającego z Wykonawcami za pośrednictwem platformy eZamawiający, dostępną pod adresem: https://wum.ezamawiajacy.pl lub https://oneplace.marketplanet.pl, określa Rozdział XVII SWZ. Szczegółowe informacje dotyczące obsługi Platformy „e-zamawiający”, znajdują się na platformie „ezamawiający” (https://wum.ezamawiajacy.pl), w zakładce „Baza Wiedzy”. 8. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania, 1) na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp 2) wobec których zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. 2025 poz. 514) oraz w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz.UE.L Nr 229, str. 1 ze zm.). 9. Zamawiający odrzuci ofertę, w przypadku zaistnienia okoliczności, o których mowa w art. 226 ust. 1 ustawy lub Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. a), wobec którego zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. 2025 poz. 514) oraz w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. lub Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c), który nie złożył w przewidzianym terminie oświadczenia potwierdzającego brak podstaw wykluczenia, o którym mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. 2025 poz. 514) oraz w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. 10. Na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia, o których mowa w Rozdziale VIII SWZ, Wykonawca zobowiązany jest złożyć dokumenty opisane w Rozdziale X i XIV SWZ. 11. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. 12. Przedmiotowe środki dowodowe: 1.) W zakresie Pakietu 1-4 oraz Pakietu 6 i Pakietu 7 Zamawiający nie żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych. 2) W zakresie Pakietu 5 w celu potwierdzenia, że oferowane dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania funkcjonalne i techniczne, żąda złożenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków dowodowych: - karty katalogowej oferowanego urządzenia, instrukcji obsługi lub innych dokumentów producenta lub autoryzowanego przedstawiciela producenta, potwierdzających zgodność deklarowanych parametrów technicznych z wymaganiami i cechami, określonymi w Formularzu wymaganych warunków technicznych, stanowiącym odpowiednio do Pakietu Załącznik nr 2.5 do SWZ. Zamawiający wymaga potwierdzenia przy pomocy przedmiotowych środków dowodowych wyłącznie tych parametrów, dla których taki wymóg odznaczył w Formularzu wymaganych warunków technicznych. Zamawiający dopuszcza możliwość posługiwania się dokumentami pozyskanymi ze stron internetowych producenta lub autoryzowanego przedstawiciela producenta oferowanych urządzeń. Dokumenty, o których mowa powyżej, składane są w języku polskim lub w przypadku innych języków wraz z tłumaczeniem na język polski. 3) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w ust. 2 lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie Wykonawcę do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Środki dowodowe, określone w ust. 2 nie podlegają uzupełnieniu, jeżeli: 3.1) oferta podlega odrzuceniu; 3.2) zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 4) Zamawiający może żądać od Wykonawcy wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. 13. Termin związania ofertą wynosi 90 dni, tj. do dnia 02.08.2026 r. 14. Administratorem danych osobowych jest: WARSZAWSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY, ul. Żwirki i Wigury 61, 02-091 Warszawa reprezentowany przez Rektora WUM. Pełna informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych została zawarta w rozdziale XXVII SWZ. 15. Zamawiający nie określa szczegółowych warunków udziału w postępowaniu 16. Zamówienie realizowane jest w ramach przedsięwzięcia „Innowacyjna Dydaktyka = Medycyna Przyszłości - rozbudowa i unowocześnienie bazy dydaktycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego”, finansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności w ramach Komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, Inwestycji D2.1.1 „Inwestycje związane z modernizacją i doposażeniem obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne”, na podstawie umowy o dofinansowanie nr: KPOD.07.05-IP.10-0020/24/KPO/1210/2025/94 z dnia 12.06.2025 r.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38436000 Rüttler und Zubehör, 39711121 Tiefkühltruhen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1 Dostawa wytrząsarek laboratoryjnych
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest Dostawa wytrząsarek laboratoryjnych - na warunkach określonych w Projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, z wyszczególnieniem rodzaju i liczby urządzeń, został określony w Formularzach wymaganych warunków technicznych, które stanowią odpowiednio Załączniki nr 2.1 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38436000 Rüttler und Zubehör
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2 Dostawa kompresora
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest Dostawa kompresora - na warunkach określonych w Projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, z wyszczególnieniem rodzaju i liczby urządzeń, został określony w Formularzach wymaganych warunków technicznych, które stanowią odpowiednio Załączniki nr 2.2 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 3 Dostawa kapsułkarki ręcznej
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest Dostawa kapsułkarki ręcznej - na warunkach określonych w Projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, z wyszczególnieniem rodzaju i liczby urządzeń, został określony w Formularzach wymaganych warunków technicznych, które stanowią odpowiednio Załączniki nr 2.3 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 3
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 4 Dostawa płaszcza grzejnego z mieszadłem magnetycznym
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest Dostawa płaszcza grzejnego z mieszadłem magnetycznym - na warunkach określonych w Projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, z wyszczególnieniem rodzaju i liczby urządzeń, został określony w Formularzach wymaganych warunków technicznych, które stanowią odpowiednio Załączniki nr 2.4 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 4
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 5 Dostawa zamrażarki (szafy niskotemperaturowej)
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest Dostawa zamrażarki (szafy niskotemperaturowej) - na warunkach określonych w Projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, z wyszczególnieniem rodzaju i liczby urządzeń, został określony w Formularzach wymaganych warunków technicznych, które stanowią odpowiednio Załączniki nr 2.5 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39711121 Tiefkühltruhen
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 6 Dostawa kostkarki
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest Dostawa kostkarki - na warunkach określonych w Projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, z wyszczególnieniem rodzaju i liczby urządzeń, został określony w Formularzach wymaganych warunków technicznych, które stanowią odpowiednio Załączniki nr 2.6 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 6
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 7 Dostawa komór laminarnych
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest Dostawa komór laminarnych - na warunkach określonych w Projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, z wyszczególnieniem rodzaju i liczby urządzeń, został określony w Formularzach wymaganych warunków technicznych, które stanowią odpowiednio Załączniki nr 2.7 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 7