402419-2025 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Budowa centralnego magazynu depozytowego na potrzeby jednostek Krajowej Administracji Skarbowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Charbice Górne, w formule „zaprojektuj i wybuduj”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa centralnego magazynu depozytowego na potrzeby jednostek Krajowej Administracji Skarbowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Charbice Górne, w formule „zaprojektuj i wybuduj”
Beschreibung: 1.Przedmiotem niniejszego postępowania jest zaprojektowanie i wykonanie centralnego magazynu depozytowego na potrzeby jednostek Krajowej Administracji Skarbowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Charbice Górne w formule „zaprojektuj i wybuduj” zgodnie z programem funkcjonalno- użytkowym (PFU) stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. Magazyn depozytowy będzie się składał z sześciu modułów o wielkości ok.11 000 m2 każdy. Inwestycja obejmuje swoim zakresem: 1) zagospodarowanie terenu Działki nr: 100806_5.0007.AR_1.225/3, 2) budowę budynku magazynowego z częścią socjalną, 3) budowę budynku portierni, 4) budowę budynku pompowni pożarowej, 5) wagę samochodową najazdową wraz z fundamentem, 6) przyłącze i zewnętrzną instalację wodociągową na cele bytowe i przeciwpożarowe, 7) przyłącze i zewnętrzną instalację gazową, 8) zewnętrzną instalację kanalizacji sanitarnej (w tym podziemne bezodpływowe zbiorniki na nieczystości ciekłe), 9) przyłącze telekomunikacyjne, 10)przyłącze energetyczne, 11)zewnętrzną instalację kanalizacji deszczowej (w tym zbiornik retencyjno-rozsączający), 12)zewnętrzną instalację elektroenergetyczną, 13)zewnętrzną instalację teletechniczną i telekomunikacyjną, 14)utwardzenia terenu: a) wewnętrzny układ drogowy; komunikacja kołowa (samochody osobowe i ciężarowe) i piesza, place wewnętrzne, droga pożarowa i miejsca postojowe dla straży pożarnej, opaski wokół budynków, place gromadzenia odpadów, b)place składowe dla pojemników z substancjami ropopochodnymi, c)plac postojowy dla pojazdów uszkodzonych (cystern), d) parking dla samochodów osobowych, e) parking dla samochodów ciężarowych (cystern) -100 miejsc postojowych, 15)elementy małej architektury, 16)zjazdy i przyłącza na działkach drogowych nie należących do Zamawiającego, 17)agregat prądotwórczy, 18)wyposażenie budynków, 19)dostawę i wdrożenie systemu zarządzania magazynem. 2.Przedmiot zamówienia składa się z zamówienia podstawowego oraz prawa opcji. W ramach realizacji przedmiotowej inwestycji Zamawiający wyodrębnił następujące etapy: 1)ETAP I – zamówienie podstawowe zgodnie z opisem zawartym w ust. 2 pkt 1 Rozdziału III SWZ, 2)ETAP II – zamówienie obejmujące prawo opcji zgodnie z opisem zawartym w ust. 2 pkt 2 Rozdziału III SWZ, 3) ETAP III – zamówienie obejmujące prawo opcji zgodnie z opisem zawartym w ust. 2 pkt 3 Rozdziału III SWZ, 4) ETAP IV – zamówienie obejmujące prawo opcji zgodnie z opisem zawartym w ust. 2 pkt 4 Rozdziału III SWZ. 3.Szczegółowy zakres oraz warunki wykonania przedmiotu zamówienia zawarte są w Rozdziale III SWZ oraz z załącznikach: 1)Program Funkcjonalno - Użytkowy – Załącznik nr 1 do SWZ; 2)Wzór umowy – Załącznik nr 2 do SWZ. 4. Zamawiający zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób (pracownicy fizyczni) wykonujących wszelkie czynności w trakcie realizacji zamówienia, tj. roboty polegające na wykonaniu prac ogólnobudowlanych, tynkarskich, murarskich, posadzkarskich oraz instalacyjnych. Przedmiotowy wymóg nie dotyczy czynności związanych z kierowaniem robotami, nadzorem nad realizowanymi robotami budowlanymi oraz transportem materiałów i osób na teren realizowanych robót budowlanych. Szczegółowe informacje dotyczące zatrudnienia osób na umowę o pracę zawiera wzór umowy stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ. 5. Zamawiający nie dopuszcza do udziału w postępowaniu wykonawców (a także wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, z których przynajmniej jeden jest) z siedzibą (odpowiednio: z miejscem zamieszkania) w państwach innych niż: państwo członkowskie Unii Europejskiej, państwo-strona Porozumienia WTO w sprawie zamówień rządowych (GPA) w brzmieniu nadanym Decyzją Rady z dnia 2 grudnia 2013 r. dotyczącą zawarcia Protokołu zmieniającego Porozumienie w sprawie zamówień rządowych (2014/115/UE; Dz.U. UE L68 tom 57) lub państwo będące stroną umowy bilateralnej lub regionalnej zawartej przez Unię Europejską w zakresie zamówień publicznych. 6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości powoływania się przez wykonawców (a także wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie) na zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuację finansową lub ekonomiczną podmiotów udostępniających zasoby z siedzibą (odpowiednio: z miejscem zamieszkania) w państwach innych niż: państwo członkowskie Unii Europejskiej, państwo-strona Porozumienia WTO w sprawie zamówień rządowych (GPA) w brzmieniu nadanym Decyzją Rady z dnia 2 grudnia 2013 r. dotyczącą zawarcia Protokołu zmieniającego Porozumienie w sprawie zamówień rządowych (2014/115/UE; Dz.U. UE L68 tom 57) lub państwo będące stroną umowy bilateralnej lub regionalnej zawartej przez Unię Europejską w zakresie zamówień publicznych.
Interne Kennung: 1001-ILZ.260.18.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45500000 Vermietung von Hoch- und Tiefbaumaschinen und -geräten mit Bedienungspersonal, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71400000 Stadtplanung und Landschaftsgestaltung, 71500000 Dienstleistungen im Bauwesen, 71600000 Technische Tests, Analysen und Beratung, 39000000 Möbel (einschließlich Büromöbel), Zubehör, Haushaltsgeräte (ausgenommen Beleuchtung) und Reinigungsmittel, 39100000 Möbel, 39700000 Haushaltsgeräte, 51000000 Installation (außer Software), 51700000 Installation von Feuerschutzausrüstung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Przedmiotem niniejszego postępowania jest zaprojektowanie i wykonanie centralnego magazynu depozytowego na potrzeby jednostek Krajowej Administracji Skarbowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Charbice Górne w formule „zaprojektuj i wybuduj” zgodnie z programem funkcjonalno- użytkowym (PFU) stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. Magazyn depozytowy będzie się składał z sześciu modułów o wielkości ok.11 000 m2 każdy. Inwestycja obejmuje swoim zakresem: 1) zagospodarowanie terenu Działki nr: 100806_5.0007.AR_1.225/3, 2) budowę budynku magazynowego z częścią socjalną, 3) budowę budynku portierni, 4) budowę budynku pompowni pożarowej, 5) wagę samochodową najazdową wraz z fundamentem, 6) przyłącze i zewnętrzną instalację wodociągową na cele bytowe i przeciwpożarowe, 7) przyłącze i zewnętrzną instalację gazową, 8) zewnętrzną instalację kanalizacji sanitarnej (w tym podziemne bezodpływowe zbiorniki na nieczystości ciekłe), 9) przyłącze telekomunikacyjne, 10)przyłącze energetyczne, 11)zewnętrzną instalację kanalizacji deszczowej (w tym zbiornik retencyjno-rozsączający), 12)zewnętrzną instalację elektroenergetyczną, 13)zewnętrzną instalację teletechniczną i telekomunikacyjną, 14)Utwardzenia terenu: a) wewnętrzny układ drogowy; komunikacja kołowa (samochody osobowe i ciężarowe) i piesza, place wewnętrzne, droga pożarowa i miejsca postojowe dla straży pożarnej, opaski wokół budynków, place gromadzenia odpadów, b)place składowe dla pojemników z substancjami ropopochodnymi, c)plac postojowy dla pojazdów uszkodzonych (cystern), d) parking dla samochodów osobowych, e) parking dla samochodów ciężarowych (cystern) -100 miejsc postojowych, 15)elementy małej architektury, 16)zjazdy i przyłącza na działkach drogowych nie należących do Zamawiającego, 17)agregat prądotwórczy, 18)wyposażenie budynków, 19)dostawę i wdrożenie systemu zarządzania magazynem. 2.Przedmiot zamówienia składa się z zamówienia podstawowego oraz prawa opcji. W ramach realizacji przedmiotowej inwestycji, Zamawiający wyodrębnił następujące etapy: 1)ETAP I – zamówienie podstawowe zgodnie z opisem zawartym w ust. 2 pkt 1 Rozdziału III SWZ, 2)ETAP II – zamówienie obejmujące prawo opcji zgodnie z opisem zawartym w ust. 2 pkt 2 Rozdziału III SWZ, 3) ETAP III – zamówienie obejmujące prawo opcji zgodnie z opisem zawartym w ust. 2 pkt 3 Rozdziału III SWZ, 4) ETAP IV – zamówienie obejmujące prawo opcji zgodnie z opisem zawartym w ust. 2 pkt 4 Rozdziału III SWZ. 3.Szczegółowy zakres oraz warunki wykonania przedmiotu zamówienia zawarte są w Rozdziale III SWZ oraz z załącznikach: 1)Program Funkcjonalno - Użytkowy – Załącznik nr 1 do SWZ; 2)Wzór umowy – Załącznik nr 2 do SWZ. 4. Zamawiający zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób (pracownicy fizyczni) wykonujących wszelkie czynności w trakcie realizacji zamówienia, tj. roboty polegające na wykonaniu prac ogólnobudowlanych, tynkarskich, murarskich, posadzkarskich oraz instalacyjnych. Przedmiotowy wymóg nie dotyczy czynności związanych z kierowaniem robotami, nadzorem nad realizowanymi robotami budowlanymi oraz transportem materiałów i osób na teren realizowanych robót budowlanych. Szczegółowe informacje dotyczące zatrudnienia osób na umowę o pracę zawiera wzór umowy stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ. 5. Zamawiający nie dopuszcza do udziału w postępowaniu wykonawców (a także wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, z których przynajmniej jeden jest) z siedzibą (odpowiednio: z miejscem zamieszkania) w państwach innych niż: państwo członkowskie Unii Europejskiej, państwo-strona Porozumienia WTO w sprawie zamówień rządowych (GPA) w brzmieniu nadanym Decyzją Rady z dnia 2 grudnia 2013 r. dotyczącą zawarcia Protokołu zmieniającego Porozumienie w sprawie zamówień rządowych (2014/115/UE; Dz.U. UE L68 tom 57) lub państwo będące stroną umowy bilateralnej lub regionalnej zawartej przez Unię Europejską w zakresie zamówień publicznych. 6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości powoływania się przez wykonawców (a także wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie) na zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuację finansową lub ekonomiczną podmiotów udostępniających zasoby z siedzibą (odpowiednio: z miejscem zamieszkania) w państwach innych niż: państwo członkowskie Unii Europejskiej, państwo-strona Porozumienia WTO w sprawie zamówień rządowych (GPA) w brzmieniu nadanym Decyzją Rady z dnia 2 grudnia 2013 r. dotyczącą zawarcia Protokołu zmieniającego Porozumienie w sprawie zamówień rządowych (2014/115/UE; Dz.U. UE L68 tom 57) lub państwo będące stroną umowy bilateralnej lub regionalnej zawartej przez Unię Europejską w zakresie zamówień publicznych.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Prawo opcji obejmuje: 1) ETAP II – zamówienie obejmujące prawo opcji: a)pełnienie nadzoru autorskiego autora projektu w zakresie, o którym mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane, b)wykonanie prac budowlano-instalacyjnych zgodnie z opracowaną w ramach zamówienia podstawowego Dokumentacją Projektową, które obejmuje - Wybudowanie Modułu D – m. in. otwarta przestrzeń magazynowa do składowania towarów o różnych gabarytach, zespół sanitarny, wykonanie podjazdu dla TIR-A, bramę wjazdową do TIR-a, c)uzyskanie niezbędnych opinii i zezwoleń wydawanych na rzecz Zamawiającego (wynikających z istoty przedmiotu zamówienia), d)dostarczenie Zamawiającemu protokołów koniecznych badań, pomiarów, testów, prób i sprawdzeń, e)doręczenie Zamawiającemu wymaganych certyfikatów materiałowych i dokumentacji materiałowej, wszelkich podręczników, instrukcji obsługi itp. oraz dokumentów obejmujących gwarancje udzielone przez producentów w odniesieniu do wszelkich Urządzeń zainstalowanych w ramach robót lub w związku z nimi przez Wykonawcę lub jego Podwykonawców, f)uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu na rzecz Zamawiającego, 2)ETAP III – zamówienie obejmujące prawo opcji: : a)pełnienie nadzoru autorskiego autora projektu w zakresie, o którym mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane, b)wykonanie prac budowlano-instalacyjnych zgodnie z opracowaną w ramach zamówienia podstawowego Dokumentacją Projektową, które obejmuje: - Wybudowanie Modułu E – m. in. otwarta przestrzeń magazynowa do składowania towarów o różnych gabarytach, wykonanie podjazdu dla TIR-A, bramę wjazdową do TIR-a, c)uzyskanie niezbędnych opinii i zezwoleń wydawanych na rzecz Zamawiającego (wynikających z istoty przedmiotu zamówienia), d)dostarczenie Zamawiającemu protokołów koniecznych badań, pomiarów, testów, prób i sprawdzeń, e)Doręczenie Zamawiającemu wymaganych certyfikatów materiałowych i dokumentacji materiałowej, wszelkich podręczników, instrukcji obsługi itp. oraz dokumentów obejmujących gwarancje udzielone przez producentów w odniesieniu do wszelkich Urządzeń zainstalowanych w ramach robót lub w związku z nimi przez Wykonawcę lub jego Podwykonawców, f)uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu na rzecz Zamawiającego, 3)ETAP IV – zamówienie obejmujące prawo opcji: : a)pełnienie nadzoru autorskiego autora projektu w zakresie, o którym mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane, b)wykonanie prac budowlano-instalacyjnych zgodnie z opracowaną w ramach zamówienia podstawowego Dokumentacją Projektową, które obejmuje: - Wybudowanie Modułu F – m. in. otwarta przestrzeń magazynowa do składowania towarów o różnych gabarytach, wykonanie podjazdu dla TIR-A, bramę wjazdową do TIR-a, c)uzyskanie niezbędnych opinii i zezwoleń wydawanych na rzecz Zamawiającego (wynikających z istoty przedmiotu zamówienia), d)dostarczenie Zamawiającemu protokołów koniecznych badań, pomiarów, testów, prób i sprawdzeń, e)doręczenie Zamawiającemu wymaganych certyfikatów materiałowych i dokumentacji materiałowej, wszelkich podręczników, instrukcji obsługi itp. oraz dokumentów obejmujących gwarancje udzielone przez producentów w odniesieniu do wszelkich Urządzeń zainstalowanych w ramach robót lub w związku z nimi przez Wykonawcę lub jego Podwykonawców, f)uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu na rzecz Zamawiającego.