402455-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit – 360 graders måling
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel360 graders måling
Beschreibung360 graders målingen er et værktøj som DR skal benytte til at monitorere danskernes mediebrug på tværs af medier og som skal give DR et indblik i serviceringen af forskellige målgrupper på de forskellige medieplatforme som DR udkommer på. Målingen skal samtidig være med til at afdække dækningseffekter af større satsninger og initiativer for at afgøre om disse initiativer lever op til forventningerne.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79000000 Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79320000 Meinungsumfragen
5. Los
LosLOT-0000