See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Markedsdialog for kommende Oracle udbud
Beschreibung: Økonomistyrelsen udbyder på vegne af den danske stat en rammeaftale vedrørende vedligeholdelse og service af statens Oracle-produkter. På den baggrund gennemfører Økonomistyrelsen en markedsdialog med potentielle leverandører med to faser. I den første fase anmoder Økonomistyrelsen interesserede leverandører om at tilkendegive deres interesse ved at besvare en skriftlig spørgeramme via udbudssystemet ETHICS senest d. 19. juni 2026 kl. 13:00. Der bliver herefter fremsendt en skriftlig spørgeramme til de interesserede. I den anden fase inviterer Økonomistyrelsen op til tre af de interesserede leverandører til et møde med henblik på uddybning af informationen fra spørgerammen. Økonomistyrelsen forbeholder sig retten til også at tage direkte kontakt til relevante leverandører. Disse leverandører har ligeledes mulighed for at deltage i anden fase af markedsdialogen uanset om de har deltaget i første fase af markedsdialogen. Møderne forventes afholdt i uge 26.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72267000 Software-Wartung und -Reparatur