2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych na terenie Gminy Grodziec 2026-2027
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) odbiór i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwianie), odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych) i zbieranych selektywnie (wskazanych w opisie zamówienia) z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Grodziec; 2) odbiór i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwianie), odpadów komunalnych selektywnie zebranych (od właścicieli nieruchomości zamieszkałych) z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zlokalizowanego w Grodźcu ul. Zwierzyniecka 7a; w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania w ramach powierzonego zadania, w szczególności zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz.733), zapisami aktualnego Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Wielkopolskiego z załącznikami oraz przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Grodziec. Przedmiot zamówienia obejmuje zagospodarowanie zebranych odpadów tj.: przekazanie odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz z PSZOK selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 i 18 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz. U. z 2023, poz. 1587 ze zm.) lub do termicznego przekształcenia jeżeli gmina, z której są odbierane odpady, prowadzi selektywne zbieranie odpadów.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający dopuszcza udzielenie zamówień uzupełniających o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. Zamówienia uzupełniające będą polegać na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień, co zamówienie podstawowe tj. świadczenia usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Grodziec. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień o podobnym charakterze do wysokości 30% wartości zamówienia. Zamówienie o podobnym charakterze, polegające na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów z terenu gminy Grodziec zostanie udzielone w przypadku zwiększenia strumienia zbieranych i zagospodarowanych odpadów komunalnych lub przekroczenia wartości nominalnej umowy, lub konieczności przedłużenia okresu realizacji usługi.