2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zaprojektowanie i wykonanie instalacji zasilających i punktów końcowych tych instalacji na przystankach osobowych i stacjach kolejowych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie instalacji zasilających i punktów końcowych tych instalacji na przystankach osobowych i stacjach kolejowych. Zamawiający zastrzega, że w ramach realizacji zamówienia podstawowego dopuszcza możliwość ograniczenia zakresu podstawowego zamówienia poprzez zmniejszenie liczby przystanków osobowych i/lub stacji kolejowych objętych opracowaniem dokumentacji projektowej oraz realizacją robót budowlanych. Zmniejszenie zakresu, o którym mowa powyżej, może dotyczyć maksymalnie 10 obiektów spośród wskazanych w wykazie stanowiącym załącznik nr 2 do PFU. Ograniczenie zakresu zamówienia może nastąpić w przypadku podjęcia przez Zakład Linii Kolejowych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz przez Centrum Realizacji Inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. decyzji wpływających na możliwość realizacji inwestycji na poszczególnych obiektach, przy czym okoliczności te pozostają niezależne od Zamawiającego. Ograniczenie zakresu zamówienia nastąpi na etapie realizacji umowy, na podstawie jednostronnego oświadczenia Zamawiającego, bez konieczności uzyskania zgody Wykonawcy, przy czym wynagrodzenie Wykonawcy zostanie odpowiednio pomniejszone zgodnie z zasadami określonymi w umowie. Terminy realizacji zadań określone w załączniku nr 1 do PFU mogą ulegać zmianie w zależności od realizacji terminów remontów przez Zakład Linii Kolejowych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz realizacji projektów przez Centrum Realizacji Inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zamawiający będzie informował Wykonawcę na bieżąco o zmianach w tym zakresie. Dla 20% przystanków kolejowych, możliwa jest zmiana przewidywanej ilości urządzeń, zgodnie z wymaganiami Zarządców terenów. Podstawowe zadania Wykonawcy: 1) Zaprojektowanie na istniejących i udostępnionych projektach przez CRI – Polskie Koleje Państwowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Region Północny oraz wybudowanie zasilania elektroenergetycznego, 2) Budowa i przebudowa rozdzielni elektrycznych, 3) Tam, gdzie dotyczą: prace ziemne, niwelacyjne, uzupełniające utwardzenie nawierzchni, wykonanie warstwy wierzchniej wokół urządzeń walidujących, prace odtworzeniowe. 4) Udział w naradach i nadzorach autorskich lokalnych i wyjazdowych dla wszystkich lokalizacji, których dotyczy Przedmiot Zamówienia, o ile konieczne, 5) Wykonanie lub pozyskanie w ramach ceny ofertowej, niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia oraz poniesienie kosztów: uzgodnień, opinii, decyzji, analiz, badań, zezwoleń, nadzoru, wszelkich komisji itp., niezbędnych do opracowania dokumentacji projektowej i wybudowania zasilania elektroenergetycznego dla urządzeń walidujących, uzyskanie niezbędnych opinii organów, odbiorów budowlanych, pozwoleń, zatwierdzenie projektu przez organ zarządzający ruchem, pomiarów, badań i sprawdzeń, które są niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia, innych opracowań, prac i badań wymaganych dokumentacją projektową i wykonawczą, zakup map do celów projektowych, o ile są konieczne, zakup wszelkich materiałów do wybudowania zasilania elektroenergetycznego urządzeń walidujących, o ile są konieczne. 6) Zakres Przedmiotu Umowy obejmuje również zaprojektowanie i wykonanie przez Wykonawcę wszelkich robót i prac, które są bezpośrednio i pośrednio związane z realizacją Przedmiotu Umowy, a tym samym obowiązki Wykonawcy obejmują wszelkie zadania, elementy oraz roboty, które są niezbędne do realizacji Przedmiotu Zamówienia, w szczególności wszelkie Roboty Tymczasowe. Przez Roboty Tymczasowe rozumie się wszelkie roboty tymczasowe, materiały i urządzenia zarówno przewidziane, jak i nieprzewidziane w Przedmiocie Zamówienia, a potrzebne na terenie inwestycji dla wykonania i ukończenia robót oraz usunięcia wad, w szczególności takie jak: a) zabezpieczenia tymczasowe, czasowe przełączenia sieci i instalacji, tymczasowe wykopy i zasypy, elementy organizacji ruchu, zabezpieczenie terenu budowy, prace przygotowawcze, zagospodarowanie terenu budowy, utrzymanie zaplecza, o ile wymagane.
Interne Kennung: ZP/04/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45315600 Niederspannungsarbeiten, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: PRAWO OPCJI: W ramach Prawa Opcji (jeżeli zostanie wykorzystane) przewiduje się kompleksową realizację takich samych zadań co zadania wchodzące w skład podstawowego zakresu zamówienia, dla maksymalnie 98 dodatkowych lokalizacji. Prawo Opcji może objąć przypadki: 1) Opcja 1 - zaprojektowanie zasilania elektroenergetycznego urządzeń walidujących na uzgodnionych wstępnie z ZLK - Zakład Linii Kolejowych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. miejscach montażu urządzeń walidujących, bez wybudowania dla dodatkowych maksymalnie 36 lokalizacji; 2) Opcja 2 - wybudowanie zasilania elektroenergetycznego urządzeń walidujących na uzgodnionych wstępnie z ZLK - Zakład Linii Kolejowych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. miejscach montażu urządzeń walidujących, bez zaprojektowania - dla maksymalnie 62 lokalizacji. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Programie Funkcjonalno – Użytkowym stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ. Zamawiający, działając na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, przewiduje możliwość udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych na rzecz tego samego wykonawcy. Zamówienie, o którym mowa powyżej, będzie obejmowało zaprojektowanie i wykonanie instalacji zasilających i punktów końcowych tych instalacji na przystankach osobowych i stacjach kolejowych i zostanie udzielone na warunkach wskazanych w zamówieniu podstawowym. Zamawiający wskazuje, że podobne roboty budowlane mogą wystąpić w innych lokalizacjach niż wskazane w zamówieniu podstawowym.